Jesteś tutaj: Start / Ogłoszenia

Ogłoszenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

24 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.

2. Rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 16.00.

3. Spotkanie młodzieży klas VII i VIII dzisiaj o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy młodzież i rodziców.

4. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W kiosku i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. Przez cały rok w każdą środę modlimy się w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

5. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

6. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Helena Witczak, Elżbieta Wejder, Krystyna Śpiewak, Andrzej Seta.

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

17 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

2. Na kolejne spotkanie Koła Biblijnego, zapraszamy w poniedziałek - 18 października o godz. 19.00.

3. W poniedziałek, o godz. 18.00, Msza św. za dusze cierpiące w czyśćcu. Po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

4. We wtorek, po Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie Żywego Różańca.

5. W każdą środę pamiętamy o naszych zmarłych, modlimy się o życie wieczne dla nich podczas nabożeństw wypominkowych - po Mszy św. o godz. 18.00. W kancelarii parafialnej i w kiosku przyjmowane są wypominki na kolejny rok.

6. Najbliższe spotkanie młodzieży klas VII i VIII w niedzielę - 24 października o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy młodzież i rodziców.

7. Rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., zapraszamy w przyszłą niedzielę - 24 października, na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 16.00.

8. Serdecznie dziękujemy za Waszą obecność i zainteresowanie sprawami naszej Parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane za pośrednictwem konta parafialnego i tutaj w kościele w ramach tacy gospodarczej, z przeznaczeniem na utrzymanie parafii. W najbliższym czasie rozpoczynają się prace przy wejściu do kaplicy i inne konieczne remonty.
W sposób szczególny dziękujemy dzieciom i młodzieży ze Szkoły Podstawowej 164 za zaangażowanie w rozprowadzanie kremówek papieskich. Wypracowany zysk w kwocie 2375; zł. wesprze działania rodzącego się młodzieżowego wolontariatu naszej parafii.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Jan Kaniecki i Barbara Durczyńska.

Może być zdjęciem przedstawiającym pomnik i tekst „Nabożeństwo fatimskie parafij Chry stusa Króla Lodzi Środa, 13 października 2021 Rozpoczęcie mszą świętą o godzinie 18:00 Zapraszamy- prosimy przynieść świece”

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

3 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj w naszej wspólnocie serdecznie witamy ks. Andrzeja Wrońskiego, który pracował wcześniej w parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi i życzymy spokojnej i owocnej posługi.

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. W kościele różaniec będziemy odmawiać codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. We wtorki i w czwartki o godz. 16.45 zapraszamy dzieci, a w środy po Mszy o godz. 18.00 młodzież, szczególnie przygotowującą się do bierzmowania. Dzisiaj i w każdą niedzielę nabożeństwo o godz. 17.30.

3. W pierwsze poniedziałki miesiąca planujemy wznowienie spotkań Koła Biblijnego, którego opiekunem będzie ks. Karol, Wszystkich chętnych zapraszamy jutro w poniedziałek - 4 października na godz. 19.00.

4. W każdą środę pamiętając o naszych zmarłych, modlimy się o życie wieczne dla nich podczas nabożeństw wypominkowych - po Mszy św. o godz. 18.00. W kancelarii parafialnej i kiosku przyjmowane są już wypominki na kolejny rok.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zachęcamy do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
Wspólna adoracja Męskiego Bractwa Różańcowego w czwartek o godz. 17.00.

6. W sobotę, 9 października, planowana jest pielgrzymka grup Żywego Różańca Archidiecezji Łódzkiej do Sanktuarium Matki Bożej Łaskiej. Zapisy u Pani Ewy w kiosku.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski.

8. W kancelarii parafialnej przyjmowane są już intencje mszalne na 2022 rok.

9. Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.
Wszystkich naszych parafian i ich rodziny obejmujemy modlitwą o dobry tydzień i o zdrowie.

10. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za ofiary składane na tace i poprzez konto parafialne.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: Stanisława Glapińskiego, Krystynę Jezierską, Kazimierę Kopkę, Krystynę Florczak, Tadeusza Nowaka.

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

26 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Kościół przeżywa dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo – Nieszpory za naszych zmarłych o godz. 17.30.
Rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 16.00.

2. We wtorek, jak co roku Koronka na ulicach miast, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić́ o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Nasza wspólna modlitwa przed pomnikiem bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

3. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
Tego dnia na godz.19.00, ks. Karol zaprasza ministrantów na spotkanie formacyjne. Wszyscy chłopcy, którzy chcą dołączyć do grona ministrantów proszeni są o kontakt z ks. Karolem po Mszach św. w zakrystii.
W każdą środę pamiętając o naszych zmarłych, modlimy się o życie wieczne dla nich podczas nabożeństw wypominkowych - po Mszy św. o godz. 18.00. W kancelarii parafialnej przyjmowane są już wypominki na 2022 rok.

4. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. We wtorki i w czwartki o godz. 16.45 zapraszamy dzieci, a w środy po Mszy o godz. 18.00 młodzież, szczególnie przygotowującą się do bierzmowania.

5. W ramach warsztatów pisania ikon nawiązała się pierwsza grupa osób piszących. Zajęcia odbywają w niedzielę od godz. 9.30. Planujemy, aby powstała kolejna grupa na zajęcia w sobotę. Dane kontaktowe wywieszone są w gablocie.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej przed i podczas Mszy św.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 (po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii).
w piątek 1 października o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszej Maryi Pannie. Ubogacona będzie chóralnymi łacińskimi śpiewami liturgicznymi w wykonaniu Scholi Gregoriańskiej Archidiecezji Łódzkiej.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 17.00.

7. W pierwsze poniedziałki miesiąca planujemy wznowienie spotkań Koła Biblijnego, którego opiekunem będzie ks. Karol, Wszystkich chętnych zapraszamy w poniedziałek - 4 października.

8. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii, zarówno finansowe, jak i prace wykonywane przy kościele.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: Helena Cieślak, Jerzy Kowalczyk, Barbara Osysek, Jadwiga Trzeszczak, Halina Śniada.

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

19 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.

2. Od wczoraj w parafii NSJ trwają Rekolekcje Ewangelizacyjne. Jednym z ważnych punktów jest wspólne dziękczynienie za dar beatyfikacji. Dzisiaj o godz. 16.40 gromadzimy się przed naszym kościołem, aby w dziękczynnej procesji przejść pod pomnik bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego na wspólną modlitwę dziękczynną za dar beatyfikacji. We wtorek o godz. 18.30 Msza św. a po niej odbędzie się plenerowa Droga Krzyżowa z kościoła NSJ do kościoła Najświętszej Eucharystii. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie i stronie internetowej. Serdecznie zachęcamy do udziału i prosimy o powiadomienie bliskich i znajomych.

3. W piątek – 24 września zapraszamy młodzież z klas VII i VIII, przygotowującą się do bierzmowania, na spotkanie formacyjne o godz. 18.30.

4. W sobotę 25 września br. organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie. Zapisy u Pani Ewy w kiosku parafialnym.

5. Rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., zapraszamy w przyszłą niedzielę tj. 26 września, na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 16.00.

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościli ks. dra Dariusza Kruczyńskiego – Dyrektora Caritas Diecezji Ełckiej. Będzie się dzielił swym bogatym doświadczeniem w wielorakiej, profesjonalnej pomocy ludziom i promocji wyjątkowego modlitewnika.

7. Od poniedziałku w kancelarii parafialnej przyjmowane będą intencje mszalne na cały przyszły rok.

8. Za wszelkie wsparcie finansowe w kościele i przekazywane na konto bankowe parafii serdecznie dziękujemy. Dzisiaj taca gospodarcza. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Marek Gostomski, Tomasz Sobierajski, Teresa Mrozek.

 PLAN REKOLEKCJI EWANGELIZACYJNYCH

PARAFIA PW. NSPJ w ŁODZI

19-22 września 2021 

Sobota, 18 września

7.30 początek całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji rekolekcji w parafii Chrystusa Króla

18:30   Msza święta z tematem dnia

19:30   Adoracja w intencji rekolekcji z modlitwą uwielbienia (do 20:30)

 

Niedziela, 19 wrześniaTego wszyscy potrzebujemy…

7:00     Msza święta z tematem dnia  [dolny kościół]

8:30     Msza święta z tematem dnia

10:00   Msza święta z tematem dnia

11:30   Msza święta z tematem dnia

11:45   Msza święta z tematem dnia  [dolny kościół]

13:00   Msza święta z tematem dnia

16:40   Spotkanie przed kościołem Chrystusa Króla i przejście pod pomnik.

17:00   Modlitwa przy pomniku kardynała Stefana Wyszyńskiego

18:30   Msza święta z tematem dnia

19:30   Adoracja z modlitwą uwielbienia  [dolny kościół]

Konferencja dodatkowa: Jak dzisiaj głosić Ewangelię?

