Jesteś tutaj: Start / Ogłoszenia

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 lipca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

We współpracy z Caritas Archidiecezji Łódzkiej zapraszamy do włączenia się do akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Ma ona na celu pozyskanie wyprawek szkolnych, które przekazane zostaną nie tylko dzieciom z ubogich rodzin z terenu naszej parafii, ale przede wszystkim trafią do potrzebujących dzieci z rodzin o polskich korzeniach  w diecezji pińskiej na Białorusi, w tym z okręgów objętych promieniowaniem po wybuchu elektrowni jądrowej w Czernobylu. W kancelarii parafialnej od poniedziałku, w godzinach 10:00-12.00, dostępne będą puste plecaki, które można zabrać i zwrócić wypełnione podstawowymi artykułami szkolnymi, ich lista dołączona jest do każdego plecaka. Plecaki można będzie również odebrać w następną niedzielę po wszystkich Mszach św. Wypełnione plecaki należy zwrócić do dnia 15 sierpnia br. Zachęcamy do włączenia się w pozyskanie wyprawek dla potrzebujących dzieci, będzie to pięknym wyrazem naszej wrażliwości i wypełnieniem samarytańskiego uczynku miłosierdzia.

Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej potrzebujące wsparcia przy zakupie leków mogą skorzystać z dofinansowania w postaci kart aptecznych w ramach programu współfinansowanego przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00.

W lipcu i sierpniu, w naszej parafii obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. W tygodniu Msze św. sprawowane są o godz. 7.00 i 18.00. W niedziele i święta nie ma Mszy św. o godz. 13.00., pozostałe są odprawiane według dotychczasowego porządku.

Przez cały miesiąc sierpień kancelaria parafialna będzie czynna w niestandardowych godzinach od 15.30do17.30.

Na czas wakacji polecamy dobrą lekturę. Dziś do nabycia tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki i Idziemy.

Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Alicję Pietrzak, Zbigniewa Kaźmierczaka, Cecylię Czerwińską, Adama Papisa i Joannę Kucharską. Wieczny odpoczynek…