Jesteś tutaj: Start / Ogłoszenia

Ogłoszenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

CZTERNASTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

4 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

2. Podczas środowej nowenny przed Mszą św. o godz. 18.00, pamiętając w szczególny sposób o chorych i seniorach naszej wspólnoty parafialnej, powierzymy ich Matce Bożej.

3. W niedzielę 11 lipca odbędzie się autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w naszym kiosku po niedzielnych Mszach św. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa. Kontakt telefoniczny i szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.

4. Biuro Turystyczno Pielgrzymkowe Frater zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie w terminie od 24.07 – 31.07.2021. Szczegóły i nr telefonu do kontaktu wywieszone są także w gablocie.

5. Do końca sierpnia, będzie obowiązywał w naszej parafii wakacyjny porządek Mszy św. W tygodniu będą sprawowane Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W niedziele i święta nie będzie Mszy św. o godz. 13.00., pozostałe będą odprawiane według dotychczasowego porządku. Kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach: 15.30 – 17.30. W sobotę kancelaria będzie nieczynna. Spowiedź przed Mszą św. i w razie potrzeby tuż po niej.

6. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlopy były miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

7. Za wszelkie wsparcie finansowe w kościele i poprzez przelew na konto Parafii serdecznie dziękujemy.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Krystyna Żaczkiewicz i Justyna Kurczak.

TRZYNASTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

27 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 przywitanie wakacji koncertem, na który zaprasza Pan Damian - nasz organista. Program z informacją o wykonawcach wywieszony jest w gablocie. Pan Damian z końcem miesiąca kończy pracę jako organista w naszej parafii. Dziękujemy Panu Damianowi za zaangażowanie i wprowadzenie młodzieńczej i profesjonalnej jakości takiej posługi w kościele. Życzymy dobrego rozwoju w dalszej, bardzo potrzebnej, pracy na rzecz Kościoła i kultury.

2. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Dzisiaj wyjątkowo o godz. 17.30.

3. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył mu w posłudze.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej podczas Mszy św. Wspólna adoracja Męskiego Bractwa Różańcowego w czwartek o godz. 17.00.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00, po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 17.00.

5. W niedzielę 11 lipca odbędzie się autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w naszym kiosku po niedzielnych Mszach św. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa. Kontakt telefoniczny i szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.

6. Biuro Turystyczno Pielgrzymkowe Frater zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie w terminie od 24.07 – 31.07.2021. Koszt pielgrzymki uzależniony jest od ilości chętnych. Szczegóły i nr telefonu do kontaktu wywieszone są także w gablocie.

7. Do końca sierpnia, będzie obowiązywał w naszej parafii wakacyjny porządek Mszy św. W tygodniu będą sprawowane Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W niedziele i święta nie będzie Mszy św. o godz. 13.00., pozostałe będą odprawiane według dotychczasowego porządku. Kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach: 15.30 – 17.30. W sobotę kancelaria będzie nieczynna. Spowiedź 15 minut przed Mszą św. i w razie potrzeby tuż po niej.

8. Dziękujemy za ofiary w ramach tacy gospodarczej z przeznaczeniem na remont dachu nad kaplicą. Dzisiaj możemy złożyć ofiary do puszek w ramach naszej akcji Podaruj obiad. Dzięki Państwa życzliwości w okresie marzec - czerwiec, udało nam się zebrać 4034 zł. To 306 wykupionych obiadów. Pomysł i ta forma pomocy bardzo dobrze odpowiada na potrzeby podopiecznych.

9. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlopy były miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Zbigniew Paweł Nikodemski, Alicja Filipczak, Bronisława Kwiatkowska, Julia Szewadzucka.

DWUNASTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

20 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. za dusze cierpiące w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a dzisiejsze o godz. 17.30. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

3. W środę świętujemy Dzień Ojca. Na Mszy Św. o godz.18.00 w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców z naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

4. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi, wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.
Tego dnia na godz. 18.00 zapraszamy klasy VIII na zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw z nauki religii. Wręczenie świadectw podczas wspólnego grilla po Mszy św.

