Jesteś tutaj: Start / Ogłoszenia

Ogłoszenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA

11 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr.

2. Dziś także zakończenie akcji Caritas Jałmużna Wielkopostna. Skarbonki z owocami naszych wyrzeczeń możemy złożyć do Kosza Miłosierdzia wystawionego przed ołtarzem. Za już przyniesione - dziękujemy. Nasze oszczędności przeznaczymy na dofinansowanie leków. Skarbonki możemy składać jeszcze w ciągu całego Tygodnia Miłosierdzia.

3. Również dzisiaj o godz. 17.30, zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.

4. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, przyjętego przez księcia Mieszka I i jego dwór. Miało to ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

5. Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na wsparcie WSD w Łodzi. W imieniu ks. Rektora – dziękujemy.
Za wszelkie wsparcie finansowe w kościele i przekazywane na konto bankowe Parafii serdecznie dziękujemy. W przyszłą niedzielę taca tzw. gospodarcza.

6. W sobotę 17 kwietnia, odbędzie się pielgrzymka Roku Jubileuszowego do parafii NSJ na Retkini – jako do kościoła stacyjnego naszego dekanatu. Początek o godz. 11.30 - konferencja. Msza św. o godz. 12.00. Koordynatorem kwietniowej pielgrzymki jest nasza Parafia.

7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składamy serdeczne życzenia.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Marianna Otrębska, Sabina Szymańska, Zenobia Żurek, Zdzisław Piąstka i Barbara Mielczarek.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

4 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Księżom za przewodniczenie uroczystości i wszystkim kapłanom za posługę w tych dniach, szczególnie w konfesjonale. Pani kościelnej, panom organistom, a przede wszystkim liturgicznej służbie ołtarza z jej opiekunem ks.Karolem. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

2. Msze Święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiegowg porządku niedzielnego z dodatkową Mszą św. o godz. 16.00. W Poniedziałek Wielkanocny według porządku niedzielnego.

3. W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce.

4. W Środę Popielcową rozprowadzane były skarbonki w ramach akcji Caritas Jałmużna Wielkopostna, do których w ciągu kolejnych dni Wielkiego Postu wrzucaliśmy oszczędności pozostałe po wyrzeczeniu się określonej przyjemności. W Niedzielę Miłosierdzia przynosimy skarbonki, aby je złożyć do przygotowanego tzw. Kosza Miłosierdzia. W ten sposób zebrana wspólnie kwota posłuży na dofinansowanie leków osób starszych z naszej parafii.

5. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.

6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: +Jacka Samołówę.

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ - PALMOWA

28 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.

2. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

3. Dzisiaj zapraszamy o godz. 17.30 na ostatnie gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

4. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa.
Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o godz. 18.00. Spowiedź tego dnia od godz. 17.00 do 18.00. Ofiary złożone na tacę w tym dniu zostaną przeznaczone na zakup obiadów w ramach naszej parafialnej akcji Podaruj obiad.

5. Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 15.00 (w godzinie miłosierdzia) - koronka. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.00 do 22.00. Tego dnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Pamiętajmy, że papież i jego nauczanie to dar, którego nam, Polakom, nie wolno zmarnować.
W Wielki Piątek odwiedzimy chorych wcześniej zgłoszonych w kancelarii.

6. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w grobie od 7.00. Święcenie pokarmów przed kościołem od 8.00 do 17.30.

7. W Wielką Sobotę liturgię Paschalną rozpoczniemy o godz. 18.00.

8. Spowiedź w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę od 16.00 do 18.00.
Kancelaria w Wielki Czwartek i Piątek czynna tylko od godz. 10.00 – 12.00.
W sobotę kancelaria nieczynna.

9. We wszystkich kościołach obowiązują limity dotyczący ilości osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwach. W naszym kościele to ok. 95 osób. Serdecznie prosimy o stosowanie się do wszystkich obostrzeń.

10. Rezurekcja w poranek wielkanocny o godz. 6.00. Procesja odbędzie się wewnątrz kościoła bez udziału asysty. Kolejne Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00 -dodatkowa i 18.00.

11. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.

12. Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w przedświąteczną zbiórkę, przekazując produkty spożywcze, artykuły chemiczne lub środki finansowe. Dziękujemy za wszystkie ofiarowane „tytki wielkanocne” bogato wyposażone nie tylko w produkty pierwszej potrzeby, ale i świąteczne artykuły oraz słodycze. Dziękujemy także za ofiary pieniężne, które pozwoliły doposażyć paczki świąteczne. Z Waszych darów przygotowanych zostało prawie 50 paczek, które będą przekazane osobom potrzebującym z terenu naszej parafii. Również serdeczne podziękowania składamy Paniom z grupy florystycznej za przygotowanie palm. Zebrane z tego tytułu ofiary przeznaczymy na dekorację kościoła. Słowa wdzięczności kierujemy również do Pań, które włączyły się w rozprowadzanie palm i paschalików wielkanocnych. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
Dzisiejsze ofiary do puszek przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.

13. Solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia życzymy głębokich przeżyć nadchodzących dni i wszelkich potrzebnych darów a nam wszystkim łaski zdrowia.

14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: Ewa Papiernik i Sylwia Jurczak.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Witamy o. Tymoteusza Góreckiego, który poprowadzi dla nas Wielkopostne Rekolekcje. Msze św. z nauką rekolekcyjną podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych. Msze św. z nauką rekolekcyjną w poniedziałek i wtorek o godz. 7.00, 10.00, 18.00 i 19.00. W te dni nie będzie Mszy św. o godz. 17.30.

2. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. To piękna inicjatywa towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku, którego imię zna Pan Bóg. Zachęcamy, by z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego zagładą. Szczegóły w folderach wyłożonych w przedsionku kościoła.

3. Zaplanowane spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, które miało się odbyć w najbliższy czwartek zostaje odwołane.

4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej świątyni w piątki po Mszy św. o godz. 18.00, dla dzieci o godz. 16.45. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30.

5. Zachęcamy do włączenia się w akcję Wielkanocne Dzieło Caritas, w ramach której rozprowadzamy wielkanocne świece w kształcie pisanek i paschalików.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję Tytka Miłosierdzia i przynieśli paczki żywnościowe dla potrzebujących.

7. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert kameralny o tematyce pasyjnej, który odbędzie się w naszej świątyni w Niedzielę Palmową – 29 marca, po Mszy św. o godzinie 18:00. Wykonawcami będą dwie solistki oraz kwintet smyczkowy z Akademii Muzycznej w Łodzi. Szczegóły programu widnieją na plakacie w gablocie przed kościołem.

8. Panie z naszej grupy florystyczno - ogrodniczej przygotowują palmy i świąteczne dekoracje. Można będzie się w nie zaopatrzyć w przyszłą niedzielę. Ofiary zostaną przeznaczone na dekorację kościoła i otoczenia wokół niego. Zapraszamy!

9. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

10. Za wszelkie wsparcie finansowe w kościele i przekazywane na konto bankowe Parafii serdecznie dziękujemy. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.

11. Msza św. za Parafian zmarłych i pożegnanych w styczniu i lutym br. odbędzie się w piątek 26 marca o godz. 18.00. Lista osób w intencji, których zostanie odprawiona ta Msza św. jest wywieszona w gablocie.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Cezary Pełka i Romualda Kaźmierska.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

14 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W poniedziałek, o godz. 18.00, Msza św. za dusze cierpiące w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym

2. We wtorek, po Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie Żywego Różańca.

3. Bierzmowanie tegorocznej grupy tj. młodzieży szkół średnich, klas pierwszych i starszych odbędzie się w poniedziałek 24 maja o godz. 18.00. Na spotkanie tej grupy zapraszamy w najbliższy czwartek – 18 marca o godz. 18.00.

4. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.

5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej świątyni w piątki po Mszy św. o godz. 18.00, dla dzieci o godz. 16.45. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30.

6. Zachęcamy do włączenia się w akcję Wielkanocne Dzieło Caritas, w ramach której rozprowadzamy wielkanocne świece w kształcie pisanek i paschalików.

7. Parafialny Zespół Caritas kolejny raz zachęca do włączenia się w akcję Tytka Miłosierdzia. Tym razem w akcji wykorzystamy własne opakowania, do których zapakujemy artykuły spożywcze o przedłużonej przydatności do spożycia. Składać je można w kościele przy ołtarzu Matki Bożej, w kiosku lub w kancelarii parafialnej. Akcja kończy się już za tydzień, w V niedzielę Wielkiego Postu. Przygotowane paczki będą przekazane potrzebującym z naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy już odpowiedzieli na prośbę.

8. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w najbliższą niedzielę – 21 marca i potrwają do wtorku. Msze św. z nauką rekolekcyjną w poniedziałek i wtorek o godz. 7.00, 10.00, 18.00 i 19.00.

9. Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert kameralny o tematyce pasyjnej, który odbędzie się w naszej świątyni w Niedzielę Palmową – 29 marca, po Mszy św. o godzinie 18:00.Wykonawcami będą 2 solistki oraz kwintet smyczkowy z Akademii Muzycznej w Łodzi. Szczegóły programu widnieją na plakacie w gablocie przed kościołem. 

10. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

11. Za wszelkie wsparcie finansowe w kościele i przekazywane na konto bankowe Parafii serdecznie dziękujemy. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.

12. Msza św. za Parafian zmarłych i pożegnanych w styczniu i lutym br. odbędzie się 26 marca o godz. 18.00. Lista osób w intencji, których zostanie odprawiona ta Msza św. jest wywieszona w gablocie.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Andrzej Maliszewski, Bogumił Kucharski, Krystyna Fligiel, Jadwiga Walczak, Marcin Knap, Edward Salwach.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj w naszej Archikatedrze świecenia diakonatu przyjmie kl. Roman Jaguś, prośmy dla ks. Diakona o wsparcie Najwyższego Kapłana w owocnej posłudze.

2. Z racji Jubileuszu 100 - lecia Diecezji Łódzkiej, której patronem jest św. Józef, Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś prosi, aby we wszystkich kościołach naszej archidiecezji odprawiona została nowenna do św. Józefa.
W nowennę włączymy się od najbliższej środy 10 marca do czwartku18 marca po Mszy św. o godz. 7.00.

3. Panów, którzy stworzyli Męskie Bractwo Różańcowe i zainteresowanych pobożnością różańcową realizowaną w grupie modlitewnej zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W czwartek – 11 marca zapraszamy młodzież z klas VII i VIII, przygotowującą się do bierzmowania, na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 18.00.

5. Bierzmowanie tegorocznej grupy tj. młodzieży szkół średnich, klas pierwszych i starszych odbędzie się w poniedziałek 24 maja o godz. 18.00. Kolejne spotkanie tej grupy w następny czwartek – 18 marca o godz. 18.00.

6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej świątyni w piątki po Mszy św. o godz. 18.00, dla dzieci o godz. 16.45. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30.

7. Zachęcamy do włączenia się w akcję Wielkanocne Dzieło Caritas w ramach której rozprowadzamy wielkanocne świece w kształcie pisanek i paschalików. Datki pozyskane z akcji przeznaczymy na wsparcie starszych mieszkańców naszej parafii.

8. Parafialny Zespół Caritas kolejny raz zachęca do włączenia się w akcję Tytka Miłosierdzia. Tym razem w akcji wykorzystamy własne opakowania, do których zapakujemy artykuły spożywcze o przedłużonej przydatności do spożycia. Składać je można w kościele przy ołtarzu Matki Bożej, w kiosku lub w kancelarii parafialnej. Akcja kończy się w V niedzielę Wielkiego Postu. Przygotowane paczki będą przekazane potrzebującym z naszej parafii.

9. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w piątą niedzielę Wielkiego Postu - 21 marca.

10. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

11. Za wszelkie wsparcie finansowe w kościele i przekazywane na konto bankowe Parafii serdecznie dziękujemy. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.

12. Msza św. za Parafian zmarłych i pożegnanych w styczniu i lutym br. odbędzie się 26 marca o godz. 18.00. Lista wywieszona jest w gablocie. Już dzisiaj zapraszamy do modlitwy w Ich intencji.

13. W sobotę – 13 marca, zapraszamy na III pielgrzymkę Roku Jubileuszowego do parafii NSJ na Retkini – jako do kościoła stacyjnego naszego dekanatu. Początek wspólnej modlitwy o godz. 11.30.

14. Od kilku tygodni w kościele towarzyszy nam wystawa promująca rodziny zastępcze. Gościmy dzisiaj Panią Milenę Magdziarz z MOPS, która przedstawi nam potrzebę tworzenia takich rodzin.

15. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Kazimierz Drobiński, Andrzej Danisiewicz, Jan Kuźniar, Kazimiera Chorchos, Jerzy Arent, Maria Piotrowska, Henryk Studziński.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

28 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. 1 marca, to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej podczas Mszy św.
Wspólna adoracja Męskiego Bractwa Różańcowego w czwartek o godz. 17.00.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 17.00.

4. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej świątyni w piątki po Mszy św. o godz. 18.00, dla dzieci o godz. 16.45. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30.

5. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając mękę Chrystusa przy 14 stacjach Drogi Krzyżowej.

6. Zachęcamy do włączenia się w akcję Wielkanocne Dzieło Caritas, w ramach której rozprowadzamy wielkanocne świece w kształcie pisanek i paschalików. Datki pozyskane z akcji przeznaczymy na wsparcie starszych mieszkańców naszej parafii, którzy potrzebują pomocy. Od jutra grupa wybranych parafian będzie mogła skorzystać z obiadów w ramach naszej parafialnej akcji Podaruj Obiad. Dzięki Państwa ofiarności w marcu ufundowane zostanie 100 dwudaniowych obiadów w ramach zebranej kwoty 1200 zł. Akcja będzie kontynuowana w kolejnych miesiącach.

7. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w piątą niedzielę Wielkiego Postu - 21 marca. Poprowadzi je o. Tymoteusz Górecki. Zaplanujmy sobie tak czas, aby całe rodziny mogły się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

10. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, smacznego obiadu i miłego czasu w rodzinnym gronie.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: Alicja Płuciennik i Jadwiga Skiba.

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

14 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości. Dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 w tej właśnie intencji.

2. W poniedziałek, o godz. 18.00, Msza św. za dusze cierpiące w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

3. We wtorek, po Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie Żywego Różańca.

4. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.30 (dla dzieci) i o 18.00.

5. Z okresem Wielkiego Postu związana jest jałmużna wielkopostna. Z pomocą w kultywowaniu tego dawnego zwyczaju przychodzi akcja Caritas - Jałmużna Wielkopostna. Jest to praktyka każdego wiernego. W środę przy wyjściu z kościoła rozprowadzane będą skarbonki, do których w ciągu kolejnych dni Wielkiego Postu wrzucamy oszczędności pozostałe po wyrzeczeniu się określonej przyjemności. W ten sposób zebrana wspólnie kwota posłuży na dofinansowanie leków dla potrzebujących osób z naszej parafii.

6. W najbliższy czwartek nasza świątynia będzie Kościołem Stacyjnym. O godz. 18.00 Mszę św. odprawi ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś. Z tym wydarzeniem związana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego, który jest darowaniem przed Bogiem kary doczesnej za grzechy zgładzone już co do winy. Ofiary w tym dniu zebrane na tacę przeznaczone będą na działalność charytatywną w naszej parafii z przeznaczeniem na obiady dla potrzebujących. Zapraszamy parafian do udziału w tej liturgii.

7. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki - dla dzieci o godz. 16.45, a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (rozpoczniemy od przyszłej niedzieli) o godz. 17.30, przed Mszą św. o godz. 18.00.

8. Rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., zapraszamy w przyszłą niedzielę tj. 21 lutego na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 16.00. Po Mszy św. poświęcimy świece.

9. Ofiarodawcom dziękujemy za składane ofiary, zarówno te składane w kościele, jak i te składane przelewami na konto Parafii. Dzisiejsza taca gospodarcza przeznaczona jest na bieżące prace i ogrzewanie. Puszka w ramach akcji PODARUJ OBIAD z ubiegłej niedzieli to kwota 1100 zł., za którą będziemy mogli wykupić ok. 90 obiadów. Dziękujemy!

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

11. Msza św. za Parafian zmarłych w styczniu i lutym br. odbędzie się 26 marca o godz. 18.00. Już dzisiaj zapraszamy do modlitwy w Ich intencji.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Wiesław Dziubek, Bożenna Paradowska, Mieczysław Wysokiński, Krzysztof Księżak, Elżbieta Filipowicz.

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

7 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.
Dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne.

2. Panów, którzy stworzyli Męskie Bractwo Różańcowe i zainteresowanych pobożnością różańcową realizowaną w grupie modlitewnej zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę.
O godz. 9.00 w szczególny sposób będziemy się modlić za chorych z naszej parafii podczas Mszy św. i nabożeństwa lurdzkiego.

4. Nasz Parafialny Zespół Caritas w każdym miesiącu przygotowuje paczki dla naszych parafian – podopiecznych Koła - z pozyskanych produktów spożywczych. W dużej mierze pochodzą one z darowizn z pobliskiego sklepu Carrefour. Pojawił się pomysł, aby wybrani podopieczni mogli skorzystać z talonów na obiady. Prosimy zatem o wsparcie tej inicjatywy w postaci datków na akcję PODARUJ OBIAD. Niech to będzie nasza forma wsparcia charytatywnych działań w naszej parafii. Bóg zapłać za włączenie się w te działania.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. Od marca przywracamy Msze św. w intencji zmarłych z danego miesiąca. Najbliższa Msza św. za Parafian zmarłych w styczniu i lutym br. Odbędzie się 26 marca o godz. 18.00. Już dzisiaj zapraszamy do modlitwy w Ich intencji.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Władysław Stefański, Ewa Przybysz, Anna Turska, Alicja Domżał, Leszek Podgórski, Jolanta Kucharska, Halina Chojnacka, Józef Lechowski, Stanisław Kobus i Bogdan Wiśniewski.

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

31 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.
W dzisiejszą niedzielę ostatni raz zapraszamy do wspólnego, rodzinnego śpiewania kolęd w naszej świątyni o godz. 17.30.

2. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej podczas Mszy św.
Wspólna adoracja Męskiego Bractwa Różańcowego w czwartek o godz. 17.00.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
Tego dnia o godz. 18.00 Msza św. ubogacona będzie chóralnymi łacińskimi śpiewami liturgicznymi w wykonaniu Scholi Gregoriańskiej Archidiecezji Łódzkiej.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 17.00.

4. Zakończyliśmy kolędę w formie pielgrzymowania do kościoła na Mszę św. Wyrażamy wdzięczność za Waszą obecność i wspólną modlitwę.
Rodziny, które chcą zaprosić kapłana na kolędę indywidualną proszone są o zgłaszanie tego faktu w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Kolędowanie na zaproszenia rozpoczniemy od poniedziałku tj. 1 lutego.

5. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę, konto i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Stanisław Wawrzyńczyk i Jolanta Domeradzka.

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

24 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy do wspólnego, rodzinnego śpiewania kolęd w naszej świątyni o godz. 17.30.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 kolędować będzie Chłopięcy Chór Kameralny Chcemy śpiewać działający przy Szkole Podstawowej nr 41. Chór prowadzi Pani Katarzyna Sawiak. Serdecznie zapraszamy.

3. Rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., zapraszamy dzisiaj na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 16.00.

4. Trwa kolęda w formie pielgrzymowania do Kościoła na Mszę św. o godz. 18:00. Na wspólną modlitwę zapraszamy Rodziny z poszczególnych bloków i ulic. Tygodniowy plan wywieszony jest w gablocie i na naszej stronie internetowej. Ogłoszenia o wspólnej modlitwie zostaną także wywieszone przy wejściu do naszych bloków. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie w minionym tygodniu.
Rodziny, które chcą zaprosić kapłana na kolędę indywidualną proszone są o zgłaszanie tego faktu w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Kolędowanie na zaproszenia rozpoczniemy od 1 lutego.
(Plan kolędy w zakładce u góry strony)

5. 13 października 2019 r. witaliśmy w naszej parafii o. Tymoteusza Góreckiego ze zgromadzenia Ojców Pocieszycieli z Getsemani. Ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś skierował Go do pracy w naszej parafii jako wikariusza. Decyzją ks. Arcybiskupa z dnia wczorajszego o. Tymoteusz został odwołany ze stanowiska wikariusza i z tym samym dniem mianowany został wikariuszem parafii pod wezwaniem Świętego Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim.
Niewątpliwie, to wielka strata dla naszej parafii. Dziękujemy Mu za wyjątkową pracę i zaangażowanie w codzienne życie parafii. Będziemy mieli jeszcze okazję do wyrażenia naszej wdzięczności podczas rekolekcji wielkopostnych, które do nas wygłosi. Życzymy owocnej pracy i życzliwych ludzi na Jego kapłańskiej drodze w nowej parafii.

