Oficjalna strona parafii pw. Chrystusa Króla w Łodzi

Ogłoszenia

TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

26 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Drugi kurs pisania ikon dla początkujących został zakończony. Panie dziękują dzisiaj za łaskę napisania swej pierwszej Ikony. Rozpoczęcie kolejnej edycji kursu dla początkujących planowane jest po wakacjach. Szczegółowe informacje znajdziemy w gablocie i na naszej stronie internetowej.

2. Wczoraj młodzież naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania. Sakramentu udzielił ks. Bp. Marek Marczak. Za trud przygotowania młodzieży składamy wyrazy wdzięczności: Animatorom, Katechetom, Rodzicom, Księżom i wszystkim zaangażowanym osobom.

3. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4. Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy!

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej podczas Mszy św.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 17.00. Tego dnia adoracja do godz. 14.00. O godz. 15.00 i 16.00 uroczystości zaślubin. Módlmy się o Boże dary dla Nowożeńców.

6. Od poniedziałku do końca sierpnia, będzie obowiązywał w naszej parafii wakacyjny porządek Mszy św. W tygodniu będą sprawowane Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W niedziele i święta nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, ale będzie dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.
Kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach: 15.30 – 17.30. W sobotę kancelaria będzie nieczynna.

7. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Dziękujemy Paniom za przygotowanie i rozprowadzenie wianków. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na pielęgnację zieleni wokół kościoła. Dziękujemy wszystkim za wsparcie małego, chorego Leona - naszego parafianina – zebraliśmy 6080 zł. Zbiórka będzie powtórzona. Mama Leonka serdecznie dziękuje.
Dzisiaj możemy złożyć ofiary do puszek na obiady, w ramach naszej akcji Podaruj Obiad. Wszyscy, którzy korzystają z obiadów serdecznie dziękują.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzymy udanych wyjazdów i umocnienia sił fizycznych a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Bóg wezwał do siebie: Ewę Kostrzewę i Izabelę Włodarz.

DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

19 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Niech Jej orędownictwo wyprasza nam Bożą pomoc w trudnych doświadczeniach. 

2. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji ojców. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę. 

3. Tego dnia zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. Tradycyjnie tego dnia przynosimy do kościoła wianki i zioła, które są symbolem naszej pracy. Prosimy, aby Bóg zachował od zniszczenia i wszelkiej szkody całą przyrodę, która nam służy, a zwłaszcza tegoroczne plony i zioła lecznicze. Wianki będą przygotowane i rozprowadzane przez Grupę Florystyczną.

4. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz. 7.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji. 

6. W sobotę o godz. 13.00, młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Sakramentu udzieli ks. Bp. Marek Marczak. 

Wczoraj młodzież przeżyła dzień skupienia trwający kilkanaście godzin. Było to pierwsze takie spotkanie młodych ludzi, którzy wcześniej uczestniczyli w cyklu spotkań formacyjnych. Owoce w ręku Pana Boga i o nie prosimy. Próba przed bierzmowaniem w czwartek o godz. 18.30.

Za trud przygotowania młodzieży składamy wyrazy wdzięczności: Animatorom, Katechetom, Rodzicom, Księżom i wszystkim zaangażowanym osobom.

7. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Do czwartku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną. 

8. Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w procesji Bożego Ciała. Podziękowania należą się zwłaszcza tym, którzy wzięli udział w budowie i dekorowaniu czterech stacyjnych ołtarzy, jak również tym, którzy pomogli w organizowaniu procesji, szczególnie: Panu organiście, chórowi, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, asyście, osobom niosącym chorągwie, feretrony i inne oznaki naszej wiary. 

9. Od poniedziałku, 26 czerwca, do końca sierpnia, będzie obowiązywał w naszej parafii wakacyjny porządek Mszy św. W tygodniu będą sprawowane Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W niedziele i święta nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, ale będzie dodatkowa Msza św. o godz. 20.00. 

Kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach: 15.30 – 17.30. W sobotę kancelaria będzie nieczynna. 

10. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Dziękujemy Rodzicom dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. za dar ołtarza w postaci nowych ornatów.

11. W dniu 10 lipca odbędzie się autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa. Zapisy w kiosku, po niedzielnych Mszach św. Kontakt telefoniczny i szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie. 

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego. 

13. Dzisiaj także prowadzona będzie zbiórka funduszy na leczenie małego Leona chorującego na stwardnienie rozsiane boczne (SMA). Zbiórka połączona jest z kiermaszem ciast.

Prosimy o zapowiedź Pani Katarzyny  wolontariuszki.

14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do domu Ojca Irena Betlejewska.

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

12 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na zakończenie nabożeństwa czerwcowego o godz.17.30. Matce Zbawiciela będziemy przedstawiać nasze pokorne prośby, ufając, że Jej orędownictwo wyprosi nam Bożą pomoc.

3. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00, po której wyruszy procesja. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30, natomiast będzie sprawowana Msza św. bezpośrednio po procesji. W tym roku przejdziemy ulicami: Kusocińskiego, Bpa Władysława Bandurskiego, Wileńską, Wyspiańskiego, Wróblewskiego i ponownie ul. Bpa Władysława Bandurskiego i Kusocińskiego do kościoła. Zwracamy się z prośbą do parafian o udekorowanie trasy procesji. Tradycyjnie też prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy. Zachęcamy również dzieci komunijne i rocznicowe pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem.
Już teraz wyrażamy wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.

4. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 z procesją z Najświętszym Sakramentem.

5. Zapraszamy całą wspólnotę̨ parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce przy kancelarii parafialnej w ogrodzeniu budynków parafialnych. Czas zbiórki od poniedziałku do wtorku, do godz. 11.00
Wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu.
Przychody z akcji pozwolą̨ na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie).
Zapraszamy do włączenia się̨ w to szlachetne dzieło.

6. W najbliższą sobotę podczas skupienia, młodzież przygotowująca się do bierzmowania zakończy czas formacji.

7. W niedzielę, 19 czerwca prowadzona będzie zbiórka funduszy na leczenie małego Leona chorującego na stwardnienie rozsiane boczne (SMA). Zbiórka połączona będzie z kiermaszem ciast.

8. W niedzielę 10 lipca odbędzie się autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w naszym kiosku po niedzielnych Mszach św. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa. Kontakt telefoniczny i szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.

9. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii, zarówno finansowe, jak i prace wykonywane przy kościele. Szczególne podziękowania kierujemy do Grupy Florystycznej za prace pielęgnacyjne zieleni wokół kościoła.
Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę kościołów w Archidiecezji Łódzkiej.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

11. W minionym tygodniu zasnęli w Chrystusie: Stanisław Kulczyński, Danuta Rachlewska, Janusz Gundelach, Stanisława Kosińska, Marek Szyszko, Czesław Sobczak, Mieczysław Szczepański.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

5 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiejsza niedziela jest także pierwszą niedzielą miesiąca. Katecheza o Eucharystii 15 minut przed każdą Mszą Świętą.

 

2. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci. Dzisiaj także zbiorka ofiar do puszek na budowę̨ Świątyni Opatrzności Bożejw Warszawie.

3. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

4. Na spotkania Koła Biblijnego, zapraszamy w poniedziałek o godz. 19.00.

5. Panów z Bractwo Różańcowego zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na zakończenie nabożeństwa czerwcowego o godz.17.30. Niech Matka Boża będzie naszą orędowniczką, szczególnie w trudnych sprawach naszego życia.

7. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi. W sposób szczególny modlimy się w intencji dziesięciu nowo wyświeconych Księży. 
Większość Księży naszej Archidiecezji właśnie w tych dniach obchodzi swe rocznice święceń kapłańskich. My, księża naszej parafii będziemy dziękować za dar powołania podczas wspólnej Mszy św. w następną niedzielę o godz. 10.00. W sposób szczególny podziękujemy za 50 lat kapłaństwa ks. Prałata Edwarda Dudzińskiego. 

8. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej. 

9. Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii (upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi), podczas której parafie otrzymają orędzie papieża Franciszka dla archidiecezji łódzkiej, będzie sprawowana 10 czerwca o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę Mszę św. zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii archidiecezji łódzkiej.
Tego dnia o godz. 21.00, Apelem Jasnogórskim rozpocznie się Doba Eucharystyczna w parafii i potrwa do godz. 21.37 w sobotę. Adoracja w piątek do godz. 24.00 i od 7.30 w sobotę. 

10. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii, zarówno finansowe, jak i prace wykonywane przy kościele. Szczególne podziękowania kierujemy do Grupy Florystycznejza prace pielęgnacyjne zieleni wokół kościoła. 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca. 

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: Stanisława Szczęsna, Serafina Maj, Zofia Słoma, Grażyna Gudejko, Henryk Grabowski, Jacek Tomaszewski i Jan Pacha.

 

NIEDZIELA - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

29 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmówimy podczas nabożeństwa majowego o godz. 17.30.

2. Dzisiaj o godz. 11.30 dzieci przeżyją rocznicę Komunii św.
Cieszymy się, że do Komunii św. przystąpiło dziewięćdziesięcioro ośmioro dzieci.

3. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.

4. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

5. Rozpoczynamy czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej podczas Mszy św.
Wspólna adoracja Męskiego Bractwa Różańcowego w czwartek o godz. 16.30.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 16.00.

7. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 18.00. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

8. Także w niedzielę zapraszamy Rodziców i Młodzież przygotowującą się do bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie dla klas: VI, VIII i szkół średnich.

9. W najbliższym tygodniu zapraszamy na planowane wcześniej spotkania młodzież w ramach utworzonych grup.

10 Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Z racji pierwszej niedzieli katecheza o Eucharystii 15 minut przed Mszą Świętą.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Lidia Krakowiak, Marian Sałek, Hanna Janiak, Gertruda Walicka, Jolanta Zając, Stefan Kwiatkowski

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

15 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym.

2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 14.00 dzieci klas III będą przeżywać uroczystość I Komunii św.

3. Także dzisiaj zapraszamy Młodzież i Rodziców klas VI na pierwsze wprowadzające spotkanie przed bierzmowaniem po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

5. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. Będziemy o nią prosić w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Msza św. o godz. 18.00.

6. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie o godz. 17.30.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież klas VIII na Mszę św. o godz. 18.00. Będziemy się modlić o dobry egzamin na zakończenie roku szkolnego.

8. Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na tzw. tacę gospodarczą. Za wszelkie wsparcie finansowe w kościele i przekazywane na konto bankowe parafii dziękujemy.
Prace remontowe i aranżacyjne w przyszłej Kaplicy Adoracji są realizowane zgodnie z naszymi możliwościami i harmonogramem prac. Został wykonany podjazd, wymienione drzwi wejściowe. W najbliższych dniach zostanie ustawiony ołtarz i krzyż, który jednocześnie będzie pełnił funkcję monstrancji Najświętszego Sakramentu. Kolejne planowane prace, to modernizacja oświetlenia, tynki, malowanie, nowa podłoga, wszystko zgodnie z koncepcją i planem realizacji naszej inwestycji. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel i prosimy o modlitewne wsparcie.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.

10. W ostatnim tygodniu odeszli: Henryk Pełka, Alina Palma

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

8 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym seminarium.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

3. W dzisiejszą niedzielę o godz. 14.00 oraz we wszystkie kolejne niedziele maja, dzieci klas III będą przeżywać uroczystość I Komunii św.

4. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

5. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie Koła Biblijnego.

6. Panie z Koła Gospodyń Miejskich serdecznie zapraszają na najbliższe spotkanie w poniedziałek - 9 kwietnia, godz. 18.00 – Makrama - nauka podstawowych węzłów do zaplatania makramy. Szczegóły wywieszone są w gablocie oraz zamieszczone na stronie internetowej.

7. Panów, którzy stworzyli Męskie Bractwo Różańcowe i zainteresowanych pobożnością różańcową realizowaną w grupie modlitewnej zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

8. W najbliższym tygodniu zapraszamy młodzież z klas VIII i szkół średnich na spotkania formacyjne w ramach przygotowania do bierzmowania wg ustalonych terminów.

9. Młodzież i rodziców klas VI zapraszamy na pierwsze wprowadzające spotkanie przed bierzmowaniem w najbliższą niedzielę – 15 maja, po Mszy św. o godz. 18.00.

10. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie Asystę naszej parafii.

11. Od 1 maja zmienił się porządek Mszy św. w tygodniu. Msze św. po południu odprawiane będą o godz. 17.00 i 18.00. O godz. 17.30 – nabożeństwo majowe. Taki porządek będzie obowiązywał w maju, czerwcu i październiku. Zmianie ulega także porządek pracy kancelarii parafialnej w sobotę. Kancelaria będzie czynna na umówione wcześniej spotkanie drogą mailową lub telefonicznie.

12. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 41. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

14. W ostatnim czasie odeszli do Pana: Emilia Lipińska, Kazimierz Maślanka, Teresa Majchrzak, Szczepan Rafałowicz, Janina Leśniewska.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny.

2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca katecheza o Eucharystii 15 minut przed każdą Mszą Świętą. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

3. Dziś rozpoczynamy maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe każdego dnia o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach – szczególnie o pokój. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy w domach rodzinnych.

4. W dzisiejszą niedzielę o godz. 14.00 oraz we wszystkie kolejne niedziele maja, dzieci klas III będą przeżywać uroczystość I Komunii św.

5. Od 1 maja zmienia się porządek Mszy św. w tygodniu. Msze św. po południu odprawiane będą o godz. 17.00 i 18.00. O godz. 17.30 – nabożeństwo majowe. Taki porządek będzie obowiązywał w maju, czerwcu i październiku. Zmianie ulega także porządek pracy kancelarii parafialnej w sobotę. Kancelaria będzie czynna na umówione wcześniej spotkanie przez telefon lub mail.

6. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki.

7. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

8. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

9. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej podczas Mszy św.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 17.00.

10. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary na rzecz naszych wspólnych działań duszpasterskich. W sposób szczególny dziękujemy za ofiary w ramach Jałmużny Wielkopostnej i produktów żywnościowych w Tygodniu Miłosierdzia.

11. SPOTKANIE ODWOŁANE Z POWODU POGRZEBU BPA ADAMA LEPY! Stowarzyszenie Ruchu Kultury Chrześcijańskiej Odrodzenie zaprasza w dniu 7 maja (sobota) o godz. 11.00 na spotkanie z Panią Moniką Rogozińską - himalaistką, dziennikarką katolicką, autorką książki „Polowanie na Matkę”. Spotkanie odbędzie się w sali budynku parafialnego na I piętrze. Szczegóły wywieszone są w gablocie. 

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.

13. Miłosiernemu Panu polecajmy także zmarłych, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Alicja Szymczak, Regina Nowicz, Genowefa Janek, Regina Borowiec, Robert Józefik, Kazimierz Bania.

 

 DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA

24 kwietnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 17.30 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.

2. W Niedzielę Miłosierdzia kończy się̨ Rok Jubileuszowy, ogłoszony z racji 100-lecia naszej archidiecezji. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną̨, kończącą̨ ten czas łaski, która będzie celebrowana dziś́ o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej.

3. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Przy wyjściu z kościoła znajdziemy tytki charytatywne - tradycyjnie możemy wypełnić je artykułami spożywczymi i w ciągu tygodnia przynieść je do kancelarii lub naszego kiosku.

4. W Środę Popielcową rozprowadzane były skarbonki w ramach akcji Caritas Jałmużna Wielkopostna, do których w ciągu kolejnych dni Wielkiego Postu wrzucaliśmy oszczędności pozostałe po wyrzeczeniu się określonej przyjemności. W Tygodniu Miłosierdzia przynosimy skarbonki, aby je złożyć do przygotowanego tzw. Kosza Miłosierdzia. W ten sposób zebrana wspólnie kwota posłuży na dofinansowanie leków osób starszych z naszej parafii.

5. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.

6. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.
Tego dnia o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych i pochowanych Parafian w marcu.

7. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Katecheza o Eucharystii 15 minut przed każdą Mszą Świętą. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 17.30. Będzie to także kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.

8. Od 1 maja zmienia się porządek Mszy św. w tygodniu. Msze św. po południu odprawiane będą o godz. 17.00 i 18.00. O godz. 17.30 – nabożeństwo majowe. Taki porządek będzie obowiązywał w maju, czerwcu i październiku.

9. W najbliższym tygodniu zapraszamy młodzież z klas VII, VIII i szkół średnich na spotkania formacyjne w ramach przygotowania do bierzmowania wg ustalonych terminów.

10. W najbliższą niedzielę oraz we wszystkie kolejne niedziele maja, dzieci klas III będą przeżywać uroczystość I Komunii św. Dzisiaj o godz. 16.00 Msza św. i ostatnie spotkanie przed uroczystościami.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.

12. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby WSD w Łodzi. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.

13. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: Tomasz Bartlewicz, Jan Gęsigóra, Władysław Wojarski, Janusz Rachlewski, Jan Piechowski, Iwona Kobierska.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA - WIELKANOC

17 kwietnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

2. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Księżom za przewodniczenie uroczystości i wszystkim kapłanom za posługę w tych dniach, szczególnie w konfesjonale. Panu organiście Tomaszowi, Naszej zawsze niezawodnej Asyście, rozkwitającemu Chórowi, Panu Adamowi a przede wszystkim liturgicznej służbie ołtarza z jej opiekunem ks. Karolem. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

3. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.

4. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie.
Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

5. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., zapraszamy
w przyszłą niedzielę tj. 24 kwietnia, na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 16.00

7. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na WSD w Łodzi.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: Bożena Zych, Maria Szymańska, Zdzisław Przybyszewski i Stefan Skowron.

 

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ - PALMOWA

10 kwietnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy Świętej o godz. 11.30. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.

2. Dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na ostatnie gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

3. Nasza młodzież, przygotowująca się do bierzmowania, w Wielkim Tygodniu będzie miała spotkania wg ustalonego programu.

4. Panie z Koła Gospodyń Miejskich zapraszają na zajęcia kulinarne - mazurek świąteczny – poniedziałek godz. 17.00.

5. Koło Biblijne ma spotkanie w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00.

6. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.

7. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 21.00.

8. Kancelaria w Wielki Czwartek czynna tylko od godz. 10.00 – 12.00. W Wielki Piętek i Wielką Sobotę kancelaria nieczynna.

9. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela upraszając łaskę pokoju. O godz. 7.00 zapraszamy na wspólne celebrowanie jutrzni. O godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 24.00. O godz. 23.00 zapraszamy wszystkich, którzy śpiewając chcą uwielbić Jezusa Chrystusa przynoszącego pokój.
Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

10. W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

11. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. O godz. 7.00 zapraszamy na wspólne celebrowanie liturgii godzin – jutrznię. O godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego.
Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny przed kościołem od godz. 8.00 do 17.00.

12. W najbliższą niedzielę będziemy celebrować uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. To najbardziej uroczysta Msza Św. w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Msza Wigilii Paschalnej zakończona zostanie procesją rezurekcyjną!!! Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji. Msze Święte w Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny będą sprawowane wg stałego porządku.

13. Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w przedświąteczną zbiórkę, przekazując produkty spożywcze, artykuły chemiczne lub środki finansowe. Z Waszych darów przygotowanych zostało prawie 50 paczek, które zostały przekazane osobom potrzebującym z terenu naszej parafii. Również serdeczne podziękowania składamy Paniom za przygotowanie palm. Zebrane z tego tytułu ofiary przeznaczymy na dekorację kościoła. Słowa wdzięczności kierujemy również do Pań, które włączyły się rozprowadzanie palm, chlebków, mazurków i paschalików wielkanocnych. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
Dzisiejsze ofiary do puszek przeznaczone są na kwiaty i dekorację grobu Pańskiego.

14. Spotkanie służby liturgicznej (ministrantów, lektorów) i wszystkich, którzy chcą aktywnie włączyć się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego w środę o godz. 19.00.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł Wiesław Szczepaniak.


CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

27 marca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

2. Rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., zapraszamy dzisiaj na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 16.00.

3. Młodzież wraz rodzicami z klas VIII i szkół średnich, przygotowującą się do bierzmowania, zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne dzisiaj o godz. 18.00.

4. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.30. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W najbliższym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek zapraszamy na planowane wcześniej spotkania młodzież klas VIII i szkół średnich - w ramach utworzonych grup. Plan spotkań na naszej stronie internetowej.

6. We wtorek – 29 marca - zapraszamy klasy VII i VIII na rekolekcyjną naukę wprowadzającą w spotkanie młodzieży, w Atlas Arenie – 30 i 31 marca.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej przed i podczas Mszy św.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
Tego dnia o godz. 18.00 Msza św. ubogacona będzie chóralnymi łacińskimi śpiewami liturgicznymi w wykonaniu Scholi Gregoriańskiej Archidiecezji Łódzkiej.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecamy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 17.00.

8. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w najbliższą sobotę – 2 kwietnia o godz. 18.00 i potrwają do wtorku. Msze św. z nauką rekolekcyjną w niedzielę wg stałego porządku. Poniedziałek i wtorek o godz. 7.00, 10.00, 18.00 i 19.00. Rekolekcje wygłosi ks. Prof. Mieczysław Różański.
Pierwsze spotkanie rekolekcyjne dla dzieci w następną niedzielę o godz. 11.30.

9. Droga krzyżowa - w piątek - dla dzieci o godz. 16.45, a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.

10. Najbliższa niedziela, 3 kwietnia, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Katecheza o Eucharystii 15 minut przed każdą Mszą Świętą.

11. Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość i wsparcie działań duszpasterskich naszej parafii. Dziękujemy za pomoc i ofiarność na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. Dziękujemy Parafianom, którzy przyjęli ich do swoich domów. Dla tych rodzin przygotowane jest wsparcie materialne. Prosimy o zgłaszanie się do kancelarii w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 10.00 do 12.00.

12. Dzisiaj możemy złożyć ofiarę do puszki na naszą akcję Podaruj obiad. Nasi podopieczni parafianie korzystają ciągle z takiego wsparcia i prosili, aby podziękować za taką pomoc.

13. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

14. Z naszej wspólnoty w ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Władysława Koper, Lechosław Cieślak, Halina Ulińska, Barbara Michałkiewicz, Grzegorz Chwalewski, Michał Wyska.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

20 marca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

2. Umieszczona na ołtarzu Ikona św. Michała Archanioła – patrona Ukrainy - napisana została w intencji pokoju przez Panie z pierwszej edycji kursu pisania ikon. Modlitwa o pokój może przybierać różne formy. Ta w postaci pisania Ikony trwała 24 godziny. Dziękujemy za tę inicjatywę i prosimy wszystkich o modlitwę w intencji pokoju na świecie.

3. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.

4. Dzisiaj po mszy wieczornej o godz. 18.00 zapraszamy Państwa na charytatywny koncert w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Łodzi. Będzie on dedykowany osobom potrzebującym z Ukrainy. To inicjatywa studentów tej łódzkiej uczelni. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz naszej stronie internetowej.

5. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie Koła Biblijnego.

6. Nabożeństwo Drogi krzyżowej będziemy odprawiali w piątek - dla dzieci o godz. 16.45. Wyjątkowo w tym tygodniu - 25 marca, w piątek, o godz. 19.30 serdecznie zapraszamy na tzw. Retkińską drogę krzyżową w intencji pokoju. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
Droga krzyżowa rozpocznie się w naszym kościele i zatrzymując się przy kolejnych stacjach przejdziemy do kościoła NSJ. Tego dnia nie będzie drogi krzyżowej po Mszy św. o godz. 18.00.

7. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia.

8. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście po Mszach Świętych, które będą odprawiane o godz. 7.00, 10.00, 17.30 i 18.00.
Formularze zgłoszenia wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

9. W piątek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Parafian - zmarłych i pochowanych w lutym.

10. Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy licznej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie w trakcie i przed każdą Mszą Świętą. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty.

11. W najbliższym tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek zapraszamy na spotkania młodzież klas VII - w ramach utworzonych grup. Plan spotkań na naszej stronie internetowej i w gablocie.

12. Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość i wsparcie działań duszpasterskich naszej parafii. Dziękujemy za pomoc i ofiarność na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. Dziękujemy Parafianom, którzy przyjęli ich do swoich domów. Dla tych rodzin przygotowane jest wsparcie materialne. Prosimy o zgłaszanie się do kancelarii w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 10.00 do 12.00.
Dzięki zaangażowaniu Pań z naszej parafii – nauczycielek języka polskiego - został zorganizowany nieodpłatny kurs nauki języka polskiego. Kolejne chętne osoby, prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej.

13 Zachęcamy do włączenia się w akcję Wielkanocne Dzieło Caritas, w ramach której rozprowadzamy wielkanocne świece w kształcie pisanek i paschalików.
W najbliższy piątek i sobotę robiąc zakupy w sąsiednim sklepie Carrefour możemy wesprzeć zbiórkę żywności Caritas dla naszych podopiecznych.

14. Za wszelkie wsparcie finansowe w kościele i przekazywane na konto bankowe Parafii serdecznie dziękujemy. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.
Dzisiaj taca gospodarcza.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Boga i ludzi.

16. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Ewa Królicka i Jan Frasunek.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

13 marca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Szczególnie pamiętajmy o misjonarzach pracujących na Ukrainie.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, przed Mszą św. o godz. 18.00. Nabożeństwo poprowadzi ks. Dr Marcin Pietrzyk - Ojciec Duchowny WSD w Łodzi.
Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki - dla dzieci o godz. 16.45, a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.
Już dziś zapraszamy na tzw. retkińską drogę krzyżową - 25 marca w piątek o godz. 19.30. Rozpoczęcie drogi w naszym kościele, zatrzymując się przy kolejnych stacjach pójdziemy do kościoła NSJ.

3. W najbliższym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek zapraszamy na planowane wcześniej spotkania młodzież klas VIII i szkół średnich - w ramach utworzonych grup. Plan spotkań na naszej stronie internetowej i w gablocie.

4. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest On także orędownikiem dobrej śmierci.

5. Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość i wsparcie działań duszpasterskich naszej parafii. Dziękujemy za pomoc i ofiarność na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. Dziękujemy Parafianom, którzy przyjęli ich do swoich domów. Prosimy tych Parafian o zgłaszanie się do kancelarii po ewentualną pomoc. Na terenie plebanii przebywa w chwili obecnej 19 osób.
Od poniedziałku planujemy rozpocząć lekcje nauki języka polskiego dla uchodźców. Utworzyła się już pierwsza grupa. Jeżeli będą kolejne chętne osoby, prosimy zgłaszać