5. W piątek zakończenie roku szkolnego. Młodzież i dzieci zapraszamy na godz. 8.00 na Mszę Św. dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym trudnym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami. Piątek godz. 8.00!!!!

6. Także w piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za Parafian zmarłych i pożegnanych w maju br. Lista osób w intencji, których zostanie odprawiona ta Msza św. jest wywieszona w gablocie.

7. W ramach skupienia Katechetów Archidiecezji Łódzkiej na zakończenie roku szkolnego Wydział Katechetyczny zaprasza na Mszę św. w najbliższą sobotę o godz. 15.00. Mszę św. w intencji wszystkich zaangażowanych w katechizację odprawi ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś.

8. W niedzielę 11 lipca odbędzie się autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w naszym kiosku po niedzielnych Mszach św. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa. Kontakt telefoniczny i szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.

9. Biuro Turystyczno Pielgrzymkowe Frater zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie w terminie od 24.07 – 31.07.2021. Koszt pielgrzymki uzależniony jest od ilości chętnych. Szczegóły i nr telefonu do kontaktu wywieszone są w gablocie.

10. Lato i wakacje powitamy między innymi koncertem, na który zaprasza Pan Damian - nasz organista. Odbędzie się on w niedzielę 27 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00.

11. Kancelaria w wakacje tj. od 28.06 czynna będzie tylko popołudniu w godz. 15.30 – 17.30. W sobotę kancelaria będzie nieczynna. Spowiedź 15 minut przed Mszą św. i w razie potrzeby tuż po niej.

12. Dzisiejsza taca gospodarcza zostanie przeznaczona na remont dachu nad kaplicą. Prace zostały zakończone i zamknęły się w kwocie - 14 700 zł. Kolejny etap to zaprojektowanie i wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych i podejścia. Ostatnim etapem będzie realizacja zaprojektowanego wnętrza kaplicy. Obecnie trwają prace nad koncepcją wyglądu wnętrza. O postępie prac będziemy informowali na bieżąco.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

JEDENASTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

13 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. We wtorek, po Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie Żywego Różańca.

2. W środę kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny po Mszy św. o godz. 17.30. Zaraz po tym nabożeństwie - Eucharystia i nabożeństwo czerwcowe.

3. W czwartek - 17 czerwca zapraszamy młodzież klas VIII na godz. 18.00, na Mszę św. i spotkanie przygotowujące do bierzmowania. Będzie, to ostatnie spotkanie przed wakacjami.

4. Cieszmy się, że tak wielu Parafian wzięło udział w uroczystości Bożego Ciała, w tym, w procesji. Szczególne podziękowania kierujemy do Osób, które budowały i dekorowały cztery stacyjne ołtarze. Dziękujemy tym, którzy pomogli w organizowaniu procesji: Księżom, ks. Diakonowi, Paniom Katechetkom, Ministrantom, Pani Kościelnej, Panom Organistom, Asyście, Rodzicom i dzieciom sypiącym kwiaty, niosącym chorągwie, feretrony i inne oznaki naszej wiary. Za świadectwo wiary dziękujemy również organizatorom i uczestnikom procesji w ramach oktawy Bożego Ciała. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Pań, które przygotowały winki na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Pozyskane z tego tytułu ofiary, w wysokości około pięciuset zł, przeznaczymy na trzymanie zieleni wokół kościoła.
Adoracja Pana Jezusa w ramach doby eucharystycznej zgromadziła wielu czcicieli, którym dziękujemy i życzymy licznych owoców trwania przy Panu.
Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie wsparcie naszej Parafii, zarówno finansowe, jak i za prace wykonywane przy kościele. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę kościołów w naszej Archidiecezji. W przyszłą niedzielę tzw. taca gospodarcza.

5. Lato i wakacje powitamy między innymi koncertem, na który zaprasza Pan Damian - nasz organista. Odbędzie się on w niedzielę 27 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00. Szczegóły dotyczące wykonawców i repertuaru podamy w następną niedzielę.