 

Poniedziałek, 20 wrześniaNadzieja w ciemności…

8:00     Msza święta z tematem dnia

9:00     Adoracja w intencji rekolekcji; modlitwa wstawiennicza (do 10:30)

16:30   Adoracja w intencji rekolekcji; modlitwa wstawiennicza (do 18:30)

18:30   Msza święta z tematem dnia

19:45   Konferencja dodatkowa: Jak to jest ze związkami niesakramentalnymi? [dolny kościół]

20:30   Temat dnia dla osób pracujących do późna [dolny kościół]

 

Wtorek, 21 wrześniaNajlepsza wiadomość dla Ciebie…

8:00     Msza święta z tematem dnia

9:00     Adoracja w intencji rekolekcji; spowiedź i modlitwa wstawiennicza (do 10:30)

16:30   Adoracja w intencji rekolekcji; spowiedź i modlitwa wstawiennicza (do 18:30)

18:30   Msza święta z tematem dnia

Plenerowa Droga Krzyżowa (z kościoła pw. NSJ do kościoła pw. Najświętszej Eucharystii)

20:30   Temat dnia (dla osób pracujących do późna) [dolny kościół]

 

Środa, 22 wrześniaDobra inwestycja i perspektywa…

8:00     Msza święta z tematem dnia

9:00     Adoracja w intencji rekolekcji; spowiedź i modlitwa wstawiennicza (do 10:30)

16:30   Adoracja w intencji rekolekcji; spowiedź i modlitwa wstawiennicza (do 18:30)

18:30   Msza święta z tematem dnia

           Modlitwa o uzdrowienie

20:00   Konferencja dodatkowa: Jak rodzice mogą ewangelizować? [dolny kościół]

20:30   Temat dnia (dla osób pracujących do późna) [dolny kościół]

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

29 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.

2. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

3. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny w najbliższą środę - 1 września o godz. 8.00. Modlić będziemy się o spokojny rok nauki, zdrowie dla uczniów i ich rodzin. Zachęcamy dzieci do przyniesienia tornistrów i przyborów szkolnych do poświęcenia.

4. Od poniedziałku powraca stały porządek Mszy św. w niedzielę i w tygodniu. W niedzielę Msza św. o godz. 13.00, a w tygodniu Msza św. o godz. 17.30. W bieżącym tygodniu kancelaria czynna będzie jeszcze wg porządku wakacyjnego od 15.30 do 17.30. W sobotę – nieczynna.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej przed i podczas Mszy św.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
Tego dnia o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa Cogitationes ubogacona będzie chóralnymi łacińskimi śpiewami liturgicznymi w wykonaniu Scholi Gregoriańskiej Archidiecezji Łódzkiej.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 16.30. Na zakończenie adoracji gościć będziemy pielgrzymów na rowerach w ramach Łódzkiego Jerycha. Jest to modlitwa za ŁÓDŹ na rowerach. To już trzecie modlitewne okrążenie naszego miasta, a w naszej parafii będzie przedostatni przystanek.

6. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii, zarówno finansowe, jak i prace wykonywane przy kościele. Dzisiaj możemy złożyć ofiary do puszek w ramach naszej akcji PODARUJ OBIAD.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego Tadeusza Wosiaka.

8. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do aktywnego udziału we wrześniowych wydarzeniach ewangelizacyjnych:
a) W dniach od 1 do 8 września Jerycho modlitewne w kościołach łódzkich:
• Matki Boskiej Fatimskiej w Łodzi, ul. Kilińskiego 228,
• Karmelitanek Bosych w Łodzi, ul. Św. Teresy 6,
W kościołach tych będzie trwała nieustanna modlitwa przez 7 dni i nocy od godz. 18.00 – 1 września do godz. 18.00 – 8 września. Zaproszone są wszystkie wspólnoty parafialne, ruchy i stowarzyszenia, wspólnoty zakonne i wszystkie osoby indywidualne.
b) W kościele Ojców Jezuitów w Łodzi (ul. Sienkiewicza 60), w dniach od 9 do 11 września odbędzie się VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji Miasto Rewitalizacja.
c) W ramach Kongresu 11 września w godz. od 16.00 do 22.00 na Stadionie Orła
w Łodzi, przy ul. 6 sierpnia 71 odbędzie się, otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie ewangelizacyjne zatytułowane Ku doświadczeniu wolności. Jego częścią będzie muzyczny projekt Dekalog w wykonaniu artystów z całego świata. Wstęp wolny.
d) W niedzielę 12 września o godz. 20.00 na Stadionie Orła Msza św. dziękczynna za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Elżbiety Czackiej.
e) Dnia 13 września od godz. 9.00 do 14.00 na Stadionie Orła odbędzie się Arena Młodych, na którą zaproszona jest młodzież ósmych klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Zapisy na stronie www.katecheza.lodz.pl
f) W dniach od 19 do 22 września w siedemnastu stacyjnych kościołach jubileuszowych odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne. Kościołem stacyjnym dla naszej parafii jest:
• NSJ w Łodzi (Retkinia).

 

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

22 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.

2. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. Pielgrzymują tam również nasi parafianie. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków. Msze Święte tego dnia o 7.00 i 18.00.

3. 4 września zaplanowany jest wyjazd do Torunia. Chętnych zapraszamy do zapisywania się, informacje o szczegółach w naszym kiosku parafialnym.

4. Osoby, które nie spisały się jeszcze w ramach Narodowego Spisu Powszechnego, będą mogły to uczynić dzisiaj przed kościołem.

5. W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za Parafian zmarłych i pożegnanych w czerwcu br. Lista śp. osób, w intencji których zostanie odprawiona ta Msza św., jest wywieszona w gablocie.

6. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za składane ofiary, zarówno te składane w kościele i jak i te składane przelewami na konto Parafii.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł +Andrzej Gilski.Wieczny odpoczynek

WNIEBOWZIĘCIE NMP

15 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

2. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie zielnych wiązanek, ofiary i ofiarną pracę w ciągłym upiększaniu kościoła i terenu wokół niego.

3. Chcielibyśmy zaprosić Państwa na koncert Organowo - Kameralny, który odbędzie się w naszym kościele dzisiaj, po wieczornej Mszy Świętej o 18:00. Wykonawcami będą Aleksandra Orczykowska (Mezzosopran) oraz nasz organista Tomasz Piotrowski. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie i na naszej stronie internetowej.

4. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

5. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za składane ofiary, zarówno te składane w kościele i jak i te składane przelewami na konto Parafii. Szczególne podziękowania składamy za ofiary bezimienne jako darowizna na naszą kaplicę adoracji. Dzisiejsza taca gospodarcza przeznaczona jest na kapitał na rzecz kaplicy adoracji.
Wykonawca podjazdu i podejścia rozpocznie prace w połowie października. Trwają prace nad koncepcją wystroju. Prosimy o modlitwę o dobre natchnienia.

6. 4 września zaplanowany jest wyjazd do Torunia. Chętnych zapraszamy do zapisywania się, informacje o szczegółach w naszym kiosku parafialnym.

7. Osoby, które nie spisały się jeszcze w ramach Narodowego Spisu Powszechnego, będą mogły to uczynić w przyszłą niedzielę.
Po mszach świętych dopołudniowych przed kościołem będzie przygotowane stanowisko dla rachmistrzów Spisu Powszechnego.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Witold Walthauzer i Jacek Karpiński

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

8 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.

2. W środę zapraszamy na wspólną modlitwę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

3. W niedzielę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.
Panie z Koła Florystycznego przygotują ziołowe wiązanki. Zysk z rozprowadzanych wiązanek zostanie przekazany na prace pielęgnacyjne zieleni przy kościele.

4. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

5. Chcielibyśmy zaprosić Państwa na koncert Organowo - Kameralny, który odbędzie się w naszym kościele za tydzień, po wieczornej Mszy Świętej o 18:00. Wykonawcami będą Aleksandra Orczykowska (Mezzosopran) oraz nasz organista Tomasz Piotrowski. Warto zapoznać się ze szczegółami, ze względu na ciekawy repertuar jaki przygotowali nasi wykonawcy. Serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie i na naszej stronie internetowej.

6. Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na wsparcie budowy Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi.
Jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie niematerialne i materialne, za włączanie się w działania na rzecz naszej Parafii.
Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za składane ofiary, zarówno te składane w kościele i jak i te składane przelewami na konto Parafii. Szczególne podziękowania składamy za ofiary bezimienne jako darowizna na naszą kaplicę adoracji.
Wykonawca podjazdu i podejścia rozpocznie prace w połowie października. Trwają prace nad koncepcją wystroju. Jest to najtrudniejszy etap i dlatego prosimy o modlitwę o dobre natchnienia.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Wacława Zaborowskiego i Wiesławę Romanowską.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Szczepienia przeciw COVID-19 SZCZEPIENIA JEDNODAWKOWE PREPARATEM JOHNSON & JOHNSON Centrum Służby Rodzinie w łodzi ul. Broniewskiego la Niedziela, 1 sierpnia 2021 start: 10:00 koniec: 18:00 -Idziesz na pielgrzymkÄ? -wyjeżdżasz za granicę? -chcesz zadbać 。 bezpieczeństwo swoje bliskich? ZASZCZEP SIĘ! www.csr.org.p CENTRUMSŁU RODZINIE PIESZA PIELGRZYMKA ŁODZKA”

CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

4 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

2. Podczas środowej nowenny przed Mszą św. o godz. 18.00, pamiętając w szczególny sposób o chorych i seniorach naszej wspólnoty parafialnej, powierzymy ich Matce Bożej.