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności. W sposób szczególny pamiętamy o o. Tymoteuszu - wtorkowym solenizancie.

7. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za składane ofiary, zarówno te składane w kościele i jak i te składane przelewami na konto Parafii.
Dzisiejsze ofiary składane do puszek przeznaczone są na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji, które miało miejsce 29 grudnia 2020 roku. Według doniesień, w wyniku trzęsienia ziemi zginęło siedem osób, a tysiące musiało opuścić swe domy, przy czym miejscowe władze podkreślały, że nie jest to ostateczny bilans tragedii.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Danuta Miazin, Zofia Paradowska, Mirosława Duszyńska, Alicja Gronert i Zofia Szymczyk.

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

17 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć.
Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, zarówno w dzisiejszą jak i każdą kolejną niedzielę stycznia zapraszamy do wspólnego, rodzinnego śpiewania kolęd w naszej świątyni o godz. 17.30.

2. Kolęda w tym roku ze względów epidemiologicznych będzie miała charakter pielgrzymowania do Kościoła na Mszę św. o godz. 18:00. Początek naszych spotkań planujemy od poniedziałku - 18 stycznia. Na wspólną modlitwę zapraszamy Rodziny z poszczególnych bloków i ulic. Tygodniowy plan wywieszony jest w gablocie i na naszej stronie internetowej. Ogłoszenia o wspólnej modlitwie zostaną także wywieszone przy wejściu do naszych bloków.
Rodziny, które chcą zaprosić kapłana na kolędę indywidualną proszone są o zgłaszanie tego faktu w kancelarii parafialnej lub zakrystii.
(Plan kolędy w odnośniku u góry tej strony)

3. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.

4. W poniedziałek, o godz. 18.00, Msza św. za dusze cierpiące w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

5. We wtorek, po Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie Żywego Różańca.

6. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji. Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

7. Rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., zapraszamy w niedzielę – 24 stycznia na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 16.00.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 kolędować będzie Chłopięcy Chór Kameralny Chcemy śpiewać działający przy Szkole Podstawowej nr 41. Chór prowadzi Pani Katarzyna Sawiak. Serdecznie zapraszamy.

9. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za składane ofiary, zarówno te składane w kościele i jak i te składane przelewami na konto Parafii.
Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Krystyna Nowakowska, Józef Drapała, Stefan Lenczewski, Zbigniew Witek, Mirosław Zelga, Ireneusz Kowalski i Elżbieta Szymczak.
Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

10 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.Pomimo to, jak wcześniej zapowiadaliśmy, zarówno w dzisiejszą jak i każdą kolejną niedzielę stycznia zapraszamy do wspólnego, rodzinnego śpiewania kolęd w naszej świątyni o godz. 17.30.

2. Panów z Męskiego Bractwa Różańcowego zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Kolęda w tym roku ze względów epidemiologicznych będzie miała charakter pielgrzymowania do Kościoła na Mszę św. ogodz. 18:00. Początek naszych spotkań planujemy od poniedziałku - 18 stycznia. Na wspólną modlitwę zapraszać będziemy Rodziny z poszczególnych bloków i ulic. Tygodniowy plan przekażemy w przyszłą niedzielę podczas ogłoszeń i na naszej stronie internetowej. Ogłoszenia o wspólnej modlitwie zostaną także wywieszone przy wejściu do naszych bloków.  

4. Z darem wdzięczności i modlitwy zwracamy się do wszystkich Darczyńców i Ofiarodawców, którzy wspierają naszą Parafię finansowo. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy pomagają w pracach przy kościele. Wszystkim włączającym się w pomoc dla naszej wspólnoty składamy serdeczne Bóg Zapłać! W przyszłą niedzielę taca tzw. gospodarcza.

5. Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia. Dzieciom i młodzieży życzymy dobrego odpoczynku w czasie ferii. Wszystkich naszych parafian i ich rodziny obejmujemy modlitwą o dobry tydzień i o zdrowie. Życzymy dobrej niedzieli.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: Alicja Szram, Małgorzata Frontczak, Halina Romańska, Matylda Grabowska, Stanisława Dobaczewska, Barbara Czajkowska, Krystyna Włodarska i Wilhelm Rutkowski.

DRUGA NIEDZIELA BOŻEGO NARODZENIA

3 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W pierwszą niedzielę Nowego Roku 2021 pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi, aby nas odkupić i aby nadać sens naszym dniom.
W styczniowe niedziele zapraszamy na rodzinne kolędowanie przy żłóbku. Wspólne kolędowanie dziś o godz. 17.30 i tak w każdą niedzielę stycznia.

2. W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Kadzidło i kreda są do nabycia w naszym kiosku parafialnym.
Środowa nowenna połączona z wypominkami o godz. 17.30.

3. W dniu 7 stycznia, w pierwszy czwartek miesiąca zachęcamy do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Wspólna adoracja Męskiego Bractwa Różańcowego o godz. 17.00.
Odwiedziny chorych w piątek 8 stycznia od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.

4. W ramach przeprowadzonej w naszej parafii adwentowej akcji charytatywnej „Drzewko serc” Parafianie przekazali 120 paczek dla dzieci z Ukrainy. Świąteczne prezenty czekają jeszcze na otwarcie granic. Za naszym pośrednictwem Siostry Służebniczki z miejscowości Poninka składają gorące podziękowania za wielkie serce wszystkim ofiarodawcom. Słowa wdzięczności kierujemy także do tych wszystkich osób, które włączyły się w inne zbiórki rzeczowe i finansowe na rzecz potrzebujących. Słowa uznania należą się wszystkim Wolontariuszom, którzy nie ustali w tym trudnym czasie pandemicznym.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim Parafianom życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Anna Polaczek, Józefa Feliksiak, Lucyna Dziuda, Andrzej Hibner i Katarzyna Strumińska.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

20 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Powoli kończy się Adwent. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy czwartek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni.

2. Skupienie adwentowe połączone z nauką dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. Jutro Msza św. z nauką o godz. 7.00, 10.00 i o godz. 18.00. Dziękujemy ks. Krzysztofowi Górskiemu za skierowane do nas słowo.

3. W poniedziałek – 21 grudnia, przedświąteczne odwiedzimy chorych.

4. W poniedziałek, o godz. 18.00, Msza św. za dusze cierpiące w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

5. Do czwartku włącznie roraty o godz. 7.00, a o godz. 6.30 zapraszamy na nowennę do Bożego Narodzenia. Dzisiaj nowenna o godz. 17.30. W czwartek nie będzie Mszy św. wieczornych o godz. 17.30 i 18.00.

6. Zanim zasiądziemy w Wigilię Bożego Narodzenia do uroczystej wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim o wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem. Stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O godz. 22.00 i 24.00 zapraszamy na Pasterkę. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością Bożego Narodzenia.

7. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę.

8. W naszym kiosku i w kancelarii parafialnej można jeszcze nabyć opłatki przygotowane przez Siostry Karmelitanki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są w tym roku na bieżące wydatki i ogrzewanie kościoła. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.
Do nabycia jest także kadzidło i kreda do oznaczenia naszych domów w Uroczystość Trzech Króli.

9. Już dziś informujemy, że wizytę duszpasterską, zwaną kolędą w tym roku rozpoczniemy po okresie kwarantanny. Szczegółowe informacje przekażemy w stosownym czasie. Dekret ks. Arcybiskupa regulujący kwestię kolędy wywieszony jest w gablocie.

10. Ofiarodawcom dziękujemy za składane ofiary, zarówno te składane w kościele jak i te składane przelewami na konto Parafii. Dzisiaj taca gospodarcza i do puszek możemy złożyć ofiarę na dekorację szopki bożonarodzeniowej w naszym kościele.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Wincenty Zając, Jan Niedworok, Zofia Talar, Jacek Indelak, Mieczysław Radłowski i Mariola Wawrzyniak.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

13 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem. Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Spowiedź każdego dnia podczas Mszy św.

2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

3. Także dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.
Dzisiejsze ofiary do puszek przeznaczone są na działalność Centrum Służby Rodzinie w Łodzi. Serdecznie za nie dziękujemy.

4. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.

5. W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe. Tegoroczne skupienie adwentowe, które rozpocznie się w przyszłą sobotę Mszą św. o godz. 18.00 i zakończy się w poniedziałek Mszą św. o godz. 18.00, wygłosi w naszej wspólnocie ks. Krzysztof Górski z naszej Archidiecezji, pracownik Watykanu i student prawa na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Program skupienia wywieszony jest w gablocie i na naszej internetowej stronie parafialnej. Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu.

6. Wszystkim, którzy odpowiedzieli na akcję Drzewko serc i przynieśli prezenty serdecznie dziękujemy.

7. Msza Święta roratna w naszej świątyni codziennie o 7.00. Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

8. W środę 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Bożego Narodzenia. Początek codziennie o godz. 6.30.

9. W naszym kiosku i w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki przygotowane przez Siostry Karmelitanki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są w tym roku na bieżące wydatki i ogrzewanie kościoła. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.
Jest to jedyna forma rozprowadzania opłatków, nie roznosimy ich po domach. Osoby, które chodzą po domach i powołują się na Parafię wprowadzają Państwo w błąd, nie są przedstawiciele naszej Parafii. Prosimy o zachowanie ostrożności!

10. W sklepiku parafialnym i kancelarii można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

11. W kancelarii parafialnej przyjmowane są intencje mszalne na cały Nowy Rok.

12. W poniedziałek – 21 grudnia, przedświąteczne odwiedzimy chorych, po wcześniejszym zgłoszeniu naszych chorych w kancelarii.

13. Już dziś zapraszamy do udziału w Pasterce, która wyjątkowo będzie celebrowana o dwóch godzinach – o godz. 22.00 i o godz. 24.00.

14. Ofiarodawcom dziękujemy za składane ofiary, zarówno te składane w kościele jak i te składane przelewami na konto Parafii.

15. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.

16. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

17. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Jan Malinowski, Marianna Langierowicz, Genowefa Konieczna i Jadwiga Bielicka.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

6 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek przy wyjściu z kościoła. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Miry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni. Dla dzieci przy wyjściu z kościoła są przygotowane drobne upominki.

2. W okresie adwentu zapraszamy parafian do włączenia się w akcję charytatywną "Drzewko serc". Przy bocznym ołtarzu Matki Bożej ustawione jest drzewko, na którym zawieszono serduszka. Każde serduszko oznacza dziecko czekające na bożonarodzeniowy upominek, płeć i wiek dziecka wpisane są na odwrocie. Wszystkich którzy mają serca wrażliwe i pełne dobroci zachęcamy, aby po Mszy św. podeszli, zerwali wybrane serduszko, wyobrazili sobie małą dziewczynkę lub chłopca i dla takiego dziecka kupili upominek - dar swojego serca. Wszystkie pozyskane w ten sposób prezenty za pośrednictwem Sióstr Służebniczek przekazane zostaną dzieciom na Ukrainę do miejscowości Poninka, to osiedle, wieś typu miejskiego w rejonie połońskim obwodu chmielnickiego. Zakupione upominki można przynosić do kiosku lub kancelarii parafialnej. Będziemy szczególnie wdzięczni za przekazanie ich do niedzieli - 20 grudnia. Wszystkim ofiarodawcom z góry składamy serdeczne podziękowania w imieniu dzieci, dla których Wasze dary staną się wspaniałą świąteczną niespodzianką.

3. W naszym kiosku i w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki przygotowane przez Siostry Karmelitanki. Jest to jedyna forma rozprowadzania opłatków, nie roznosimy ich po domach. Ofiary przy tej okazji składane, przeznaczone są w tym roku na bieżące wydatki i ogrzewanie kościoła. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.
Wszyscy, którzy chodzą po domach i powołują się na Parafię wprowadzają Państwo w błąd i oszukują.

4. W sklepiku parafialnym i kancelarii można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

5. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz. 7.00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jeszcze dziś o godz. 17.30 i jutro o godz. 18.00.

6. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 7.00, 17.30 i 18.00.

7. Męskie Bractwo Różańcowe zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Wojciech Ignaczak, Elżbieta Bąk, Genowefa Jadczyk, Anna Olejnik.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

29 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.00. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne i po Mszy św. zanieśmy je z błogosławieństwem do domów.

3. Dzisiaj przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.30 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Nowenna codziennie przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 18.00. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Informacje na ten temat będzie można otrzymać w niedzielę 6 grudnia.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej podczas Mszy św.
Wspólna adoracja M