6. W niedzielę 11 lipca odbędzie się autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w naszym kiosku po niedzielnych Mszach św. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa. Kontakt telefoniczny i szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.

7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Barbara Nowak, Grażyna Szczawińska, Antoni Wójcik, Jan Kujawiński, Walenty Parczewski.

DZIESIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

6 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Dzisiaj także możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

 2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Dzisiejsze nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 a procesja bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie. 

3. Panów, którzy stworzyli Męskie Bractwo Różańcowe i zainteresowanych pobożnością różańcową realizowaną w grupie modlitewnej zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00. 

4. W czwartek 10 czerwca zapraszamy młodzież klas VII na godz. 18.00, na Mszę św. i spotkanie przygotowujące do bierzmowania. Będzie, to ostatnie spotkanie przed wakacjami. W kolejny czwartek zapraszamy młodzież klas VIII.

5. W czwartek, 10 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 wyruszy procesja. Tradycyjnie tego dnia przynosimy do kościoła wianki i zioła, które są symbolem naszej pracy. Prosimy, aby Bóg zachował od zniszczenia i wszelkiej szkody całą przyrodę, która nam służy, a zwłaszcza tegoroczne plony i zioła lecznicze. Wianki będą przygotowane i rozprowadzane przez Grupę Florystyczną.

6. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym, Bielankom, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, policji, a przede wszystkim wam, drodzy, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

7. Po raz drugi obchodzimy Święto Eucharystii w nowej formietzw. doby eucharystycznej. Adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim w piątek 11 czerwca o godz. 21.00. Adoracja tego dnia potrwa do godz. 23.00. Następnego dnia, czyli w sobotę, kontynuacja doby eucharystycznej po Mszy św. o godz. 7.00 do Mszy św. o godz. 18.00.  

8. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii, zarówno finansowe, jak i prace wykonywane przy kościele. 

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Joanna Łuczak, Daniela Stanisławska, Bożena Jarzębińska, Agnieszka Tomczak


NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

31 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

2. Jutro ostatni dzień maja i ostatnie nabożeństwo.

3. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00, po której wyruszy procesja. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30, natomiast będzie sprawowana Msza św. bezpośrednio po procesji. W tym roku przejdziemy ulicami: Kusocińskiego, Bpa Władysława Bandurskiego, Wileńską, Wyspiańskiego, Wróblewskiego i ponownie ul. Bpa Władysława Bandurskiego i Kusocińskiego do kościoła. Zwracamy się z prośbą do parafian o udekorowanie trasy procesji. Tradycyjnie też prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy. Zachęcamy również dzieci komunijne i rocznicowe pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem.
Już teraz wyrażamy wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.

4. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją po Mszy św. o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek i sobotę zachęcamy do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej podczas Mszy św.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 17.00.

6. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Dziękujemy Rodzicom dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. za dar ołtarza, który zostanie przeznaczony na wymianę pozostałych gablot.
Dzisiaj możemy złożyć ofiarę do puszek na organizację kolonii przez Caritas. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Maria Białecka, Lucyna Szymańska, Jerzy Sierakowski, Zdzisław Kuciński, Lidia Łuczak

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

16 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W niedziele i w uroczystości o godz. 17.30 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe.

2. Wczoraj grupa 48 dzieci przystąpiła po raz pierwszy do Komunii Świętej. Dzisiaj o godz. 14.00 przystąpi do Komunii Świętej kolejna grupa ze Szkoły Podstawowej nr 41. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze. W Białym Tygodniu dzieci wraz z rodzicami i bliskimi będą przychodziły na Mszę Świętą i nabożeństwo maryjne o godz. 18.00.

3. Młodzież szkół średnich, klas pierwszych i starszą, przygotowującą się do bierzmowania, zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne w środę - 19 i czwartek - 20 maja o godz. 18.00.

4. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Sakramentu udzieli ks. Bp Marek Marczak w dniu 24 maja o godz. 18.00.

5. W przyszłą sobotę, na Mszy Św. o godz. 12.00, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 192 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek o godz. 19.00.

6. Także w sobotę, w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, o godz. 18.00 Msza św. ze śpiewami gregoriańskimi. Po Mszy Św. odprawimy nabożeństwo Drogi Światła. Wyjdziemy ze świecami na zewnątrz kościoła do czternastu stacji, które symbolizują okres liturgiczny od Zmartwychwstania Pańskiego do Zesłania Ducha Świętego.

7. Za wszelkie wsparcie finansowe w kościele i przekazywane na konto bankowe Parafii serdecznie dziękujemy. Dzisiejsze ofiary, złożone w ramach tacy gospodarczej, zostaną przeznaczone na prace remontowe dachu nad planowaną kaplicą adoracji. Przewidywany koszt remontu dachu to ok. 13 000 zł.; Zakupiliśmy papę i został przygotowany dach poprzez specjalistyczne mycie. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.

8. W najbliższych dniach zostanie oficjalnie powołana przez naszą parafię Fundacja Inicjatyw Społecznych Dziedzictwo im. bpa Wincentego Tymienieckiego. Pierwszą z inicjatyw społecznych będzie utworzenie pracowni pisania ikon. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach, będących formą rekolekcji, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższą niedzielę o godz. 16.00. Liczba osób biorących udział w warsztatach jest ograniczona. Zapisy i szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej. Zapraszamy

9. Zapraszamy na wystawę poświęconą ojcu Tomaszowi Rostworowskiemu SJ - wspaniałemu rekolekcjoniście i spowiednikowi, kapelanowi Armii Krajowej podczas Powstania Warszawskiego, twórcy pierwszego duszpasterstwa akademickiego w Łodzi. Warto poznać sylwetkę tego jezuity, gdyż o. Rostworowski miał znaczący wpływ na formację ludzi w powojennej Łodzi i w Polsce. W opinii wielu świadków jego życia - zmarł w świętości.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: Wiesława Łoszewska i Anna Małecka.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

2 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. W niedziele i uroczystości o godz. 17.30 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe.

2. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Tego dnia Msze w kościele według porządku niedzielnego.

3. W czwartek – 6 maja zapraszamy młodzież z klas VIII, przygotowującą się do bierzmowania, na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej podczas Mszy św.

Wspólna adoracja Męskiego Bractwa Różańcowego w czwartek o godz. 17.00.

Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.

 5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej 164 przystąpią do I Komunii św.

6. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę, do skarbonek oraz na parafialne konto bankowe. Jeszcze raz dziękujemy Rodzicom dzieci, które w minionym roku przystąpiły do I Komunii św. za komunijny dar ołtarza w postaci gablot ogłoszeniowych. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem Waszą hojność.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Pośród solenizantów jest ks. Waldemar. Msza św. w Jego intencji w środę o godz. 7.00. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Barbara Kulczykowska, Janina Krawczyk, Kazimierz Rokicki, Leon Krzemiński, Wiesław Woźny.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

25 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. W ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji. Dzisiejsze nabożeństwo – Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30 odprawimy w intencji kapłanów, którzy przez swoją posługę wywarli wpływ na nasze życie.

2. W czwartek – 29 kwietnia zapraszamy młodzież z klas VII, przygotowującą się do bierzmowania, na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 18.00.

3. W najbliższy piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za Parafian zmarłych i pożegnanych w marcu.

4. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. W niedziele o godz. 17.30 a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe.
W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie grzechy i znieważenia podczas wszystkich Mszy św. Nabożeństwo wynagradzające o godz. 17.00.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 dzieci klas IV ze Szkoły Podstawowej 164 przystąpią do I Komunii św.

6. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę, do skarbonek oraz na parafialne konto bankowe. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem Waszą hojność.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Ilonia Kuchciak, Ryszard Czech, Wiesław Zommer, Monika Rogozińska

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA

18 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte, które powinno być najważniejszą Świętą Księgą w naszym domu. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.
Dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 odprawimy prosząc o łaskę zdrowia dla naszych bliskich.

2. W poniedziałek, o godz. 18.00, Msza św. za dusze cierpiące w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

3. We wtorek, po Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie Żywego Różańca.

4. Bierzmowanie tegorocznej grupy tj. młodzieży szkół średnich, klas pierwszych i starszych odbędzie się w poniedziałek 24 maja o godz. 18.00. Kolejne spotkanie tej grupy w najbliższy czwartek – 22 kwietnia o godz. 18.00. Będzie to przedostatnie spotkanie przed bierzmowaniem.

5. Dzisiejsza taca gospodarcza zostanie przeznaczona na przygotowanie aranżacji Kaplicy Adoracji. Przed nami prace projektowe, remont dachu nad kaplicą, wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych i samego podejścia. Ostatnim etapem będzie realizacja zaprojektowanego wnętrza kaplicy. Obecnie trwają prace nad koncepcją wyglądu wnętrza. O postępie prac będziemy informowali na bieżąco. Dobiegają końca prace remontowe w przygotowywanych pomieszczeniach dla studentów w budynku plebanii.
Ofiary złożone w ramach akcji Jałmużna Wielkopostna to kwota 3385 zł. Ofiary z tacy w Wielki Czwartek na akcję Podaruj obiad to 950 zł.
Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za składane ofiary, zarówno te składane w kościele i jak i te składane przelewami na konto Parafii.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. Msza św. za Parafian zmarłych i pożegnanych w marcu br. odbędzie się w piątek 30 kwietnia o godz. 18.00. Lista osób w intencji, których zostanie odprawiona ta Msza św. jest wywieszona w gablocie.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Barbara Banaś, Sławomir Kuźniarek, Zofia Chmielecka, Kamilla Jachowicz, Teresa Mackiewicz-Dziem.

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA

11 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr.

2. Dziś także zakończenie akcji Caritas Jałmużna Wielkopostna. Skarbonki z owocami naszych wyrzeczeń możemy złożyć do Kosza Miłosierdzia wystawionego przed ołtarzem. Za już przyniesione - dziękujemy. Nasze oszczędności przeznaczymy na dofinansowanie leków. Skarbonki możemy składać jeszcze w ciągu całego Tygodnia Miłosierdzia.

3. Również dzisiaj o godz. 17.30, zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.

4. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, przyjętego przez księcia Mieszka I i jego dwór. Miało to ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

5. Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na wsparcie WSD w Łodzi. W imieniu ks. Rektora – dziękujemy.
Za wszelkie wsparcie finansowe w kościele i przekazywane na konto bankowe Parafii serdecznie dziękujemy. W przyszłą niedzielę taca tzw. gospodarcza.

6. W sobotę 17 kwietnia, odbędzie się pielgrzymka Roku Jubileuszowego do parafii NSJ na Retkini – jako do kościoła stacyjnego naszego dekanatu. Początek o godz. 11.30 - konferencja. Msza św. o godz. 12.00. Koordynatorem kwietniowej pielgrzymki jest nasza Parafia.

7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składamy serdeczne życzenia.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Marianna Otrębska, Sabina Szymańska, Zenobia Żurek, Zdzisław Piąstka i Barbara Mielczarek.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

4 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Księżom za przewodniczenie uroczystości i wszystkim kapłanom za posługę w tych dniach, szczególnie w konfesjonale. Pani kościelnej, panom organistom, a przede wszystkim liturgicznej służbie ołtarza z jej opiekunem ks.Karolem. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

2. Msze Święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiegowg porządku niedzielnego z dodatkową Mszą św. o godz. 16.00. W Poniedziałek Wielkanocny według porządku niedzielnego.

3. W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce.

4. W Środę Popielcową rozprowadzane były skarbonki w ramach akcji Caritas Jałmużna Wielkopostna, do których w ciągu kolejnych dni Wielkiego Postu wrzucaliśmy oszczędności pozostałe po wyrzeczeniu się określonej przyjemności. W Niedzielę Miłosierdzia przynosimy skarbonki, aby je złożyć do przygotowanego tzw. Kosza Miłosierdzia. W ten sposób zebrana wspólnie kwota posłuży na dofinansowanie leków osób starszych z naszej parafii.

5. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.

6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: +Jacka Samołówę.

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ - PALMOWA

28 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.

2. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

3. Dzisiaj zapraszamy o godz. 17.30 na ostatnie gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

4. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa.
Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o godz. 18.00. Spowiedź tego dnia od godz. 17.00 do 18.00. Ofiary złożone na tacę w tym dniu zostaną przeznaczone na zakup obiadów w ramach naszej parafialnej akcji Podaruj obiad.

5. Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 15.00 (w godzinie miłosierdzia) - koronka. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.00 do 22.00. Tego dnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Pamiętajmy, że papież i jego nauczanie to dar, którego nam, Polakom, nie wolno zmarnować.
W Wielki Piątek odwiedzimy chorych wcześniej zgłoszonych w kancelarii.

6. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w grobie od 7.00. Święcenie pokarmów przed kościołem od 8.00 do 17.30.

7. W Wielką Sobotę liturgię Paschalną rozpoczniemy o godz. 18.00.

8. Spowiedź w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę od 16.00 do 18.00.
Kancelaria w Wielki Czwartek i Piątek czynna tylko od godz. 10.00 – 12.00.
W sobotę kancelaria nieczynna.

9. We wszystkich kościołach obowiązują limity dotyczący ilości osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwach. W naszym kościele to ok. 95 osób. Serdecznie prosimy o stosowanie się do wszystkich obostrzeń.

10. Rezurekcja w poranek wielkanocny o godz. 6.00. Procesja odbędzie się wewnątrz kościoła bez udziału asysty. Kolejne Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00 -dodatkowa i 18.00.

11. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.

12. Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w przedświąteczną zbiórkę, przekazując produkty spożywcze, artykuły chemiczne lub środki finansowe. Dziękujemy za wszystkie ofiarowane „tytki wielkanocne” bogato wyposażone nie tylko w produkty pierwszej potrzeby, ale i świąteczne artykuły oraz słodycze. Dziękujemy także za ofiary pieniężne, które pozwoliły doposażyć paczki świąteczne. Z Waszych darów przygotowanych zostało prawie 50 paczek, które będą przekazane osobom potrzebującym z terenu naszej parafii. Również serdeczne podziękowania składamy Paniom z grupy florystycznej za przygotowanie palm. Zebrane z tego tytułu ofiary przeznaczymy na dekorację kościoła. Słowa wdzięczności kierujemy również do Pań, które włączyły się w rozprowadzanie palm i paschalików wielkanocnych. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
Dzisiejsze ofiary do puszek przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.

13. Solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia życzymy głębokich przeżyć nadchodzących dni i wszelkich potrzebnych darów a nam wszystkim łaski zdrowia.

14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: Ewa Papiernik i Sylwia Jurczak.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Witamy o. Tymoteusza Góreckiego, który poprowadzi dla nas Wielkopostne Rekolekcje. Msze św. z nauką rekolekcyjną podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych. Msze św. z nauką rekolekcyjną w poniedziałek i wtorek o godz. 7.00, 10.00, 18.00 i 19.00. W te dni nie będzie Mszy św. o godz. 17.30.

2. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. To piękna inicjatywa towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku, którego imię zna Pan Bóg. Zachęcamy, by z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego zagładą. Szczegóły w folderach wyłożonych w przedsionku kościoła.

3. Zaplanowane spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, które miało się odbyć w najbliższy czwartek zostaje odwołane.

4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej świątyni w piątki po Mszy św. o godz. 18.00, dla dzieci o godz. 16.45. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30.

5. Zachęcamy do włączenia się w akcję Wielkanocne Dzieło Caritas, w ramach której rozprowadzamy wielkanocne świece w kształcie pisanek i paschalików.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję Tytka Miłosierdzia i przynieśli paczki żywnościowe dla potrzebujących.

7. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert kameralny o tematyce pasyjnej, który odbędzie się w naszej świątyni w Niedzielę Palmową – 29 marca, po Mszy św. o godzinie 18:00. Wykonawcami będą dwie solistki oraz kwintet smyczkowy z Akademii Muzycznej w Łodzi. Szczegóły programu widnieją na plakacie w gablocie przed kościołem.

8. Panie z naszej grupy florystyczno - ogrodniczej przygotowują palmy i świąteczne dekoracje. Można będzie się w nie zaopatrzyć w przyszłą niedzielę. Ofiary zostaną przeznaczone na dekorację kościoła i otoczenia wokół niego. Zapraszamy!

9. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

10. Za wszelkie wsparcie finansowe w kościele i przekazywane na konto bankowe Parafii serdecznie dziękujemy. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.

11. Msza św. za Parafian zmarłych i pożegnanych w styczniu i lutym br. odbędzie się w piątek 26 marca o godz. 18.00. Lista osób w intencji, których zostanie odprawiona ta Msza św. jest wywieszona w gablocie.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Cezary Pełka i Romualda Kaźmierska.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

14 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W poniedziałek, o godz. 18.00, Msza św. za dusze cierpiące w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym

2. We wtorek, po Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie Żywego Różańca.

3. Bierzmowanie tegorocznej grupy tj. młodzieży szkół średnich, klas pierwszych i starszych odbędzie się w poniedziałek 24 maja o godz. 18.00. Na spotkanie tej grupy zapraszamy w najbliższy czwartek – 18 marca o godz. 18.00.

4. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.

5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej świątyni w piątki po Mszy św. o godz. 18.00, dla dzieci o godz. 16.45. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30.

6. Zachęcamy do włączenia się w akcję Wielkanocne Dzieło Caritas, w ramach której rozprowadzamy wielkanocne świece w kształcie pisanek i paschalików.

7. Parafialny Zespół Caritas kolejny raz zachęca do włączenia się w akcję Tytka Miłosierdzia. Tym razem w akcji wykorzystamy własne opakowania, do których zapakujemy artykuły spożywcze o przedłużonej przydatności do spożycia. Składać je można w kościele przy ołtarzu Matki Bożej, w kiosku lub w kancelarii parafialnej. Akcja kończy się już za tydzień, w V niedzielę Wielkiego Postu. Przygotowane paczki będą przekazane potrzebującym z naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy już odpowiedzieli na prośbę.

8. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w najbliższą niedzielę – 21 marca i potrwają do wtorku. Msze św. z nauką rekolekcyjną w poniedziałek i wtorek o godz. 7.00, 10.00, 18.00 i 19.00.

9. Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert kameralny o tematyce pasyjnej, który odbędzie się w naszej świątyni w Niedzielę Palmową – 29 marca, po Mszy św. o godzinie 18:00.Wykonawcami będą 2 solistki oraz kwintet smyczkowy z Akademii Muzycznej w Łodzi. Szczegóły programu widnieją na plakacie w gablocie przed kościołem. 

10. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

11. Za wszelkie wsparcie finansowe w kościele i przekazywane na konto bankowe Parafii serdecznie dziękujemy. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.

12. Msza św. za Parafian zmarłych i pożegnanych w styczniu i lutym br. odbędzie się 26 marca o godz. 18.00. Lista osób w intencji, których zostanie odprawiona ta Msza św. jest wywieszona w gablocie.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Andrzej Maliszewski, Bogumił Kucharski, Krystyna Fligiel, Jadwiga Walczak, Marcin Knap, Edward Salwach.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj w naszej Archikatedrze świecenia diakonatu przyjmie kl. Roman Jaguś, prośmy dla ks. Diakona o wsparcie Najwyższego Kapłana w owocnej posłudze.

2. Z racji Jubileuszu 100 - lecia Diecezji Łódzkiej, której patronem jest św. Józef, Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś prosi, aby we wszystkich kościołach naszej archidiecezji odprawiona została nowenna do św. Józefa.
W nowennę włączymy się od najbliższej środy 10 marca do czwartku18 marca po Mszy św. o godz. 7.00.

3. Panów, którzy stworzyli Męskie Bractwo Różańcowe i zainteresowanych pobożnością różańcową realizowaną w grupie modlitewnej zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W czwartek – 11 marca zapraszamy młodzież z klas VII i VIII, przygotowującą się do bierzmowania, na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 18.00.

5. Bierzmowanie tegorocznej grupy tj. młodzieży szkół średnich, klas pierwszych i starszych odbędzie się w poniedziałek 24 maja o godz. 18.00. Kolejne spotkanie tej grupy w następny czwartek – 18 marca o godz. 18.00.

6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej świątyni w piątki po Mszy św. o godz. 18.00, dla dzieci o godz. 16.45. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30.

7. Zachęcamy do włączenia się w akcję Wielkanocne Dzieło Caritas w ramach której rozprowadzamy wielkanocne świece w kształcie pisanek i paschalików. Datki pozyskane z akcji przeznaczymy na wsparcie starszych mieszkańców naszej parafii.

8. Parafialny Zespół Caritas kolejny raz zachęca do włączenia się w akcję Tytka Miłosierdzia. Tym razem w akcji wykorzystamy własne opakowania, do których zapakujemy artykuły spożywcze o przedłużonej przydatności do spożycia. Składać je można w kościele przy ołtarzu Matki Bożej, w kiosku lub w kancelarii parafialnej. Akcja kończy się w V niedzielę Wielkiego Postu. Przygotowane paczki będą przekazane potrzebującym z naszej parafii.

9. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w piątą niedzielę Wielkiego Postu - 21 marca.

10. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

11. Za wszelkie wsparcie finansowe w kościele i przekazywane na konto bankowe Parafii serdecznie dziękujemy. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.

12. Msza św. za Parafian zmarłych i pożegnanych w styczniu i lutym br. odbędzie się 26 marca o godz. 18.00. Lista wywieszona jest w gablocie. Już dzisiaj zapraszamy do modlitwy w Ich intencji.

13. W sobotę – 13 marca, zapraszamy na III pielgrzymkę Roku Jubileuszowego do parafii NSJ na Retkini – jako do kościoła stacyjnego naszego dekanatu. Początek wspólnej modlitwy o godz. 11.30.

14. Od kilku tygodni w kościele towarzyszy nam wystawa promująca rodziny zastępcze. Gościmy dzisiaj Panią Milenę Magdziarz z MOPS, która przedstawi nam potrzebę tworzenia takich rodzin.

15. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Kazimierz Drobiński, Andrzej Danisiewicz, Jan Kuźniar, Kazimiera Chorchos, Jerzy Arent, Maria Piotrowska, Henryk Studziński.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

28 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. 1 marca, to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej podczas Mszy św.
Wspólna adoracja Męskiego Bractwa Różańcowego w czwartek o godz. 17.00.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 17.00.

4. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej świątyni w piątki po Mszy św. o godz. 18.00, dla dzieci o godz. 16.45. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30.

5. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając mękę Chrystusa przy 14 stacjach Drogi Krzyżowej.

6. Zachęcamy do włączenia się w akcję Wielkanocne Dzieło Caritas, w ramach której rozprowadzamy wielkanocne świece w kształcie pisanek i paschalików. Datki pozyskane z akcji przeznaczymy na wsparcie starszych mieszkańców naszej parafii, którzy potrzebują pomocy. Od jutra grupa wybranych parafian będzie mogła skorzystać z obiadów w ramach naszej parafialnej akcji Podaruj Obiad. Dzięki Państwa ofiarności w marcu ufundowane zostanie 100 dwudaniowych obiadów w ramach zebranej kwoty 1200 zł. Akcja będzie kontynuowana w kolejnych miesiącach.

7. Rekolekcje parafialne rozpoczną się w piątą niedzielę Wielkiego Postu - 21 marca. Poprowadzi je o. Tymoteusz Górecki. Zaplanujmy sobie tak czas, aby całe rodziny mogły się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

10. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, smacznego obiadu i miłego czasu w rodzinnym gronie.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: Alicja Płuciennik i Jadwiga Skiba.

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

14 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości. Dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 w tej właśnie intencji.

2. W poniedziałek, o godz. 18.00, Msza św. za dusze cierpiące w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

3. We wtorek, po Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie Żywego Różańca.

4. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia