Jesteś tutaj: Start / Ogłoszenia

Ogłoszenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

15 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym.

2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 14.00 dzieci klas III będą przeżywać uroczystość I Komunii św.

3. Także dzisiaj zapraszamy Młodzież i Rodziców klas VI na pierwsze wprowadzające spotkanie przed bierzmowaniem po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

5. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. Będziemy o nią prosić w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Msza św. o godz. 18.00.

6. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie o godz. 17.30.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież klas VIII na Mszę św. o godz. 18.00. Będziemy się modlić o dobry egzamin na zakończenie roku szkolnego.

8. Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na tzw. tacę gospodarczą. Za wszelkie wsparcie finansowe w kościele i przekazywane na konto bankowe parafii dziękujemy.
Prace remontowe i aranżacyjne w przyszłej Kaplicy Adoracji są realizowane zgodnie z naszymi możliwościami i harmonogramem prac. Został wykonany podjazd, wymienione drzwi wejściowe. W najbliższych dniach zostanie ustawiony ołtarz i krzyż, który jednocześnie będzie pełnił funkcję monstrancji Najświętszego Sakramentu. Kolejne planowane prace, to modernizacja oświetlenia, tynki, malowanie, nowa podłoga, wszystko zgodnie z koncepcją i planem realizacji naszej inwestycji. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel i prosimy o modlitewne wsparcie.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.

10. W ostatnim tygodniu odeszli: Henryk Pełka, Alina Palma

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

8 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym seminarium.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

3. W dzisiejszą niedzielę o godz. 14.00 oraz we wszystkie kolejne niedziele maja, dzieci klas III będą przeżywać uroczystość I Komunii św.

4. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

5. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie Koła Biblijnego.

6. Panie z Koła Gospodyń Miejskich serdecznie zapraszają na najbliższe spotkanie w poniedziałek - 9 kwietnia, godz. 18.00 – Makrama - nauka podstawowych węzłów do zaplatania makramy. Szczegóły wywieszone są w gablocie oraz zamieszczone na stronie internetowej.

7. Panów, którzy stworzyli Męskie Bractwo Różańcowe i zainteresowanych pobożnością różańcową realizowaną w grupie modlitewnej zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

8. W najbliższym tygodniu zapraszamy młodzież z klas VIII i szkół średnich na spotkania formacyjne w ramach przygotowania do bierzmowania wg ustalonych terminów.

9. Młodzież i rodziców klas VI zapraszamy na pierwsze wprowadzające spotkanie przed bierzmowaniem w najbliższą niedzielę – 15 maja, po Mszy św. o godz. 18.00.

10. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie Asystę naszej parafii.

11. Od 1 maja zmienił się porządek Mszy św. w tygodniu. Msze św. po południu odprawiane będą o godz. 17.00 i 18.00. O godz. 17.30 – nabożeństwo majowe. Taki porządek będzie obowiązywał w maju, czerwcu i październiku. Zmianie ulega także porządek pracy kancelarii parafialnej w sobotę. Kancelaria będzie czynna na umówione wcześniej spotkanie drogą mailową lub telefonicznie.

12. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 41. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

14. W ostatnim czasie odeszli do Pana: Emilia Lipińska, Kazimierz Maślanka, Teresa Majchrzak, Szczepan Rafałowicz, Janina Leśniewska.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny.

2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca katecheza o Eucharystii 15 minut przed każdą Mszą Świętą. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

3. Dziś rozpoczynamy maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe każdego dnia o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach – szczególnie o pokój. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy w domach rodzinnych.

4. W dzisiejszą niedzielę o godz. 14.00 oraz we wszystkie kolejne niedziele maja, dzieci klas III będą przeżywać uroczystość I Komunii św.

5. Od 1 maja zmienia się porządek Mszy św. w tygodniu. Msze św. po południu odprawiane będą o godz. 17.00 i 18.00. O godz. 17.30 – nabożeństwo majowe. Taki porządek będzie obowiązywał w maju, czerwcu i październiku. Zmianie ulega także porządek pracy kancelarii parafialnej w sobotę. Kancelaria będzie czynna na umówione wcześniej spotkanie przez telefon lub mail.

6. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki.

7. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

8. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

9. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej podczas Mszy św.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 17.00.

10. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary na rzecz naszych wspólnych działań duszpasterskich. W sposób szczególny dziękujemy za ofiary w ramach Jałmużny Wielkopostnej i produktów żywnościowych w Tygodniu Miłosierdzia.

11. SPOTKANIE ODWOŁANE Z POWODU POGRZEBU BPA ADAMA LEPY! Stowarzyszenie Ruchu Kultury Chrześcijańskiej Odrodzenie zaprasza w dniu 7 maja (sobota) o godz. 11.00 na spotkanie z Panią Moniką Rogozińską - himalaistką, dziennikarką katolicką, autorką książki „Polowanie na Matkę”. Spotkanie odbędzie się w sali budynku parafialnego na I piętrze. Szczegóły wywieszone są w gablocie. 

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.

13. Miłosiernemu Panu polecajmy także zmarłych, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Alicja Szymczak, Regina Nowicz, Genowefa Janek, Regina Borowiec, Robert Józefik, Kazimierz Bania.

 

 DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA

24 kwietnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 17.30 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.

2. W Niedzielę Miłosierdzia kończy się̨ Rok Jubileuszowy, ogłoszony z racji 100-lecia naszej archidiecezji. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną̨, kończącą̨ ten czas łaski, która będzie celebrowana dziś́ o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej.

3. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Przy wyjściu z kościoła znajdziemy tytki charytatywne - tradycyjnie możemy wypełnić je artykułami spożywczymi i w ciągu tygodnia przynieść je do kancelarii lub naszego kiosku.

4. W Środę Popielcową rozprowadzane były skarbonki w ramach akcji Caritas Jałmużna Wielkopostna, do których w ciągu kolejnych dni Wielkiego Postu wrzucaliśmy oszczędności pozostałe po wyrzeczeniu się określonej przyjemności. W Tygodniu Miłosierdzia przynosimy skarbonki, aby je złożyć do przygotowanego tzw. Kosza Miłosierdzia. W ten sposób zebrana wspólnie kwota posłuży na dofinansowanie leków osób starszych z naszej parafii.

5. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.

6. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.
Tego dnia o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych i pochowanych Parafian w marcu.

7. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Katecheza o Eucharystii 15 minut przed każdą Mszą Świętą. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 17.30. Będzie to także kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.

8. Od 1 maja zmienia się porządek Mszy św. w tygodniu. Msze św. po południu odprawiane będą o godz. 17.00 i 18.00. O godz. 17.30 – nabożeństwo majowe. Taki porządek będzie obowiązywał w maju, czerwcu i październiku.

9. W najbliższym tygodniu zapraszamy młodzież z klas VII, VIII i szkół średnich na spotkania formacyjne w ramach przygotowania do bierzmowania wg ustalonych terminów.

10. W najbliższą niedzielę oraz we wszystkie kolejne niedziele maja, dzieci klas III będą przeżywać uroczystość I Komunii św. Dzisiaj o godz. 16.00 Msza św. i ostatnie spotkanie przed uroczystościami.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.

12. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby WSD w Łodzi. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.

13. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: Tomasz Bartlewicz, Jan Gęsigóra, Władysław Wojarski, Janusz Rachlewski, Jan Piechowski, Iwona Kobierska.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA - WIELKANOC

17 kwietnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

2. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Księżom za przewodniczenie uroczystości i wszystkim kapłanom za posługę w tych dniach, szczególnie w konfesjonale. Panu organiście Tomaszowi, Naszej zawsze niezawodnej Asyście, rozkwitającemu Chórowi, Panu Adamowi a przede wszystkim liturgicznej służbie ołtarza z jej opiekunem ks. Karolem. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

3. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.

4. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie.
Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

5. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., zapraszamy
w przyszłą niedzielę tj. 24 kwietnia, na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 16.00

7. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na WSD w Łodzi.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: Bożena Zych, Maria Szymańska, Zdzisław Przybyszewski i Stefan Skowron.

 

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ - PALMOWA

10 kwietnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy Świętej o godz. 11.30. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.

2. Dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na ostatnie gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

3. Nasza młodzież, przygotowująca się do bierzmowania, w Wielkim Tygodniu będzie miała spotkania wg ustalonego programu.

4. Panie z Koła Gospodyń Miejskich zapraszają na zajęcia kulinarne - mazurek świąteczny – poniedziałek godz. 17.00.

5. Koło Biblijne ma spotkanie w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00.

6. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.

7. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 21.00.

8. Kancelaria w Wielki Czwartek czynna tylko od godz. 10.00 – 12.00. W Wielki Piętek i Wielką Sobotę kancelaria nieczynna.

9. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela upraszając łaskę pokoju. O godz. 7.00 zapraszamy na wspólne celebrowanie jutrzni. O godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 24.00. O godz. 23.00 zapraszamy wszystkich, którzy śpiewając chcą uwielbić Jezusa Chrystusa przynoszącego pokój.
Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

10. W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

11. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. O godz. 7.00 zapraszamy na wspólne celebrowanie liturgii godzin – jutrznię. O godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego.
Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny przed kościołem od godz. 8.00 do 17.00.

12. W najbliższą niedzielę będziemy celebrować uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. To najbardziej uroczysta Msza Św. w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Msza Wigilii Paschalnej zakończona zostanie procesją rezurekcyjną!!! Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji. Msze Święte w Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny będą sprawowane wg stałego porządku.

13. Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w przedświąteczną zbiórkę, przekazując produkty spożywcze, artykuły chemiczne lub środki finansowe. Z Waszych darów przygotowanych zostało prawie 50 paczek, które zostały przekazane osobom potrzebującym z terenu naszej parafii. Również serdeczne podziękowania składamy Paniom za przygotowanie palm. Zebrane z tego tytułu ofiary przeznaczymy na dekorację kościoła. Słowa wdzięczności kierujemy również do Pań, które włączyły się rozprowadzanie palm, chlebków, mazurków i paschalików wielkanocnych. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
Dzisiejsze ofiary do puszek przeznaczone są na kwiaty i dekorację grobu Pańskiego.

14. Spotkanie służby liturgicznej (ministrantów, lektorów) i wszystkich, którzy chcą aktywnie włączyć się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego w środę o godz. 19.00.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł Wiesław Szczepaniak.


CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

27 marca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

2. Rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., zapraszamy dzisiaj na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 16.00.

3. Młodzież wraz rodzicami z klas VIII i szkół średnich, przygotowującą się do bierzmowania, zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne dzisiaj o godz. 18.00.

4. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.30. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W najbliższym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek zapraszamy na planowane wcześniej spotkania młodzież klas VIII i szkół średnich - w ramach utworzonych grup. Plan spotkań na naszej stronie internetowej.

6. We wtorek – 29 marca - zapraszamy klasy VII i VIII na rekolekcyjną naukę wprowadzającą w spotkanie młodzieży, w Atlas Arenie – 30 i 31 marca.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej przed i podczas Mszy św.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
Tego dnia o godz. 18.00 Msza św. ubogacona będzie chóralnymi łacińskimi śpiewami liturgicznymi w wykonaniu Scholi Gregoriańskiej Archidiecezji Łódzkiej.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecamy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 17.00.

8. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w najbliższą sobotę – 2 kwietnia o godz. 18.00 i potrwają do wtorku. Msze św. z nauką rekolekcyjną w niedzielę wg stałego porządku. Poniedziałek i wtorek o godz. 7.00, 10.00, 18.00 i 19.00. Rekolekcje wygłosi ks. Prof. Mieczysław Różański.
Pierwsze spotkanie rekolekcyjne dla dzieci w następną niedzielę o godz. 11.30.

9. Droga krzyżowa - w piątek - dla dzieci o godz. 16.45, a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.

10. Najbliższa niedziela, 3 kwietnia, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Katecheza o Eucharystii 15 minut przed każdą Mszą Świętą.

11. Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość i wsparcie działań duszpasterskich naszej parafii. Dziękujemy za pomoc i ofiarność na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. Dziękujemy Parafianom, którzy przyjęli ich do swoich domów. Dla tych rodzin przygotowane jest wsparcie materialne. Prosimy o zgłaszanie się do kancelarii w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 10.00 do 12.00.

12. Dzisiaj możemy złożyć ofiarę do puszki na naszą akcję Podaruj obiad. Nasi podopieczni parafianie korzystają ciągle z takiego wsparcia i prosili, aby podziękować za taką pomoc.

13. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

14. Z naszej wspólnoty w ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Władysława Koper, Lechosław Cieślak, Halina Ulińska, Barbara Michałkiewicz, Grzegorz Chwalewski, Michał Wyska.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

20 marca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

2. Umieszczona na ołtarzu Ikona św. Michała Archanioła – patrona Ukrainy - napisana została w intencji pokoju przez Panie z pierwszej edycji kursu pisania ikon. Modlitwa o pokój może przybierać różne formy. Ta w postaci pisania Ikony trwała 24 godziny. Dziękujemy za tę inicjatywę i prosimy wszystkich o modlitwę w intencji pokoju na świecie.

3. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.

4. Dzisiaj po mszy wieczornej o godz. 18.00 zapraszamy Państwa na charytatywny koncert w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Łodzi. Będzie on dedykowany osobom potrzebującym z Ukrainy. To inicjatywa studentów tej łódzkiej uczelni. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz naszej stronie internetowej.

5. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie Koła Biblijnego.

6. Nabożeństwo Drogi krzyżowej będziemy odprawiali w piątek - dla dzieci o godz. 16.45. Wyjątkowo w tym tygodniu - 25 marca, w piątek, o godz. 19.30 serdecznie zapraszamy na tzw. Retkińską drogę krzyżową w intencji pokoju. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
Droga krzyżowa rozpocznie się w naszym kościele i zatrzymując się przy kolejnych stacjach przejdziemy do kościoła NSJ. Tego dnia nie będzie drogi krzyżowej po Mszy św. o godz. 18.00.

7. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia.

8. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście po Mszach Świętych, które będą odprawiane o godz. 7.00, 10.00, 17.30 i 18.00.
Formularze zgłoszenia wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

9. W piątek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Parafian - zmarłych i pochowanych w lutym.

10. Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy licznej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie w trakcie i przed każdą Mszą Świętą. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty.

11. W najbliższym tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek zapraszamy na spotkania młodzież klas VII - w ramach utworzonych grup. Plan spotkań na naszej stronie internetowej i w gablocie.

12. Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość i wsparcie działań duszpasterskich naszej parafii. Dziękujemy za pomoc i ofiarność na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. Dziękujemy Parafianom, którzy przyjęli ich do swoich domów. Dla tych rodzin przygotowane jest wsparcie materialne. Prosimy o zgłaszanie się do kancelarii w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 10.00 do 12.00.
Dzięki zaangażowaniu Pań z naszej parafii – nauczycielek języka polskiego - został zorganizowany nieodpłatny kurs nauki języka polskiego. Kolejne chętne osoby, prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej.

13 Zachęcamy do włączenia się w akcję Wielkanocne Dzieło Caritas, w ramach której rozprowadzamy wielkanocne świece w kształcie pisanek i paschalików.
W najbliższy piątek i sobotę robiąc zakupy w sąsiednim sklepie Carrefour możemy wesprzeć zbiórkę żywności Caritas dla naszych podopiecznych.

14. Za wszelkie wsparcie finansowe w kościele i przekazywane na konto bankowe Parafii serdecznie dziękujemy. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.
Dzisiaj taca gospodarcza.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Boga i ludzi.

16. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Ewa Królicka i Jan Frasunek.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

13 marca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Szczególnie pamiętajmy o misjonarzach pracujących na Ukrainie.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, przed Mszą św. o godz. 18.00. Nabożeństwo poprowadzi ks. Dr Marcin Pietrzyk - Ojciec Duchowny WSD w Łodzi.
Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki - dla dzieci o godz. 16.45, a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.
Już dziś zapraszamy na tzw. retkińską drogę krzyżową - 25 marca w piątek o godz. 19.30. Rozpoczęcie drogi w naszym kościele, zatrzymując się przy kolejnych stacjach pójdziemy do kościoła NSJ.

3. W najbliższym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek zapraszamy na planowane wcześniej spotkania młodzież klas VIII i szkół średnich - w ramach utworzonych grup. Plan spotkań na naszej stronie internetowej i w gablocie.

4. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest On także orędownikiem dobrej śmierci.

5. Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość i wsparcie działań duszpasterskich naszej parafii. Dziękujemy za pomoc i ofiarność na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. Dziękujemy Parafianom, którzy przyjęli ich do swoich domów. Prosimy tych Parafian o zgłaszanie się do kancelarii po ewentualną pomoc. Na terenie plebanii przebywa w chwili obecnej 19 osób.
Od poniedziałku planujemy rozpocząć lekcje nauki języka polskiego dla uchodźców. Utworzyła się już pierwsza grupa. Jeżeli będą kolejne chętne osoby, prosimy zgłaszać się w kancelarii parafialnej. Poszukujemy też nauczycieli języka polskiego dysponujących wolnym czasem.

6. Wczoraj o godz. 9.00 Panie z pierwszej edycji kursu pisania ikon, rozpoczęły pisanie Ikony św. Michała Archanioła – patrona Ukrainy. Jest to wyjątkowa inicjatywa modlitwy w intencji pokoju. Prosimy o wsparcie modlitewne tej bardzo ważnej formy pomocy.

7. Zapraszamy Państwa na charytatywny koncert w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Łodzi. Będzie on poświęcony osobom potrzebującym z Ukrainy. Odbędzie się za tydzień 20 marca po mszy wieczornej o godz. 18.00. To inicjatywa studentów tej łódzkiej uczelni. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz naszej internetowej stronie.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Boga i ludzi.

9. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Piotr Kubiak, Halina Partyka, Teresa Kurzawa, Jan Krzysztofiak.

W obecnej chwili w naszej parafii dajemy schronienie 19 osobom uciekającym przed wojną. Jest to dziewięć osób dorosłych i dziesięcioro dzieci, w różnym wieku.
Posłuchajcie wypowiedzi niektórych z naszych pań, pamiętajcie o włączeniu napisów tłumaczeniami. Dziękujemy panu Łukaszowi Głowackiemu za piękny reportaż, a wszystkim za dotychczasową pomoc:

Pomoc bezpośrednio dla przebywających w parafii:
Parafia Chrystusa Króla
aleja Ks. Bp. W. Bandurskiego 55 94-020 Łódź
 Nr konta:
Bank PKO BP 64 1020 3352 0000 1402 0085 4083
z dopiskiem: „Ukraina”

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

6 marca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Katecheza poświęcona Eucharystii 15 minut przed każdą Mszą Świętą poza tymi odprawianymi o godz. 7.00 i 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, przed Mszą św. o godz. 18.00. Nabożeństwo poprowadzi ks. Dr Marcin Pietrzyk - Ojciec Duchowny WSD w Łodzi.
Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki - dla dzieci o godz. 16.45, a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie Koła Biblijnego.

4. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

5. W prezbiterium zostały umieszczone Ikony, które są owocem pracy Pań uczestniczących w pierwszej edycji kursu pisania ikon. Rozpoczęcie kolejnej edycji kursu dla początkujących planowane jest na 31 marca. Szczegółowe informacje znajdziemy w gablocie i na naszej stronie internetowej.

6. Panie z Koła Gospodyń Miejskich przygotowały plan działań na najbliższe miesiące. Wszystkie chętne kobiety serdecznie zachęcamy do włączenia się w działalność koła. Najbliższe spotkanie 10 marca – domowe wykonanie naturalnego mydła. Szczegóły wywieszone są w gablocie oraz zamieszczone na stronie internetowej.

7. W styczniu br. reaktywowana została działalność Łódzkiego Koła im. o. Tomasza Rostworowskiego Stowarzyszenia Ruchu Kultury Chrześcijańskiej „ Odrodzenie” założonego przez bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Koło znalazło swoje miejsce w naszej parafii, a otrzymawszy błogosławieństwo ks. Arcybiskupa chce służyć Bogu i Ojczyźnie.
Spotykania studyjne rozwijające duchowość katolicką, wzbogacające wiedzę religijną i kompetencje społeczne odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 11.00. Rozpoczyna je adoracja Najświętszego Sakramentu, następnie w sali tematyczne spotkanie.
Zapraszamy parafian na Drogę Krzyżową z rozważaniami bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w piątek - 11 marca po Mszy św. o godz. 18.00.

8. Przy wyjściu z kościoła znajdziemy skarbonki wielkopostne jako pomoc w praktykowaniu jałmużny wielkopostnej. Zachęcamy do włączenia się w akcję Caritas na rzecz potrzebujących.

9. Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość i wsparcie działań duszpasterskich naszej parafii. Dziękujemy za prace pielęgnacyjne zieleni wokół kościoła. Dziękujemy za pomoc i ofiarność na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. Dziękujemy Parafianom, którzy przyjęli ich do swoich domów. Prosimy tych Parafian o zgłaszanie się do kancelarii. Na terenie plebanii przebywa w chwili obecnej 17 osób.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: Danuta Błaszczyk, Danuta Szczepaniak, Jan Jaworski, Szczepan Bednarek, Daniela Członka, Rajmund Rajch.

Pomoc bezpośrednio dla przebywających w parafii:
Parafia Chrystusa Króla
aleja Ks. Bp. W. Bandurskiego 55 94-020 Łódź
 Nr konta:
Bank PKO BP 64 1020 3352 0000 1402 0085 4083
z dopiskiem: „Ukraina”

Ważne informacje odnośnie mądrej i skoordynowanej pomocy dla uchodźców z Ukrainy w naszym mieście:
https://www.archidiecezja.lodz.pl/aktualnosci/2022/02/spotkanie-arcybiskupa-lodzkiego-i-komitetu-pomocy-migrantom-z-przedstawicielami-wojewody-lodzkiego-i-prezydenta-miasta-lodzi-na-temat-pomocy-ukrainie

ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

27 lutego 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś, w ostatnią niedzielę lutego, tradycyjnie rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. Dzisiejsze Nieszpory w intencji pokoju na Ukrainie.
Dzisiaj także zbieramy ofiary na wsparcie uchodźców i przyjmujących ich rodzin.
W parafii planujemy udostępnić Konwikt (pokoje przygotowane dla studentów) na potrzeby rodzin z Ukrainy.
Prosimy również przekazywać informacje o możliwości udostępnienia mieszkania lub pokoju na ten cel. Deklaracje przyjmowane są w kancelarii parafialnej. Jeśli w naszej parafii są osoby, które już przyjęły Uchodźców z Ukrainy, to prosimy je o kontakt z kancelarią parafialną. Chcemy zapraszać Uchodźców goszczących w tych rodzinach na obiady, które będą przygotowywane w naszej plebanii. Serdecznie zapraszamy.

3. W poniedziałek o godz. 20.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne Koła Gospodyń Miejskich w celu ustalenia działań na najbliższe miesiące.

4. W najbliższym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek zapraszamy na planowane wcześniej, w ramach utworzonych grup, młodzież klas VIII i szkół średnich. Plan spotkań na naszej stronie internetowej i w gablocie.

5. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej Ojczyzny.

6. Także we wtorek, po Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

7.Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 2 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty i szczególny czas Wielkiego Postu. Msze św. tego dnia w naszym kościele o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.00.
Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela ten gest był wyrazem wielkiego smutku, żałoby i pokuty. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie.

8. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

9. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

10.  W najbliższy czwartek nasza świątynia będzie Kościołem Stacyjnym. O godz. 18.00 Mszę św. odprawi ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś. Z tym wydarzeniem związana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego, który jest darowaniem przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Zapraszamy parafian do licznego udziału w tej liturgii. W sposób szczególny zapraszamy wszystkich kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Ks. Arcybiskup podczas Mszy św. poświęci Ikony napisane przez Panie uczestniczące w pierwszej edycji kursu pisania Ikon.

11. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej podczas Mszy św.
Wspólna adoracja Męskiego Bractwa Różańcowego w czwartek o godz. 17.00.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
Tego dnia Msza św. o godz. 18.00 ubogacona będzie chóralnymi łacińskimi śpiewami liturgicznymi w wykonaniu Scholi Gregoriańskiej Archidiecezji Łódzkiej.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 17.00.

12. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki - dla dzieci o godz. 16.45, a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (rozpoczniemy od przyszłej niedzieli) o godz. 17.30, przed Mszą św. o godz. 18.00. Nabożeństwo poprowadzi ks. Dr Marcin Pietrzyk - Ojciec Duchowny WSD w Łodzi. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych.

13. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą Wielkiego Postu i pierwszą niedzielą miesiąca. Na katechezę o Eucharystii zapraszamy 15 minut przed każdą Mszą Świętą poza tymi odprawianymi o godz. 7.00 i 18.00.

14. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy postępów w rozumieniu tajemnicy Chrystusa oraz doświadczenia bliskości Pana i mocy Jego słowa w codziennym życiu.

15. W ostatnim czasie Bóg wezwał do siebie z naszej wspólnoty: Krzysztofa Owczarka i Henryka Patorę.

 - Przed błogosławieństwem w modlitwie suplikacji łącząc się modlitewnie z ludźmi w całej Polsce prosimy Pana Boga o dar pokoju.

 

SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

20 lutego 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu.
Dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory w intencji pokoju.

2. Na spotkanie Koła Biblijnego, zapraszamy w poniedziałek – 21 lutego o godz. 19.00.

3. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.

4. W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

5. W piątek o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych i pochowanych w styczniu.

6. Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość, wspólną modlitwę i ofiary składane na prace remontowe i funkcjonowanie naszej parafii. Dzisiaj także taca gospodarcza.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

8. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: Barbara Florczak, Helena Pachulska, Elżbieta Dworak, Czesław Jezierski, Bogusław Jachowicz, Bolesław Iwanicki, Ewa Dobrowolska.
Niech Bóg, Ojciec miłosierdzia, odpuści im grzechy, które popełnili z ludzkiej ułomności, aby umarli dla świata, żyli dla Niego.

- Przed błogosławieństwem w modlitwie suplikacji łącząc się modlitewnie z ludźmi w całej Polsce prosimy Pana Boga o dar pokoju.

 

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

6 lutego 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Rozpoczynamy cykl katechez o Eucharystii 15 minut przed każdą Mszą Świętą poza tymi o godz. 7.00 i 18.00.
Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja przed Mszą Świętą o godz. 17.30.

2. Na spotkanie Koła Biblijnego, zapraszamy w poniedziałek – 7 lutego o godz. 19.00.

3. Młodzież klas ósmych, szkół średnich - klas pierwszych i starszą, przygotowującą się do bierzmowania, serdecznie zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek o godz. 16.30. Spotkanie w kościele przy zachowaniu wymogów sanitarnych. Wchodzimy w etap bezpośredniego przygotowania do bierzmowania, które odbędzie się 25 czerwca o godz. 13.00.

4. Panów z Męskiego Bractwa Różańcowego zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

5. W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty.
Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz. 10.00 i 18.00.

6. Dziękujemy za wszystkie ofiary i każde dobre słowo.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.

8. W ostatnim czasie odeszli do Pana: Cecylia Zalewska i Mieczysław Czyż.

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

30 stycznia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku.
Dzisiaj ostatnia niedziela rodzinnego kolędowania o godz. 17.30.

2. We wtorek, po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

3. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00.

4. 2 lutego obchodzimy także, ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej przed i podczas Mszy św.
Wspólna adoracja Męskiego Bractwa Różańcowego w czwartek o godz. 17.00.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
Tego dnia o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ubogacona będzie chóralnymi łacińskimi śpiewami liturgicznymi w wykonaniu Scholi Gregoriańskiej Archidiecezji Łódzkiej.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 17.00.

6. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Rzymu, organizowaną z okazji Jubileuszu 100-lecia naszej Archidiecezji. Szczegółowe informacje znajdziemy w gablocie.

7. Najbliższa niedziela, 6 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Rozpoczynamy cykl katechez o Eucharystii 15 minut przed każdą Mszą Świętą poza tymi o godz. 7.00 i 18.00.

8. Kolęda w formie pielgrzymowania do Kościoła na Mszę św. dobiegła końca. Trwa jeszcze kolęda na tzw. zaproszenia. Prosimy o cierpliwość i oczekiwanie na kontakt z naszej strony na umówienie wizyty kolędowej wcześniej zgłoszonej.
Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość, wspólną modlitwę i ofiary składane podczas kolędy, które będą przeznaczone na prace remontowe i utrzymanie naszej parafii.

9. Przy wyjściu z kościoła każdy może skorzystać z darowizny i wziąć nieodpłatnie mleko dla dzieci, dobrej jakości, ale z krótkim terminem ważności. Mleko mogą spożywać także osoby dorosłe. Zachęcamy i życzymy smacznego.

10. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

11. Z naszej wspólnoty w ostatnim tygodniu do wieczności odeszła - Teresa Sykuła.

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

23 stycznia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W styczniowe niedziele zapraszamy na rodzinne kolędowanie przy żłóbku. Wspólne kolędowanie dziś o godz. 17.30 i w ostatnią niedzielę stycznia.
Dzisiaj o godz. 11.00, zapraszamy Państwa na charytatywny koncert kolęd w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Łodzi na czele z Panią Profesor Dorotą Brolik - Brechtą. Będzie on dedykowany rocznemu Ignasiowi i przy tej okazji będziemy zbierać ofiary na jego leczenie.

2. Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych, która miała się odbyć dzisiaj o godz. 16:00 zostaje odwołana.

3. Kolęda w formie pielgrzymowania do Kościoła na Mszę św. dobiegła końca. W poniedziałek zapraszamy jeszcze na Mszę św. o godz. 18.00 tych wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w wyznaczonym terminie. Zapraszamy także osoby, które uczestniczą w życiu naszej parafii nie mieszkając w jej granicach.
Prosimy o cierpliwość i oczekiwanie na kontakt z naszej strony na umówienie wizyty kolędowej wcześniej zgłoszonej.
Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość, wspólną modlitwę i ofiary składane podczas kolędy, które będą przeznaczone na prace remontowe i utrzymanie naszej parafii.

4. Od środy powraca Msza św. o godz. 17.30.

5. W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.

6. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc zostali zamordowani.

7. W piątek o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych i pochowanych w grudniu.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.

9. Tym, którzy odeszli do wieczności wypraszajmy dar życia wiecznego. W tym tygodniu pożegnaliśmy : Janusza Nowaka, Alinę Kraszewską, Mariana Dzieciątkowskiego.

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

16 stycznia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych.
W styczniowe niedziele zapraszamy na rodzinne kolędowanie przy żłóbku. Wspólne kolędowanie dziś o godz. 17.30 i w każdą kolejną niedzielę stycznia.

2. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu.

3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa. Szczegółowy program spotkań w naszej Archidiecezji wywieszony jest w gablocie.

4. W środę, 19 stycznia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą o godz. 18.00. Tego dnia wyjątkowo wcześniej przed Nowenną modlitwa wypominkowa za naszych zmarłych.

5. W ramach działań naszego Koła Gospodyń Miejskich zapraszamy dzieci i mamy na zajęcia plastyczne i cukiernicze w celu przygotowania słodkich prezentów i laurek dla babć i dziadków. Początek twórczej pracy w czwartek o godz. 17.00.

6. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

7. Minął tydzień Kolędy - pielgrzymowania do Kościoła na Mszę św. o godz. 18:00. Na wspólną modlitwę zapraszamy Rodziny z poszczególnych bloków i ulic. Plan na bieżący tydzień wywieszony jest w gablocie i na naszej stronie internetowej. Ogłoszenia o wspólnej modlitwie zostały także wywieszone przy wejściu do naszych bloków.

Rodziny, które chcą zaprosić kapłana na kolędę indywidualną proszone są o zgłaszanie tego faktu w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Przy wyjściu możemy pobrać formularze ułatwiające zgłoszenie. Po wypełnieniu możemy je pozostawić w kancelarii i zakrystii. Wizytę można także zgłosić wysyłając zaproszenie na nasz adres mailowy. Prosimy o cierpliwość i oczekiwanie na kontakt z naszej strony na umówienie wizyty kolędowej.

Serdecznie dziękujemy za wszelką życzliwość, wspólną modlitwę i ofiary składane na prace remontowe i funkcjonowanie naszej parafii. Dzisiaj także taca gospodarcza.

8. W najbliższą niedzielę – 23 stycznia o godz. 11.00, zapraszamy Państwa na charytatywny koncert kolęd w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Łodzi na czele z Panią Profesor Dorotą Brolik - Brechtą. Będzie on dedykowany rocznemu Ignasiowi. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie oraz naszej internetowej stronie.

9. ODWOŁANE: W przyszłą niedzielę Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców o godz. 16:00.

10. W tym tygodniu odeszli do Pana: Irena Banach, Wiesława Ciupa, Zdzisław Michalak, Barbara Christa, Józefa Przelazła, Dariusz Szymczyk, Krystyna Jach, Krystyna Skoneczko, Kazimiera Rajkowska.

DRUGA NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU

2 stycznia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom (kolekta mszalna).
W styczniowe niedziele zapraszamy na rodzinne kolędowanie przy żłóbku. Wspólne kolędowanie dziś o godz. 17.30 i w każdą kolejną niedzielę stycznia.
W okresie kolędowym nie będzie Mszy św. o godz. 17.30.

2. W poniedziałek o 19.00 - spotkanie Koła Biblijnego.

3. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Kadzidło i kreda są do nabycia w naszym kiosku parafialnym.
Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego.
Tego dnia w wielu miejscach organizowany jest Orszak Trzech Króli. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej.

4. 6 stycznia jednocześnie będzie Dniem Pomocy Misjom i Misyjnym Dniem Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

5. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

6. Kolęda w tym roku ze względów epidemiologicznych będzie miała charakter pielgrzymowania do Kościoła na Mszę św. o godz. 18:00. Początek naszych spotkań planujemy od poniedziałku - 10 stycznia. Na wspólną modlitwę zapraszamy Rodziny z poszczególnych bloków i ulic. Plan wywieszony będzie w gablocie i na naszej stronie internetowej. Ogłoszenia o wspólnej modlitwie zostaną także wywieszone przy wejściu do naszych bloków.
Rodziny, które chcą zaprosić kapłana na kolędę indywidualną proszone są o zgłaszanie tego faktu w kancelarii parafialnej lu