3. W niedzielę 11 lipca odbędzie się autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w naszym kiosku po niedzielnych Mszach św. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa. Kontakt telefoniczny i szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.

4. Biuro Turystyczno Pielgrzymkowe Frater zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie w terminie od 24.07 – 31.07.2021. Szczegóły i nr telefonu do kontaktu wywieszone są także w gablocie.

5. Do końca sierpnia, będzie obowiązywał w naszej parafii wakacyjny porządek Mszy św. W tygodniu będą sprawowane Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W niedziele i święta nie będzie Mszy św. o godz. 13.00., pozostałe będą odprawiane według dotychczasowego porządku. Kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach: 15.30 – 17.30. W sobotę kancelaria będzie nieczynna. Spowiedź przed Mszą św. i w razie potrzeby tuż po niej.

6. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlopy były miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

7. Za wszelkie wsparcie finansowe w kościele i poprzez przelew na konto Parafii serdecznie dziękujemy.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Krystyna Żaczkiewicz i Justyna Kurczak.

TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

27 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 przywitanie wakacji koncertem, na który zaprasza Pan Damian - nasz organista. Program z informacją o wykonawcach wywieszony jest w gablocie. Pan Damian z końcem miesiąca kończy pracę jako organista w naszej parafii. Dziękujemy Panu Damianowi za zaangażowanie i wprowadzenie młodzieńczej i profesjonalnej jakości takiej posługi w kościele. Życzymy dobrego rozwoju w dalszej, bardzo potrzebnej, pracy na rzecz Kościoła i kultury.

2. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Dzisiaj wyjątkowo o godz. 17.30.

3. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył mu w posłudze.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej podczas Mszy św. Wspólna adoracja Męskiego Bractwa Różańcowego w czwartek o godz. 17.00.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00, po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 17.00.

5. W niedzielę 11 lipca odbędzie się autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w naszym kiosku po niedzielnych Mszach św. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa. Kontakt telefoniczny i szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.

6. Biuro Turystyczno Pielgrzymkowe Frater zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie w terminie od 24.07 – 31.07.2021. Koszt pielgrzymki uzależniony jest od ilości chętnych. Szczegóły i nr telefonu do kontaktu wywieszone są także w gablocie.

7. Do końca sierpnia, będzie obowiązywał w naszej parafii wakacyjny porządek Mszy św. W tygodniu będą sprawowane Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W niedziele i święta nie będzie Mszy św. o godz. 13.00., pozostałe będą odprawiane według dotychczasowego porządku. Kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach: 15.30 – 17.30. W sobotę kancelaria będzie nieczynna. Spowiedź 15 minut przed Mszą św. i w razie potrzeby tuż po niej.

8. Dziękujemy za ofiary w ramach tacy gospodarczej z przeznaczeniem na remont dachu nad kaplicą. Dzisiaj możemy złożyć ofiary do puszek w ramach naszej akcji Podaruj obiad. Dzięki Państwa życzliwości w okresie marzec - czerwiec, udało nam się zebrać 4034 zł. To 306 wykupionych obiadów. Pomysł i ta forma pomocy bardzo dobrze odpowiada na potrzeby podopiecznych.

9. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlopy były miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Zbigniew Paweł Nikodemski, Alicja Filipczak, Bronisława Kwiatkowska, Julia Szewadzucka.

DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

20 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. za dusze cierpiące w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a dzisiejsze o godz. 17.30. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

3. W środę świętujemy Dzień Ojca. Na Mszy Św. o godz.18.00 w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców z naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

4. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi, wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.
Tego dnia na godz. 18.00 zapraszamy klasy VIII na zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw z nauki religii. Wręczenie świadectw podczas wspólnego grilla po Mszy św.

5. W piątek zakończenie roku szkolnego. Młodzież i dzieci zapraszamy na godz. 8.00 na Mszę Św. dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym trudnym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami. Piątek godz. 8.00!!!!

6. Także w piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za Parafian zmarłych i pożegnanych w maju br. Lista osób w intencji, których zostanie odprawiona ta Msza św. jest wywieszona w gablocie.

7. W ramach skupienia Katechetów Archidiecezji Łódzkiej na zakończenie roku szkolnego Wydział Katechetyczny zaprasza na Mszę św. w najbliższą sobotę o godz. 15.00. Mszę św. w intencji wszystkich zaangażowanych w katechizację odprawi ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś.

8. W niedzielę 11 lipca odbędzie się autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w naszym kiosku po niedzielnych Mszach św. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa. Kontakt telefoniczny i szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.

9. Biuro Turystyczno Pielgrzymkowe Frater zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie w terminie od 24.07 – 31.07.2021. Koszt pielgrzymki uzależniony jest od ilości chętnych. Szczegóły i nr telefonu do kontaktu wywieszone są w gablocie.

10. Lato i wakacje powitamy między innymi koncertem, na który zaprasza Pan Damian - nasz organista. Odbędzie się on w niedzielę 27 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00.

11. Kancelaria w wakacje tj. od 28.06 czynna będzie tylko popołudniu w godz. 15.30 – 17.30. W sobotę kancelaria będzie nieczynna. Spowiedź 15 minut przed Mszą św. i w razie potrzeby tuż po niej.

12. Dzisiejsza taca gospodarcza zostanie przeznaczona na remont dachu nad kaplicą. Prace zostały zakończone i zamknęły się w kwocie - 14 700 zł. Kolejny etap to zaprojektowanie i wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych i podejścia. Ostatnim etapem będzie realizacja zaprojektowanego wnętrza kaplicy. Obecnie trwają prace nad koncepcją wyglądu wnętrza. O postępie prac będziemy informowali na bieżąco.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

13 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. We wtorek, po Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie Żywego Różańca.

2. W środę kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny po Mszy św. o godz. 17.30. Zaraz po tym nabożeństwie - Eucharystia i nabożeństwo czerwcowe.

3. W czwartek - 17 czerwca zapraszamy młodzież klas VIII na godz. 18.00, na Mszę św. i spotkanie przygotowujące do bierzmowania. Będzie, to ostatnie spotkanie przed wakacjami.

4. Cieszmy się, że tak wielu Parafian wzięło udział w uroczystości Bożego Ciała, w tym, w procesji. Szczególne podziękowania kierujemy do Osób, które budowały i dekorowały cztery stacyjne ołtarze. Dziękujemy tym, którzy pomogli w organizowaniu procesji: Księżom, ks. Diakonowi, Paniom Katechetkom, Ministrantom, Pani Kościelnej, Panom Organistom, Asyście, Rodzicom i dzieciom sypiącym kwiaty, niosącym chorągwie, feretrony i inne oznaki naszej wiary. Za świadectwo wiary dziękujemy również organizatorom i uczestnikom procesji w ramach oktawy Bożego Ciała. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Pań, które przygotowały winki na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Pozyskane z tego tytułu ofiary, w wysokości około pięciuset zł, przeznaczymy na trzymanie zieleni wokół kościoła.
Adoracja Pana Jezusa w ramach doby eucharystycznej zgromadziła wielu czcicieli, którym dziękujemy i życzymy licznych owoców trwania przy Panu.
Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie wsparcie naszej Parafii, zarówno finansowe, jak i za prace wykonywane przy kościele. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę kościołów w naszej Archidiecezji. W przyszłą niedzielę tzw. taca gospodarcza.

5. Lato i wakacje powitamy między innymi koncertem, na który zaprasza Pan Damian - nasz organista. Odbędzie się on w niedzielę 27 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00. Szczegóły dotyczące wykonawców i repertuaru podamy w następną niedzielę.

6. W niedzielę 11 lipca odbędzie się autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w naszym kiosku po niedzielnych Mszach św. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa. Kontakt telefoniczny i szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.

7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Barbara Nowak, Grażyna Szczawińska, Antoni Wójcik, Jan Kujawiński, Walenty Parczewski.

DZIESIĄTA NIEDZIEL ZWYKŁA

6 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Dzisiaj także możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

 2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Dzisiejsze nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 a procesja bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie. 

3. Panów, którzy stworzyli Męskie Bractwo Różańcowe i zainteresowanych pobożnością różańcową realizowaną w grupie modlitewnej zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00. 

4. W czwartek 10 czerwca zapraszamy młodzież klas VII na godz. 18.00, na Mszę św. i spotkanie przygotowujące do bierzmowania. Będzie, to ostatnie spotkanie przed wakacjami. W kolejny czwartek zapraszamy młodzież klas VIII.

5. W czwartek, 10 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 wyruszy procesja. Tradycyjnie tego dnia przynosimy do kościoła wianki i zioła, które są symbolem naszej pracy. Prosimy, aby Bóg zachował od zniszczenia i wszelkiej szkody całą przyrodę, która nam służy, a zwłaszcza tegoroczne plony i zioła lecznicze. Wianki będą przygotowane i rozprowadzane przez Grupę Florystyczną.

6. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym, Bielankom, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, policji, a przede wszystkim wam, drodzy, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

7. Po raz drugi obchodzimy Święto Eucharystii w nowej formietzw. doby eucharystycznej. Adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim w piątek 11 czerwca o godz. 21.00. Adoracja tego dnia potrwa do godz. 23.00. Następnego dnia, czyli w sobotę, kontynuacja doby eucharystycznej po Mszy św. o godz. 7.00 do Mszy św. o godz. 18.00.  

8. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii, zarówno finansowe, jak i prace wykonywane przy kościele. 

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Joanna Łuczak, Daniela Stanisławska, Bożena Jarzębińska, Agnieszka Tomczak


NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

31 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

2. Jutro ostatni dzień maja i ostatnie nabożeństwo.

3. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00, po której wyruszy procesja. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30, natomiast będzie sprawowana Msza św. bezpośrednio po procesji. W tym roku przejdziemy ulicami: Kusocińskiego, Bpa Władysława Bandurskiego, Wileńską, Wyspiańskiego, Wróblewskiego i ponownie ul. Bpa Władysława Bandurskiego i Kusocińskiego do kościoła. Zwracamy się z prośbą do parafian o udekorowanie trasy procesji. Tradycyjnie też prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy. Zachęcamy również dzieci komunijne i rocznicowe pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem.
Już teraz wyrażamy wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.

4. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją po Mszy św. o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek i sobotę zachęcamy do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej podczas Mszy św.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 17.00.

6. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Dziękujemy Rodzicom dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. za dar ołtarza, który zostanie przeznaczony na wymianę pozostałych gablot.
Dzisiaj możemy złożyć ofiarę do puszek na organizację kolonii przez Caritas. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Maria Białecka, Lucyna Szymańska, Jerzy Sierakowski, Zdzisław Kuciński, Lidia Łuczak

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

16 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W niedziele i w uroczystości o godz. 17.30 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe.

2. Wczoraj grupa 48 dzieci przystąpiła po raz pierwszy do Komunii Świętej. Dzisiaj o godz. 14.00 przystąpi do Komunii Świętej kolejna grupa ze Szkoły Podstawowej nr 41. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze. W Białym Tygodniu dzieci wraz z rodzicami i bliskimi będą przychodziły na Mszę Świętą i nabożeństwo maryjne o godz. 18.00.

3. Młodzież szkół średnich, klas pierwszych i starszą, przygotowującą się do bierzmowania, zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne w środę - 19 i czwartek - 20 maja o godz. 18.00.

4. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Sakramentu udzieli ks. Bp Marek Marczak w dniu 24 maja o godz. 18.00.

5. W przyszłą sobotę, na Mszy Św. o godz. 12.00, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 192 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek o godz. 19.00.

6. Także w sobotę, w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, o godz. 18.00 Msza św. ze śpiewami gregoriańskimi. Po Mszy Św. odprawimy nabożeństwo Drogi Światła. Wyjdziemy ze świecami na zewnątrz kościoła do czternastu stacji, które symbolizują okres liturgiczny od Zmartwychwstania Pańskiego do Zesłania Ducha Świętego.

7. Za wszelkie wsparcie finansowe w kościele i przekazywane na konto bankowe Parafii serdecznie dziękujemy. Dzisiejsze ofiary, złożone w ramach tacy gospodarczej, zostaną przeznaczone na prace remontowe dachu nad planowaną kaplicą adoracji. Przewidywany koszt remontu dachu to ok. 13 000 zł.; Zakupiliśmy papę i został przygotowany dach poprzez specjalistyczne mycie. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.

8. W najbliższych dniach zostanie oficjalnie powołana przez naszą parafię Fundacja Inicjatyw Społecznych Dziedzictwo im. bpa Wincentego Tymienieckiego. Pierwszą z inicjatyw społecznych będzie utworzenie pracowni pisania ikon. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach, będących formą rekolekcji, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższą niedzielę o godz. 16.00. Liczba osób biorących udział w warsztatach jest ograniczona. Zapisy i szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej. Zapraszamy

9. Zapraszamy na wystawę poświęconą ojcu Tomaszowi Rostworowskiemu SJ - wspaniałemu rekolekcjoniście i spowiednikowi, kapelanowi Armii Krajowej podczas Powstania Warszawskiego, twórcy pierwszego duszpasterstwa akademickiego w Łodzi. Warto poznać sylwetkę tego jezuity, gdyż o. Rostworowski miał znaczący wpływ na formację ludzi w powojennej Łodzi i w Polsce. W opinii wielu świadków jego życia - zmarł w świętości.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: Wiesława Łoszewska i Anna Małecka.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

2 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. W niedziele i uroczystości o godz. 17.30 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe.

2. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Tego dnia Msze w kościele według porządku niedzielnego.

3. W czwartek – 6 maja zapraszamy młodzież z klas VIII, przygotowującą się do bierzmowania, na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej podczas Mszy św.

Wspólna adoracja Męskiego Bractwa Różańcowego w czwartek o godz. 17.00.

Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.

 5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej 164 przystąpią do I Komunii św.

6. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę, do skarbonek oraz na parafialne konto bankowe. Jeszcze raz dziękujemy Rodzicom dzieci, które w minionym roku przystąpiły do I Komunii św. za komunijny dar ołtarza w postaci gablot ogłoszeniowych. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem Waszą hojność.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Pośród solenizantów jest ks. Waldemar. Msza św. w Jego intencji w środę o godz. 7.00. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Barbara Kulczykowska, Janina Krawczyk, Kazimierz Rokicki, Leon Krzemiński, Wiesław Woźny.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

25 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. W ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji. Dzisiejsze nabożeństwo – Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30 odprawimy w intencji kapłanów, którzy przez swoją posługę wywarli wpływ na nasze życie.

2. W czwartek – 29 kwietnia zapraszamy młodzież z klas VII, przygotowującą się do bierzmowania, na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 18.00.

3. W najbliższy piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za Parafian zmarłych i pożegnanych w marcu.

4. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. W niedziele o godz. 17.30 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe.
W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie grzechy i znieważenia podczas wszystkich Mszy św. Nabożeństwo wynagradzające o godz. 17.00.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 dzieci klas IV ze Szkoły Podstawowej 164 przystąpią do I Komunii św.

6. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę, do skarbonek oraz na parafialne konto bankowe. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem Waszą hojność.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Ilonia Kuchciak, Ryszard Czech, Wiesław Zommer, Monika Rogozińska

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA

18 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte, które powinno być najważniejszą Świętą Księgą w naszym domu. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.
Dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 odprawimy prosząc o łaskę zdrowia dla naszych bliskich.

2. W poniedziałek, o godz. 18.00, Msza św. za dusze cierpiące w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

3. We wtorek, po Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie Żywego Różańca.

4. Bierzmowanie tegorocznej grupy tj. młodzieży szkół średnich, klas pierwszych i starszych odbędzie się w poniedziałek 24 maja o godz. 18.00. Kolejne spotkanie tej grupy w najbliższy czwartek – 22 kwietnia o godz. 18.00. Będzie to przedostatnie spotkanie przed bierzmowaniem.

5. Dzisiejsza taca gospodarcza zostanie przeznaczona na przygotowanie aranżacji Kaplicy Adoracji. Przed nami prace projektowe, remont dachu nad kaplicą, wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych i samego podejścia. Ostatnim etapem będzie realizacja zaprojektowanego wnętrza kaplicy. Obecnie trwają prace nad koncepcją wyglądu wnętrza. O postępie prac będziemy informowali na bieżąco. Dobiegają końca prace remontowe w przygotowywanych pomieszczeniach dla studentów w budynku plebanii.
Ofiary złożone w ramach akcji Jałmużna Wielkopostna to kwota 3385 zł. Ofiary z tacy w Wielki Czwartek na akcję Podaruj obiad to 950 zł.
Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za składane ofiary, zarówno te składane w kościele i jak i te składane przelewami na konto Parafii.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. Msza św. za Parafian zmarłych i pożegnanych w marcu br. odbędzie się w piątek 30 kwietnia o godz. 18.00. Lista osób w intencji, których zostanie odprawiona ta Msza św. jest wywieszona w gablocie.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Barbara Banaś, Sławomir Kuźniarek, Zofia Chmielecka, Kamilla Jachowicz, Teresa Mackiewicz-Dziem.

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA

11 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia