Jesteś tutaj: Start / Ogłoszenia

Ogłoszenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1 grudnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

2. W naszym kiosku i w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki przygotowane przez Siostry Karmelitanki. Jest to jedyna forma rozprowadzania opłatków, nie roznosimy ich po domach. Siostry, wypiekając opłatki modlą się za wszystkich, którzy będą się nimi dzielić podczas wigilii. Ofiary przy tej okazji składane, przeznaczone są w tym roku na pokrycie kosztów związanych z remontem schodów. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.

3. Ofiary złożone na tacę w tzw. niedzielę gospodarczą wyniosły 5960 zł. W całości zostaną przeznaczone na koszty związane z wycinką, pielęgnacją i wywozem usuniętych drzew i krzewów. Koszt tych prac od wiosny wyniósł ok. 14 000 zł. Dziękujemy za wszelkie ofiary.

4. W okresie adwentu zapraszamy parafian do włączenia się w akcję charytatywną "Drzewko serc". Nawiązuje ona do świątecznego zwyczaju obdarowywania się prezentami. Przy bocznym ołtarzu Matki Bożej ustawione jest drzewko, na którym zawieszono serduszka. Każde serduszko oznacza dziecko czekające na bożonarodzeniowy upominek, płeć i wiek dziecka wpisane są na odwrocie. Wszystkich którzy mają serca wrażliwe i pełne dobroci zachęcamy, aby po Mszy św. podeszli, zerwali wybrane serduszko, wyobrazili sobie małą dziewczynkę lub chłopca i dla takiego dziecka kupili upominek - dar swojego serca. Wszystkie pozyskane w ten sposób prezenty za pośrednictwem Sióstr od Aniołów przekazane zostaną na Ukrainę do prowadzonego przez nie przedszkola. Zakupione upominki można przynosić do kiosku lub kancelarii parafialnej. Będziemy szczególnie wdzięczni za przekazanie ich do niedzieli - 8 grudnia. Jeśli ktoś nie zdąży, będzie mógł dostarczyć swój prezent także w kolejnym tygodniu. Wszystkim ofiarodawcom z góry składamy serdeczne podziękowania w imieniu dzieci, dla których Wasze dary staną się wspaniałą świąteczną niespodzianką.

5. W nadchodzącym tygodniu, w dniu 5 grudnia, przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji składamy serdeczne podziękowania i życzenia wszelkiej pomyślności wszystkim osobom, które w naszej parafii włączają się w różnorodne formy parafialnego wolontariatu. Bóg zapłać za Waszą posługę.

6. W dniach 6 i 7 grudnia w markecie Carrefour nasz Parafialny Zespół Caritas będzie prowadził zbiórkę produktów spożywczych i chemii gospodarczej. Zebrane artykuły przeznaczone zostaną do przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących z terenu naszej parafii. Zachęcamy do wsparcia tej akcji podczas weekendowych zakupów poprzez zakupienie dodatkowych produktów i włożenie ich do oznakowanego wózka, przy którym dyżurować będą wolontariusze. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.

7. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty. Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele zapraszamy codziennie o godz. 7.00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień. Pamiętajmy o potrzebujących - dzieciach z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych. Do nabycia są świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej podczas Mszy św.. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
Na progu Adwentu serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 16.45.

9. Rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., zapraszamy w przyszłą niedzielę tj. 8 grudnia, na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 16.00. Po Mszy św. poświęcimy medaliki.

10. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Krystynę Molis, Bronisławę Wójcik, Arkadiusza Grabowskiego, Elżbietę Kwapińską-Zwierzchowską, Ryszarda Gronerta, Zdzisława Machałę i Zbigniewa Janka. Wieczny odpoczynek…

 

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

24 listopada 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli dary dla potrzebujących w ramach akcji „Tytka charytatywna”, składamy serdeczne podziękowania. Dzięki hojności parafian zebrano ok. 100 toreb wypełnionych produktami. Zostaną one przekazane potrzebującym z terenu parafii. Na podkreślenie zasługuje obfitość darów, co jest pięknym świadectwem Państwa szczodrości, dobroci i wielkiej wrażliwości na potrzeby bliźnich. Bóg zapłać za wszystkie dary serca!

2. Dziś na zakończenie Mszy św. poświęcenie opłatków, przygotowanych przez Siostry Karmelitanki. Wypiekając opłatki Siostry modlą się za wszystkich, którzy będą się nimi dzielić podczas wigilii. Opłatki będą do nabycia w kiosku parafialnym i kancelarii. Ofiary przy tej okazji składane, przeznaczone są w tym roku na pokrycie kosztów związanych z remontem schodów, który zamknął się w kwocie 120 000 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy. 

3. W ostatnich dniach listopada zapraszamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. Nabożeństwa w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Wypominki przyjmowane są w kancelarii parafialnej. 

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

5. Młodzież szkół średnich, klas pierwszych i starszą, przygotowującą się do bierzmowania, zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne w czwartek - 28 listopada, o godz. 18.00. 

6. W sobotę, 30 listopada, o godz. 11:00 w salce domu parafialnego odbędą się warsztaty twórczo-plastyczne pod nazwą "Wyspa marzeń". Poprowadzi je nasza parafianka, pani Maria Barud. Do udziału zaproszone są dzieci w wieku od 6 do 12 lat wraz z opiekunami. Wstęp jest wolny, chętnych prosimy o pobranie bezpłatnych wejściówek, można je będzie otrzymać w kancelarii parafialnej od poniedziałku do piątku w godzinach pracy kancelarii. Liczba uczestników jest ograniczona. 

7. W imieniu ks. Rektora WSD, składamy podziękowania za dzisiejsze ofiary przeznaczone na potrzeby funkcjonowania naszego Seminarium. 

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. 

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Lucjana Lenarta i Genowefę Stępień.  Wieczny odpoczynek…

 

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 listopada 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W przypadający dziś III Światowy Dzień Ubogich pamiętamy o wszystkich, którym pomagamy i o tych, którzy tej pomocy potrzebują. Tym, którzy włączyli się w akcję „Tytka charytatywna” serdecznie dziękujemy. Wypełnione torby można samodzielnie ofiarować osobom potrzebującym w swoim otoczeniu lub przynieść je do parafii. W ciągu tygodnia będą one przyjmowane w kancelarii parafialnej, a w niedzielę będzie można zostawić je w kiosku. Dopełnieniem akcji jest dzisiejsza zbiórka do puszek na rzecz ubogich. Za ofiary serdecznie dziękujemy.

2. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. za dusze cierpiące w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

3. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Żywego Różańca.

4. Pamiętając o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, modlimy się o życie wieczne dla nich podczas nabożeństw wypominkowych w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Wypominki przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

5. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc. Celebracja odpustowa z okazji uroczystości patronalnej Chrystusa Króla Wszechświata, rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.00 i zostanie zakończona procesją eucharystyczną pod przewodnictwem Ks. Prałata Edwarda Dudzińskiego.

6. W związku z przygotowaniem do tej uroczystości w sobotę 23 listopada, będzie trwało w kościele całodzienne wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W ramach przygotowań do odpustu zapraszamy wszystkich chętnych, dysponujących wolnym czasem, do pomocy, w gruntownym sprzątaniu kościoła. Sprzątanie w najbliższy czwartek od godz. 8.00.

8. Na spotkania Koła Biblijnego, którego opiekunem będzie o. Tymoteusz, zapraszamy w czwartek - 21 listopada po Mszy św. o godz. 18.00.

9. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę tzw. gospodarczą będą przeznaczone na konieczne prace remontowe w budynkach parafialnych. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

10. Na Mszę św. dla osób przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy w najbliższą niedzielę o godz. 18.00.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Martę Paszotta, Henryka Florkowskiego, Romana Sassa.  Wieczny odpoczynek…

 

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 listopada 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 8.30. Msze św. w dniu jutrzejszym o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00.

2. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w każdą niedzielę o godz. 6.30 - serdecznie zapraszamy.

3. Panów, którzy stworzyli Męskie Bractwo Różańcowe i zainteresowanych pobożnością różańcową realizowaną w grupie modlitewnej zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Nabożeństwo wypominkowe w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Wypominki przyjmowane są jeszcze w kancelarii parafialnej.

5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

6. W czwartek - 14 listopada zapraszamy młodzież z klas VII i VIII, przygotowującą się do bierzmowania, na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 18.00.

7. Rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., zapraszamy w przyszłą niedzielę, tj. 17 listopada, na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 16.00. Po Mszy św. poświecimy modlitewniki.

8. Za tydzień, w niedzielę 17 listopada przypada III Światowy Dzień Ubogich. Szczegółowe informacje dotyczące jego obchodów w archidiecezji łódzkiej znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie. Jedną z form uczczenia tego Dnia będzie ofiarowanie darów potrzebującym. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do włączenia się w akcję „Tytka charytatywna”. Przy wyjściu z kościoła można pobrać papierowe torby, które należy wypełnić artykułami pierwszej potrzeby - spożywczymi i chemii gospodarczej. Wypełnione torby można samodzielnie ofiarować osobom potrzebującym w swoim otoczeniu lub przynieść je do parafii. W ciągu tygodnia będą one przyjmowane w kancelarii parafialnej, a w niedzielę będzie można zostawić je w kiosku. Za wszelkie przekazane dary z góry składamy serdeczne podziękowania. Zaangażowanie się w tę akcję będzie spełnieniem prośby papieża Franciszka i widocznym znakiem braterstwa i solidarności z potrzebującymi.

9. Z uwagi na konieczność przeprowadzenia licznych napraw budynków parafialnych, w każdą trzecią niedzielę miesiąca, będzie zbierana tzw. taca gospodarcza. Ofiary złożone podczas wszystkich Mszy św. będą przeznaczone na cele inwestycyjne parafii. O wysokości ofiar i przebiegu prac będziemy informowali na bieżąco. Już w przyszłą niedzielę pierwsza taca na cele gospodarcze.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Zbigniewa Majewskiego, Halinę Lewkowską, Józefę Błoch, Krystynę Napieracz.  Wieczny odpoczynek…..

 

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

27 października 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

2. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych po Mszy św. o godz.18.00.

3. Modlitwy za zmarłych tzw. wypominki przyjmowane są jeszcze w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej.

4. Nabożeństwo w intencji zmarłych połączone z wypominkami zostanie odprawione w sobotę we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień zaduszny, po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę - dzień zaduszny - będzie zakończona o godz. 16.45 nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi połączonym z Różańcem.
Spowiedź piątkowa i sobotnia podczas Mszy św. Odwiedziny chorych przeniesione zostaną na II piątek miesiąca - 8 listopada.

5. W Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. odprawiane będą wg porządku niedzielnego. Zaplanujmy ten dzień tak, aby uczestniczyć we Mszy św. Jednocześnie zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

6.Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej potrzebujące wsparcia przy zakupie leków mogą skorzystać z dofinansowania w postaci kart aptecznych w ramach programu współfinansowanego przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej osobiście lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00.

7. Parafialny Zespół Caritas powołany przy naszej parafii zawiadamia o rozpoczęciu systematycznych dyżurów. Od miesiąca listopada będą się one odbywały w każdy kolejny poniedziałek w godz. 16:00 - 17:00 w siedzibie Zespołu, która mieści się w domu parafialnym. Pierwszy dyżur będzie miał miejsce 4. listopada. Do kontaktu zapraszamy zarówno osoby potrzebujące pomocy, jak i wolontariuszy chętnych do jej udzielania.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Henrykę Szczęsną, Józefa Jóźwiaka, Mariannę Trepka i Dariusza Marcinkowskiego. Wieczny odpoczynek…

 

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

20 października 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypominamy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

2. W poniedziałek o  godz. 18.00 Msza św. za dusze cierpiące w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.

2. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę przed Mszą św. o godz. 18.00.

4. W czwartek, 24 października, zapraszamy młodzież ze szkół średnich przygotowującą się do bierzmowania na Mszę św. i spotkanie o godz. 18.00. Opiekunem młodzieży będzie ks. Tymoteusz.

5. W przyszłą niedzielę,  w naszej parafii będziemy gościć ks. dra Waldemara Kulbata. Ks. Kulbat jest byłym wykładowcą katolickiej nauki społecznej oraz b. redaktorem łódzkiej edycji „Niedzieli”, autorem licznych artykułów. Ks. Waldemar będzie mówił o  problemach  Kościoła i wiary w kontekście współczesnych wyzwań i zagrożeń. Przy okazji zaprezentuje swoje książki na ten temat.

6. Modlitwy za zmarłych tzw. wypominki są przyjmowane w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:  Irenę Kołacką, Irenę Dąbrowską oraz Henryka Markiewicza. Wieczny odpoczynek…

 

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

6 października 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki na godz. 16.45.

2. Chcemy w parafii stworzyć Męskie Bractwo Różańcowe. Panów zainteresowanych pobożnością różańcową realizowaną w grupie modlitewnej zapraszamy na spotkanie organizacyjne 15 października (wtorek) w Domu Parafialnym po Mszy św. wieczorowej. Dokładniejsze informacje: Męskie Bractwo Różańcowe.

3. W niedzielę, 13 października po Mszy św. o godz. 18.00, nawiązując do objawień Matki Bożej w Fatimie odprawimy nabożeństwo fatimskie. Jest ono odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Modlitwę różańcową podczas procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej odmówimy przy zapalonych świecach.

4. Również w przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 
Z tej okazji wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas zapraszają na papieskie kremówki. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na działalność Szkolnego Koła Caritas i formację wolontariuszy Caritas.

5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

6. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w każdą niedzielę, o godz. 6.30 - serdecznie zapraszamy.

7. Modlitwy za zmarłych tzw. wypominki, są przyjmowane w tygodniu w kancelarii parafialnej.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Jakuba Szabelę, Mariannę Grabowską, Hannę Małecką-Primas i Mariannę Majchrzak. 

 

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

29 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przez cały październik nabożeństwa różańcowe będą odbywały się po Mszy św. o godz. 18.00. Dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.45.

2.  W czwartek 3 października zapraszamy młodzież klas VII i VIII na godz. 18.00, na Mszę św. i spotkanie przygotowujące do bierzmowania.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w te dni będzie zakończona:
- w czwartek - modlitwą w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;
- w piątek - nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Koronką do Miłosierdzia Bożego;
- w sobotę - po Mszy św. nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi połączonym z Różańcem. Będzie to pierwsze nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.

4. Spowiedź piątkowa i sobotnia podczas Mszy św. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.

5. Modlitwy za zmarłych tzw. wypominki, są przyjmowane w tygodniu w kancelarii parafialnej.

6. Od października w kancelarii parafialnej będą przyjmowane intencje mszalne na nowy rok.

 

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

22 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., zapraszamy w przyszłą niedzielę tj. 29.09. na Mszę św. o godz. 16.00. Po Mszy św. zapisy do I Komunii św.

2. Naszym gościem jest dzisiaj Pani Danuta Sażyn, która pracuje w naszej kancelarii parafialnej i przedstawi nam projekt, który wspólnie będziemy rozwijać w przyszłości. Pani Danuta będzie pełnić również funkcję koordynatora parafialnego wolontariatu i działalności charytatywnej. Dziś także po Mszy św. o godz.10.00 zostanie powołany Parafialny Zespół Caritas.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

4. W ubiegłą niedzielę swoje starania o pozyskanie Państwa głosów w ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego rozpoczęli Panowie Strażacy z OSP Łódź Retkinia. Panowie starają się o pozyskanie środków pieniężnych na zakup samochodu ratowniczego na potrzeby Jednostki. Projekt P043KR.

Dziś dołączyła Szkoła Podstawowa nr 41 i zbiera podpisy:
- aby powstały dwie nowoczesne pracownie - terminalowa i mobilna pracownia komputerowa,
- na remont korytarzy i klatek schodowych na miarę XXI wieku.

Szkoła Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Łodzi prosi o poparcie projektu budowy boiska wielofunkcyjnego z bieżnią tartanową oraz bajkowego placu zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym przy ul. Krzemienieckiej 24A. Projekt P182KR.
-Głosować na projekty może każdy mieszkaniec Łodzi (nie ma ograniczenia wiekowego).
-Głosować można na pięć projektów z dowolnie wybranych osiedli

 

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

15 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W poniedziałek o  godz. 18.00 Msza św. za dusze cierpiące w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie.

2. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Żywego Różańca.

3. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 18.00.

4. W środy po mszy świętej spotkanie ministrantów i kandydatów do służby przy ołtarzu.

5. Trwa także nabór chętnych by śpiewać w parafialnej scholi dziecięcej.

6. Zarząd oraz Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej zwrócili się z prośbą o wsparcie ich inicjatywy:

„Szanowni Państwo! Podobnie jak w latach ubiegłych, OSP Łódź Retkinia usilnie stara się o pozyskanie środków pieniężnych z funduszy w ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem, celem dofinansowania jest zakup samochodu ratowniczego na potrzeby Jednostki. W związku z tym, zachęcamy Państwa do odwiedzenia namiotu Retkińskich Strażaków lub oddawania swoich głosów na projekt P043KR. Ochotnicy będą obecni dziś, 22 oraz 29 września."
Zarząd oraz Druhowie serdecznie dziękują a my zachęcamy do oddania swojego głosu.

 

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

8 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Dzisiejsze wieczorne nabożeństwo połączone z Nieszporami odprawione będzie w intencji naszych bliskich przebywających na emigracji.

2. Na pierwsze powakacyjne spotkanie naszej parafialnej scholi dziecięcej zapraszamy w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Natomiast ministrantów zapraszamy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę przed Mszą św. o godz. 18.00.

5. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej o godz. 7.00 i 18.00.
W ramach ogólnopolskiego wydarzenia Polska pod krzyżem, którego główne obchody będą miały miejsce we Włocławku w dniu 14 września,  łączymy się z pielgrzymami przybywającymi w to miejsce poprzez nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszamy na nie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 w najbliższą sobotę.

6. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania. Zapraszamy dzieci na Msze św. w niedziele o godz. 11.30. W najbliższą błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych podczas Mszy św. właśnie o godz.11.30.

7. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.

8. Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. Informacje o zapisach i spotkaniach organizacyjnych zostaną podane w kolejną niedzielę oraz zamieszczone zostaną na stronie internetowej parafii.

9. W dniu 21 września odbędzie się pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa. Zapisy w kiosku Radia Maryja po niedzielnych Mszach św. Kontakt telefoniczny i szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.