Jesteś tutaj: Start / Ogłoszenia

Ogłoszenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

10 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.Pomimo to, jak wcześniej zapowiadaliśmy, zarówno w dzisiejszą jak i każdą kolejną niedzielę stycznia zapraszamy do wspólnego, rodzinnego śpiewania kolęd w naszej świątyni o godz. 17.30.

2. Panów z Męskiego Bractwa Różańcowego zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Kolęda w tym roku ze względów epidemiologicznych będzie miała charakter pielgrzymowania do Kościoła na Mszę św. ogodz. 18:00. Początek naszych spotkań planujemy od poniedziałku - 18 stycznia. Na wspólną modlitwę zapraszać będziemy Rodziny z poszczególnych bloków i ulic. Tygodniowy plan przekażemy w przyszłą niedzielę podczas ogłoszeń i na naszej stronie internetowej. Ogłoszenia o wspólnej modlitwie zostaną także wywieszone przy wejściu do naszych bloków.  

4. Z darem wdzięczności i modlitwy zwracamy się do wszystkich Darczyńców i Ofiarodawców, którzy wspierają naszą Parafię finansowo. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy pomagają w pracach przy kościele. Wszystkim włączającym się w pomoc dla naszej wspólnoty składamy serdeczne Bóg Zapłać! W przyszłą niedzielę taca tzw. gospodarcza.

5. Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia. Dzieciom i młodzieży życzymy dobrego odpoczynku w czasie ferii. Wszystkich naszych parafian i ich rodziny obejmujemy modlitwą o dobry tydzień i o zdrowie. Życzymy dobrej niedzieli.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: Alicja Szram, Małgorzata Frontczak, Halina Romańska, Matylda Grabowska, Stanisława Dobaczewska, Barbara Czajkowska, Krystyna Włodarska i Wilhelm Rutkowski.

DRUGA NIEDZIELA BOŻEGO NARODZENIA

3 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W pierwszą niedzielę Nowego Roku 2021 pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi, aby nas odkupić i aby nadać sens naszym dniom.
W styczniowe niedziele zapraszamy na rodzinne kolędowanie przy żłóbku. Wspólne kolędowanie dziś o godz. 17.30 i tak w każdą niedzielę stycznia.

2. W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Kadzidło i kreda są do nabycia w naszym kiosku parafialnym.
Środowa nowenna połączona z wypominkami o godz. 17.30.

3. W dniu 7 stycznia, w pierwszy czwartek miesiąca zachęcamy do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Wspólna adoracja Męskiego Bractwa Różańcowego o godz. 17.00.
Odwiedziny chorych w piątek 8 stycznia od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.

4. W ramach przeprowadzonej w naszej parafii adwentowej akcji charytatywnej „Drzewko serc” Parafianie przekazali 120 paczek dla dzieci z Ukrainy. Świąteczne prezenty czekają jeszcze na otwarcie granic. Za naszym pośrednictwem Siostry Służebniczki z miejscowości Poninka składają gorące podziękowania za wielkie serce wszystkim ofiarodawcom. Słowa wdzięczności kierujemy także do tych wszystkich osób, które włączyły się w inne zbiórki rzeczowe i finansowe na rzecz potrzebujących. Słowa uznania należą się wszystkim Wolontariuszom, którzy nie ustali w tym trudnym czasie pandemicznym.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim Parafianom życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Anna Polaczek, Józefa Feliksiak, Lucyna Dziuda, Andrzej Hibner i Katarzyna Strumińska.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

20 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Powoli kończy się Adwent. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy czwartek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni.

2. Skupienie adwentowe połączone z nauką dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. Jutro Msza św. z nauką o godz. 7.00, 10.00 i o godz. 18.00. Dziękujemy ks. Krzysztofowi Górskiemu za skierowane do nas słowo.

3. W poniedziałek – 21 grudnia, przedświąteczne odwiedzimy chorych.

4. W poniedziałek, o godz. 18.00, Msza św. za dusze cierpiące w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

5. Do czwartku włącznie roraty o godz. 7.00, a o godz. 6.30 zapraszamy na nowennę do Bożego Narodzenia. Dzisiaj nowenna o godz. 17.30. W czwartek nie będzie Mszy św. wieczornych o godz. 17.30 i 18.00.

6. Zanim zasiądziemy w Wigilię Bożego Narodzenia do uroczystej wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim o wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem. Stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O godz. 22.00 i 24.00 zapraszamy na Pasterkę. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością Bożego Narodzenia.

7. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę.

8. W naszym kiosku i w kancelarii parafialnej można jeszcze nabyć opłatki przygotowane przez Siostry Karmelitanki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są w tym roku na bieżące wydatki i ogrzewanie kościoła. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.
Do nabycia jest także kadzidło i kreda do oznaczenia naszych domów w Uroczystość Trzech Króli.

9. Już dziś informujemy, że wizytę duszpasterską, zwaną kolędą w tym roku rozpoczniemy po okresie kwarantanny. Szczegółowe informacje przekażemy w stosownym czasie. Dekret ks. Arcybiskupa regulujący kwestię kolędy wywieszony jest w gablocie.

10. Ofiarodawcom dziękujemy za składane ofiary, zarówno te składane w kościele jak i te składane przelewami na konto Parafii. Dzisiaj taca gospodarcza i do puszek możemy złożyć ofiarę na dekorację szopki bożonarodzeniowej w naszym kościele.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Wincenty Zając, Jan Niedworok, Zofia Talar, Jacek Indelak, Mieczysław Radłowski i Mariola Wawrzyniak.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

13 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem. Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Spowiedź każdego dnia podczas Mszy św.

2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

3. Także dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.
Dzisiejsze ofiary do puszek przeznaczone są na działalność Centrum Służby Rodzinie w Łodzi. Serdecznie za nie dziękujemy.

4. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.

5. W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe. Tegoroczne skupienie adwentowe, które rozpocznie się w przyszłą sobotę Mszą św. o godz. 18.00 i zakończy się w poniedziałek Mszą św. o godz. 18.00, wygłosi w naszej wspólnocie ks. Krzysztof Górski z naszej Archidiecezji, pracownik Watykanu i student prawa na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Program skupienia wywieszony jest w gablocie i na naszej internetowej stronie parafialnej. Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu.

6. Wszystkim, którzy odpowiedzieli na akcję Drzewko serc i przynieśli prezenty serdecznie dziękujemy.

7. Msza Święta roratna w naszej świątyni codziennie o 7.00. Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

8. W środę 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Bożego Narodzenia. Początek codziennie o godz. 6.30.

9. W naszym kiosku i w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki przygotowane przez Siostry Karmelitanki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są w tym roku na bieżące wydatki i ogrzewanie kościoła. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.
Jest to jedyna forma rozprowadzania opłatków, nie roznosimy ich po domach. Osoby, które chodzą po domach i powołują się na Parafię wprowadzają Państwo w błąd, nie są przedstawiciele naszej Parafii. Prosimy o zachowanie ostrożności!

10. W sklepiku parafialnym i kancelarii można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

11. W kancelarii parafialnej przyjmowane są intencje mszalne na cały Nowy Rok.

12. W poniedziałek – 21 grudnia, przedświąteczne odwiedzimy chorych, po wcześniejszym zgłoszeniu naszych chorych w kancelarii.

13. Już dziś zapraszamy do udziału w Pasterce, która wyjątkowo będzie celebrowana o dwóch godzinach – o godz. 22.00 i o godz. 24.00.

14. Ofiarodawcom dziękujemy za składane ofiary, zarówno te składane w kościele jak i te składane przelewami na konto Parafii.

15. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.

16. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

17. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Jan Malinowski, Marianna Langierowicz, Genowefa Konieczna i Jadwiga Bielicka.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

6 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek przy wyjściu z kościoła. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Miry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni. Dla dzieci przy wyjściu z kościoła są przygotowane drobne upominki.

2. W okresie adwentu zapraszamy parafian do włączenia się w akcję charytatywną "Drzewko serc". Przy bocznym ołtarzu Matki Bożej ustawione jest drzewko, na którym zawieszono serduszka. Każde serduszko oznacza dziecko czekające na bożonarodzeniowy upominek, płeć i wiek dziecka wpisane są na odwrocie. Wszystkich którzy mają serca wrażliwe i pełne dobroci zachęcamy, aby po Mszy św. podeszli, zerwali wybrane serduszko, wyobrazili sobie małą dziewczynkę lub chłopca i dla takiego dziecka kupili upominek - dar swojego serca. Wszystkie pozyskane w ten sposób prezenty za pośrednictwem Sióstr Służebniczek przekazane zostaną dzieciom na Ukrainę do miejscowości Poninka, to osiedle, wieś typu miejskiego w rejonie połońskim obwodu chmielnickiego. Zakupione upominki można przynosić do kiosku lub kancelarii parafialnej. Będziemy szczególnie wdzięczni za przekazanie ich do niedzieli - 20 grudnia. Wszystkim ofiarodawcom z góry składamy serdeczne podziękowania w imieniu dzieci, dla których Wasze dary staną się wspaniałą świąteczną niespodzianką.

3. W naszym kiosku i w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki przygotowane przez Siostry Karmelitanki. Jest to jedyna forma rozprowadzania opłatków, nie roznosimy ich po domach. Ofiary przy tej okazji składane, przeznaczone są w tym roku na bieżące wydatki i ogrzewanie kościoła. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.
Wszyscy, którzy chodzą po domach i powołują się na Parafię wprowadzają Państwo w błąd i oszukują.

4. W sklepiku parafialnym i kancelarii można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

5. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz. 7.00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jeszcze dziś o godz. 17.30 i jutro o godz. 18.00.

6. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 7.00, 17.30 i 18.00.

7. Męskie Bractwo Różańcowe zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Wojciech Ignaczak, Elżbieta Bąk, Genowefa Jadczyk, Anna Olejnik.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

29 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.00. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne i po Mszy św. zanieśmy je z błogosławieństwem do domów.

3. Dzisiaj przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.30 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Nowenna codziennie przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 18.00. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Informacje na ten temat będzie można otrzymać w niedzielę 6 grudnia.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej podczas Mszy św.
Wspólna adoracja Męskiego Bractwa Różańcowego w czwartek o godz. 17.00.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
W piątek o godz. 18.00 Msza św. ubogacona będzie adwentowymi chóralnymi łacińskimi śpiewami liturgicznymi w wykonaniu Scholi Gregoriańskiej Archidiecezji Łódzkiej.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 17.00.

5. W minioną niedzielę zostały poświęcone opłatki, przygotowane przez Siostry Karmelitanki. Opłatki będą do nabycia w kiosku parafialnym i kancelarii. Ofiary przy tej okazji składane, przeznaczone są w tym roku na funkcjonowanie naszej Parafii m.in. na ogrzewanie kościoła. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy i jednocześnie prosimy o przekazanie informacji o takiej formie rozprowadzania opłatków w najbliższym otoczeniu lub po prostu dostarczenie sąsiadom.

6. W sklepiku parafialnym można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Wiesława Adamiak, Halina Rybicka, Wojciech Bykowski, Eugenia Antczak, Alicja Sierakowska, Leszek Stanecki, Teresa Janiec, Henryk Szewczyk, Jadwiga Zduniak, Kazimierz Kałużny i Zofia Szewczyk.
Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

TRZYDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA 

22 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.

2. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnawiamy dzisiaj akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc. Dzisiejsza celebracja odpustowa z okazji uroczystości patronalnej Chrystusa Króla Wszechświata, rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.00 i zostanie zakończona procesją eucharystyczną pod przewodnictwem Ks. Kazimierza Woźniaka.

3. Wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli dary dla potrzebujących w ramach akcji „Tytka charytatywna”, składamy serdeczne podziękowania. Dzięki hojności parafian zebrano ok. 50 toreb wypełnionych produktami. Zostaną one przekazane potrzebującym z terenu parafii. Bóg zapłać za wszystkie dary serca. Dary przyjmowane są jeszcze w kancelarii i kiosku.

4. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki, przygotowane przez Siostry Karmelitanki. Wypiekając opłatki Siostry modlą się za wszystkich, którzy będą się nimi dzielić podczas wigilii. Opłatki będą do nabycia w kiosku parafialnym i kancelarii. Ofiary przy tej okazji składane, przeznaczone są w tym roku na funkcjonowanie naszej Parafii. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy i jednocześnie prosimy o przekazanie informacji o takiej formie rozprowadzania opłatków w najbliższym otoczeniu.

5. Ekumeniczna akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, której symbolem jest świeca, jako znak solidarności z potrzebującymi jest do nabycia w kiosku parafialnym.

6. W ostatnich dniach listopada zapraszamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. Nabożeństwa w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Wypominki przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

7. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

8. W ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy naszego osiedla starają się o pozyskanie środków na zagospodarowanie terenu zielonego w rejonie ulic: Kusocińskiego - Króla – Bandurskiego – Ogrody na zieleńcu. P044KR – Poparcie projektu możliwe jest do końca miesiąca poprzez stronę internetową. Serdecznie zachęcamy do poparcia tej inicjatywy.

9. W imieniu ks. Rektora WSD, składamy podziękowania za dzisiejsze ofiary przeznaczone na potrzeby funkcjonowania naszego Seminarium.

10. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Stanisława Binio, Grzegorza Sztabińskiego, Jarosława Wardęgę, Zofię Stańczyk, Bożenę Kaczmarek, Mariannę Wójcik, Wacława Lichockiego i Zofię Gąsiorowską Wieczny odpoczynek…

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 

16 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W przypadający dziś IV Światowy Dzień Ubogich pamiętamy o wszystkich, którym pomagamy i o tych, którzy tej pomocy potrzebują. Tym, którzy włączyli się w akcję „Tytka charytatywna” serdecznie dziękujemy. Wypełnione torby można jeszcze przynieść do parafii. W ciągu tygodnia będą one przyjmowane w kancelarii parafialnej, a w niedzielę będzie można zostawić je w kiosku. 

Dopełnieniem akcji jest dzisiejsza zbiórka do puszek na rzecz ubogich. Za ofiary serdecznie dziękujemy.
Ze względu na sytuację zdrowotną w tym roku wcześniej rozpoczęliśmy ekumeniczną akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, jej symbolem jest świeca, której płomień staje się znakiem solidarności z potrzebującymi na całym świecie. Duże i małe świece są do nabycia w kiosku parafialnym i w kancelarii.

2. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. za dusze cierpiące w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

3. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Żywego Różańca.

4. W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

5. Pamiętając o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, modlimy się o życie wieczne dla nich podczas nabożeństw wypominkowych w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Wypominki przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

6. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc. Celebracja odpustowa z okazji uroczystości patronalnej Chrystusa Króla Wszechświata, rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.00 i zostanie zakończona procesją eucharystyczną.

7. W związku z przygotowaniem do tej uroczystości w sobotę 21 listopada, będzie trwało w kościele całodzienne wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W ramach przygotowań do odpustu zapraszamy wszystkich chętnych, dysponujących wolnym czasem, do pomocy, w gruntownym sprzątaniu kościoła. Sprzątanie w najbliższy czwartek od godz. 8.00.

9. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę tzw. gospodarczą będą przeznaczone na bieżące wydatki. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

10. W ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy naszego osiedla starają się o pozyskanie środków na zagospodarowanie terenu zielonego w rejonie ulic: Kusocińskiego - Króla – Bandurskiego – Ogrody na zieleńcu. P044KR - Poparcie projektu zablokuje inwestycje, które zagęszczą zabudowę naszego osiedla. Podpisy przyjmowane są w kiosku parafialnym, informacje są umieszczone w gablocie przed kościołem i na naszej stronie internetowej.
-Głosować na projekty może każdy mieszkaniec Łodzi (nie ma ograniczenia wiekowego).
-Głosować można na pięć projektów z dowolnie wybranych osiedli.
11. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.
12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Elżbietę Kadziak, Ludomira Ślusarskiego, Barbarę Kłosińską, Joannę Siejka, Stanisławę Sudra, Barbarę Czernik, Józefa Odrowskiego i Janinę Świerkowską.

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA 

9 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy jeszcze swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła.

2. Panów, ze wspólnoty Męskiego Bractwa Różańcowego i zainteresowanych pobożnością różańcową zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00.

4. Podczas nowenny w środę o godz. 18.00 w ręce Pani naszych losów złożymy nasze osobiste sprawy, ale także te związane z naszą Ojczyzną.

5. W czwartek - 12 listopada zapraszamy młodzież z klas VII i VIII, przygotowującą się do bierzmowania, na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 18.00.

6. Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Wypominki przyjmowane są w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej.

7. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za składane ofiary, zarówno te składane w kościele i jak i te składane przelewami na konto Parafii.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj i w kolejne niedziele listopada o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Nieszpory za zmarłych.

2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych. Pamiętajmy, że nie ma „święta zmarłych”. W drugim dniu listopada Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. Bliskość uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich zmarłych nie jest przypadkowe. Stanowimy bowiem jeden Kościół: my jesteśmy jeszcze Kościołem pielgrzymującym do nieba i walczącym z grzechem; święci są Kościołem tryumfującym, a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.
W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte w następujących godzinach 7.00, 17.30 i 18.00. Nabożeństwo w intencji zmarłych połączone z wypominkami zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 18.00.
W bieżącym, wyjątkowym roku, z uwagi na pandemię, przez cały listopad (a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych) będzie można duszom w czyśćcu ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła, kaplicy, cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
Niech nasza troska o zmarłych nie ogranicza się tylko do popularnych „wypominków”. Starajmy się być przy nich częściej i módlmy się za nich. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem.
Wypominki przyjmowane są w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej. Dziś Księża przyjmują wypominki po Mszach św. w kiosku parafialnym.

3. W środę podczas nowenny o godz. 18.00 nasze modlitwy kierujemy ku Matce Bożej. Powierzajmy Jej wstawiennictwu tych, którzy od nas odeszli do wieczności, oraz tych z naszej wspólnoty parafialnej, których Bóg powoła wkrótce do siebie.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej podczas Mszy św.
Wspólna adoracja Męskiego Bractwa Różańcowego w czwartek o godz. 17.00.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 17.00.

5. Nawiedzając cmentarze 1 listopada mogliśmy wesprzeć ofiarami nasze WSD w Łodzi. Dziś możemy złożyć ofiary przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać.

6. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, smacznego obiadu i miłego czasu w rodzinnym gronie.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał spośród nas do wieczności: Alinę Tosek, Jerzego Grodzkiego, Grażynę Kuropatwa, Wacławę Niedziela, Lucjana Płuciennika, Edwarda Poźniaka, Tomasza Kuśmirka, Stanisławę Rosiak, Janinę Wawrzołę, Roberta Skrzyńskiego, Mieczysławę Owczarz.

TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

25 października 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.00 pięćdziesięciu dziewięciu młodych ludzi, po wyjątkowo długim przygotowaniu, przyjmie sakrament bierzmowania. Sakramentu udzieli ks. Bp Marek Marczak. Otoczmy modlitwą młodzież i ich rodziny.

2. Listopad to miesiąc pamięci o bliskich zmarłych. Naszą wdzięczność wyrażamy im poprzez nawiedzenie ich grobów oraz modlitwę. Ważną w tradycji Kościoła jest modlitwa, podczas której wspominamy ich z imienia i nazwiska, tzw. modlitwa wypominek.
Wypominki przyjmowane są w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej. Dziś Księża przyjmują wypominki po Mszach św. w kiosku parafialnym.

3. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Jemu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.

4. W poniedziałek, 2 listopada, w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte w następujących godzinach 7.00, 17.30 i 18.00. Nabożeństwo w intencji zmarłych połączone z wypominkami zostanie odprawione po Mszy św. o godz. 18.00.
W bieżącym, wyjątkowym roku, z uwagi na pandemię, przez cały listopad (a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych) będzie można duszom w czyśćcu ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

5. Przy wejściu do kościoła wyłożone są papierowe torby, tzw. Tytki charytatywne, zachęcamy, aby zabrać je ze sobą i wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie ważności lub artykułami chemii gospodarczej. Wypełnione można przekazywać do naszego kiosku parafialnego lub do kancelarii w godzinach jej pracy. Wszystkie ofiarowane dary przekazane zostaną potrzebującym z terenu naszej parafii.
Ze względu na sytuację zdrowotną w tym roku wcześniej rozpoczynamy ekumeniczną akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, jej symbolem jest świeca, której płomień staje się znakiem solidarności z potrzebującymi na całym świecie. Duże i małe świece są do nabycia w kiosku parafialnym i w kancelarii.
Panie z Parafialnego Koła Florystycznego przygotowały stroiki do dekoracji grobów. Składając za nie ofiary wspieramy fundusz na zakup kwiatów do naszej świątyni. Dziękujemy Paniom za zaangażowanie, pomysł i wysiłek przy przygotowaniu.

6. Z darem wdzięczności i modlitwy zwracamy się do wszystkich Darczyńców i Ofiarodawców, którzy wspierają naszą Parafię finansowo. Dziś dziękujemy także za ofiary złożone na potrzeby misji. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy pomagają w pracach przy kościele. Wszystkim włączającym się w pomoc dla naszej wspólnoty składamy serdeczne Bóg Zapłać!

7. Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.
Wszystkich naszych parafian i ich rodziny obejmujemy modlitwą o dobry tydzień i o zdrowie. Życzymy dobrej niedzieli.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Zdzisława Bartczaka, Ewę Zygmunt i Czesława Kołodziejczyka.

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

18 października 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. W poniedziałek, o godz. 18.00, Msza św. za dusze cierpiące w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

3. We wtorek, po Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie Żywego Różańca.

4. Młodzież szkół średnich, klas drugich i starszą, przygotowującą się do bierzmowania, zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne w czwartek 22 października o godz. 18.00. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. Bp Marek Marczak w najbliższą niedzielę o godz. 13.00.

5. Listopad to miesiąc pamięci o bliskich zmarłych. Naszą wdzięczność wyrażamy im poprzez nawiedzenie ich grobów oraz modlitwę. Ważną w tradycji Kościoła jest modlitwa, podczas której wspominamy ich z imienia i nazwiska, tzw. modlitwa wypominek.
Wypominki przyjmowane są w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej. Dziś Księża przyjmują wypominki po Mszach św. w kiosku parafialnym.

6. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie szczególnie w tym pandemicznym i trudnym czasie, prośmy o siły i wytrwałość dla nich wszystkich.

7. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w naszym kościele o godz. 18.00 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej odprawiamy nabożeństwo różańcowe. W niedzielę nabożeństwo o godz. 17.30.

8. 15 listopada 2020 r. obchodzony będzie IV Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez Ojca św. Franciszka. W łączności z Caritas Archidiecezji Łódzkiej zapraszamy do włączenia się w obchody tego Dnia. Jedną z form uczczenia tego święta jest przekazanie darów na rzecz osób potrzebujących. Przy wejściu do kościoła wyłożone są papierowe torby, tzw. Tytki charytatywne, zachęcamy, aby zabrać je ze sobą i wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie ważności lub artykułami chemii gospodarczej. Wypełnione można przekazywać do naszego kiosku parafialnego lub do kancelarii w godzinach jej pracy. Wszystkie ofiarowane dary przekazane zostaną potrzebującym z terenu naszej parafii.
Ze względu na sytuację zdrowotną w tym roku wcześniej rozpoczynamy ekumeniczną akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, jej symbolem jest świeca, której płomień staje się znakiem solidarności z potrzebującymi na całym świecie. Od dzisiaj duże i małe świece są do nabycia w kiosku parafialnym i w kancelarii.

9. Z darem wdzięczności i modlitwy zwracamy się do wszystkich Darczyńców i Ofiarodawców, którzy wspierają naszą Parafię finansowo a dziś dziękujemy za ofiary złożone na tacę gospodarczą. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają w pracach przy kościele. Cieszymy się na każdą formę wsparcia. Wszystkim składamy serdeczne Bóg Zapłać!

10. Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.
Wszystkich naszych parafian i ich rodziny obejmujemy modlitwą o dobry tydzień i o zdrowie.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Andrzeja Rutkowskiego, Marka Łytowa, Helenę Woźniakiewicz, Danutę Kwaśniewską i Wacławę Pogocką.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

11 października 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecamy tę zbiórkę życzliwości Parafian.

3. We wtorek, 13 października, po Mszy św. o godz. 18.00, nawiązując do objawień Matki Bożej w Fatimie, odprawimy nabożeństwo fatimskie. Jest ono odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Modlitwę różańcową podczas procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej odmówimy przy zapalonych świecach.

4. W środę, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede wszystkim gorącą modlitwą. Szczególnie będziemy ich polecać podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 i w modlitwie różańcowej. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.30.

5. Młodzież szkół średnich, klas drugich i starszą, przygotowującą się do bierzmowania, zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne w czwartek 15 października o godz. 18.00. Bierzmowanie zaplanowane jest na 25 października o godz. 13.00.

6. Listopad to miesiąc pamięci o bliskich zmarłych. Naszą wdzięczność wyrażamy im poprzez nawiedzenie ich grobów oraz modlitwę. Ważną w tradycji Kościoła jest modlitwa, podczas której wspominamy ich z imienia i nazwiska, tzw. modlitwa wypominek.
Wypominki przyjmowane są w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej. Dziś Księża przyjmują wypominki po Mszach św. w wyremontowanym kiosku parafialnym.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 ostatnia grupa dzieci przystąpi do I Komunii św.

8. Spotkanie odwołane - msza dla osób chętnych: Rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., zapraszamy w niedzielę - 18 października, na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 16.00.

9. Kolejna niedziela, to tzw. niedziela gospodarcza. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na remonty i prace w parafii. Ostatnio odnowiony został nasz parafialny kiosk, a od dłuższego czasu trwa remont i dostosowanie pomieszczeń budynku plebanii w prawym skrzydle. Przygotowywanych jest pięć pokoi z łazienkami i zapleczem kuchennym. Pomieszczenia te będą wykorzystane jako konwikt dla studentów. Wypracowany w ten sposób zysk posłuży na pokrycie części kosztów związanych z funkcjonowaniem naszej parafii.
Wszystkim darczyńcom dziękujemy za ofiary składane na tace i poprzez konto parafialne.

10. Październikowych jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej. W sposób szczególny pamiętamy o ks. Prałacie Edwardzie – wtorkowym solenizancie.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Marię Twardowską-Zajączkowską, Stefanię Gotlib, Łucję Antosiak, Zuzannę Krzyżanowską i Andrzeja Tomę.

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

4 października 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy św. i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele po Mszy o godz. 18.00. W niedzielę nabożeństwo odprawione jest o godz. 17.30.

2. Panów z Męskiego Bractwa Różańcowego i zainteresowanych pobożnością różańcową realizowaną w grupie modlitewnej zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza.

4. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę, 7 października. Jest to również dzień naszej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, tym bardziej zapraszamy na wspólnotową modlitwę do naszego kościoła o godz. 18.00.

5. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) patronkę naszego miasta. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata.

6. Młodzież szkół średnich, klas drugich i starszą, przygotowującą się do bierzmowania, zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne w czwartek 8 października o godz. 18.00. Bierzmowanie zaplanowane jest na 25 października o godz. 13.00.

7. Pierwsze powakacyjne spotkanie Koła Biblijnego planowane jest na początek listopada. Już dziś zapraszamy.

8. Modlitwy za zmarłych tzw. wypominki, są przyjmowane w tygodniu w kancelarii parafialnej a od przyszłej niedzieli po Mszach św. w kiosku parafialnym.

9. W kancelarii parafialnej przyjmowane są już intencje mszalne na 2021 rok.

10. Pielgrzymom, którzy byli w Niepokalanowie dziękujemy za dar dla Parafii w postaci obrusu z symbolami Maryjnymi i lampionów na świece. Rodzicom dzieci I komunijnych klas IV dziękujemy za dar ołtarza, który przeznaczymy na wymianę tablic ogłoszeniowych przed kościołem.

11. Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.
Wszystkich naszych parafian i ich rodziny obejmujemy modlitwą o dobry tydzień i o zdrowie.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Teresę Rybicką, Urszulę Łakomiak, Zdzisławę Zaroślak i Zbigniewa Szewczyka.

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

27 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce. Dzisiejsze popołudniowe nabożeństwo o godz. 17.30 odprawione zostanie w Ich intencjach.

2. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września (poniedziałek)o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia. Każdego, kto pragnie takiej wspólnotowej modlitwy zapraszamy pod pomnik kard. Stefana Wyszyńskiego. Jutro godz. 15.00.

3. W środę tradycyjnie gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.30.

4. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele - o 17:30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Męskie Bractwo Różańcowe zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek na godz.17.00.
Proponujemy adorację w ciszy godzinę przed zakończeniem adoracji. W sobotę adoracja zakończy się o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej przed i podczas Mszy św.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii. Doceńmy dyspozycyjność Księży i zatroszczmy się o potrzeby duchowe naszych Chorych, może samotnych sąsiadów.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecamy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Rodziców, młodzież szkół średnich, klas drugich i starszą, przygotowującą się do bierzmowania, zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne w czwartek 1 października o godz. 18.00. Bierzmowanie zaplanowane jest na 25 października o godz. 13.00.

7. W piątek o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Aniołach ubogacona będzie chóralnymi łacińskimi śpiewami liturgicznymi w wykonaniu Scholi Gregoriańskiej Archidiecezji Łódzkiej. Kościół przez wieki zapożyczał różne rodzaje muzyki dla uświetniania liturgii. Jest jednak taki rodzaj śpiewu, który powstawał razem z samą liturgią: jej formą, modlitwami, gestami – to śpiew gregoriański. Został skomponowany w sposób, który nie ma wywoływać uczuć, tak jak cała muzyka, którą znamy, lecz tak, aby uspokoiwszy emocje, pomóc duszy zanurzyć się w obecności Bożej.
Już dziś dziękujemy Scholi za piękne śpiewy i grę Panów Organistów - Damiana i Tomasza. Zapraszamy!!!

8. Dziś i w przyszłą niedzielę, o godz. 10:00, kolejna grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Pozostałe grupy komunijne w następne niedziele o godz. 10.00 do 18 października włącznie.

9. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza wszystkich wiernych do uczestniczenia we Mszy św. związanej z Jubileuszem 100-lecia Diecezji Łódzkiej. W najbliższą niedzielę 4 października o godz. 18.00 celebrowana będzie Msza św. w par. MBZ pod przewodnictwem ks. Kard. Kazimierza Nycza.

10. Z darem wdzięczności i modlitwy zwracamy się do wszystkich Darczyńców i Ofiarodawców, którzy wspierają naszą Parafię finansowo. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają w pracach przy kościele. Cieszymy się na każdą formę wsparcia. Wszystkim składamy serdeczne Bóg Zapłać!

11. Dzisiaj możemy złożyć ofiarę do puszki z przeznaczeniem na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

12. W minionym tygodniu zmarli: Jolanta Rzepkowska, Elżbieta Żuk, Maria Fiwek i Leon Krzeszewski.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

6 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

2. Serdecznie zapraszamy na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św. o godz. 18.00.

3. W czwartek – 10 września zapraszamy młodzież z klas VII i VIII, przygotowującą się do bierzmowania, na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 18.00.

4. Od 1 września powraca stały porządek Mszy św. w niedzielę i w tygodniu. W niedzielę Msza św. o godz. 13.00 a w tygodniu Msza św. o godz. 17.30. Kancelaria czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 12.00 i 15.30 – 17.00. W sobotę od godz. 10.00 – 12.00. Od poniedziałku istnieje możliwość zamawiania Mszy św. na 2021 rok.

5. Osobom zapisanym na pielgrzymkę do austriackiego Mariazell, Wiednia i do Bratysławy przypominamy, że wyjazd jest w piątek 11 września. Nasze pielgrzymowanie rozpoczniemy Mszą św. o godzinie 6.00 a o godzinie 7.00 odjazd autokaru z parkingu Carrefoura. Prosimy o zabranie dowodu osobistego, europejskiej karty ubezpieczenia EKUZ, maseczki ochronnej, płynu do dezynfekcji i pieniądze na własne wydatki w walucie euro. Mamy jeszcze jedno wolne miejsce.

6. Ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś serdecznie zaprasza do udziału w jubileuszowej – z racji stulecia diecezji - pielgrzymce Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna, w sobotę 12 września 2020 roku. Koszt pielgrzymki 40 zł. Zapisy u p. Ewy w kiosku i kancelarii parafialnej. Program wywieszony jest w gablocie.

7. W sobotę 26 września br. organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Niepokalanowie. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.
Zapisy u Pani Ewy w kiosku parafialnym.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: Zdzisława Wiadernego, Henryka Rysiewskiego, Bożenę Szczurzyńską, Zdzisława Bruszewskiego i Longinę Bednarek.

 

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

30 sierpnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.

2. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

3. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny w najbliższy wtorek 1 września o godz. 8.00. Modlić się będziemy o spokojny rok nauki i zdrowie dla uczniów i rodzin. Zachęcamy dzieci do przyniesienia tornistrów i przyborów szkolnych do poświęcenia.

4. Od 1 września powraca stały porządek Mszy św. w niedzielę i w tygodniu. W niedzielę Msza św. o godz. 13.00 a w tygodniu Msza św. o godz. 17.30. Kancelaria czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 12.00 i 15.30 – 17.00. W sobotę od godz. 10.00 – 12.00.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Proponujemy adorację w ciszy godzinę przed zakończeniem adoracji. Cisza w czwartek od godz. 16.30, piątek od godz. 16.30 i sobota od godz. 16.00. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej przed i podczas Mszy św.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
Tego dnia o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ubogacona będzie chóralnymi łacińskimi śpiewami liturgicznymi w wykonaniu Scholi Gregoriańskiej Archidiecezji Łódzkiej.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 17.00.

6. Ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś serdecznie zaprasza do udziału w jubileuszowej – z racji stulecia diecezji - pielgrzymce Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna, w sobotę 12 września 2020 roku. Koszt pielgrzymki 40 zł. Zapisy u p. Ewy w kiosku i kancelarii parafialnej. Program wywieszony jest w gablocie.

7. W sobotę 26 września br. organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Niepokalanowie. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.
Zapisy u Pani Ewy w kiosku parafialnym.

8. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii, zarówno finansowe, jak i prace wykonywane przy kościele.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: Adama Bociek, Edmunda Woźniakiewicza, Kazimierza Kliberta, Tadeusza Gustka i Mariannę Spancerską. Wieczny odpoczynek ….

 

PIELGRZYMKA ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ DO GNIEZNA
SOBOTA 12 WRZEŚNIA 2020 R.

Program pielgrzymki

godz. 6.45 – zbiórka przed kościołem Najświętszego Serca Jezusowego na Retkini.
11.00 – Bazylika Prymasowska
- powitanie pielgrzymów przez Prymasa Polski
- konferencja Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego
- Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem
i z homilią Prymasa Polski
13.00 – wspólny dla wszystkich obiad
14.00 – zwiedzanie w grupach autokarowych Bazyliki Prymasowskiej i Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Po zwiedzaniu przejazd autokarem do Lichenia (program tylko naszej grupy) i powrót.

 

DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

23 sierpnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Nasze zawierzenie Pani Jasnogórskiej w naszym kościele ponowimy również podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

2. Ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś serdecznie zaprasza do udziału w jubileuszowej – z racji stulecia diecezji - pielgrzymce Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna, w sobotę 12 września 2020 roku. Koszt pielgrzymki 40 zł. Zapisy u p. Ewy w kiosku i kancelarii parafialnej. Zachęcamy do uczestnictwa.

3.W sobotę 26 września br. organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Niepokalanowie. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.
Zapisy u Pani Ewy w kiosku parafialnym.

4. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.

5. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Zofię Kraszewską – Olczak, Mariannę Sionek i Wiesławę Biazik.

 

DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

16 sierpnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W środę, w naszym kościele gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, zaraz po niej celebrujemy wieczorną Mszę Świętą.

2. W najbliższą niedzielę w samotną i pokutną pielgrzymkę wyruszy o. Tymoteusz. W trudzie pielgrzymim poniesie nasze intencje.

3. Informacje o 95 Łódzkiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej Archidiecezji.

4. W naszych modlitwach nie zapominajmy o pielgrzymach oraz o wypoczywających na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.

5. Dzisiaj, we wszystkich kościołach archidiecezji łódzkiej, przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji „Solidarni z Bejrutem”. Pamiętajmy również o modlitwie za dotkniętych tragedią mieszkańców Bejrutu oraz tych, którzy niosą im pomoc.

6. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za składane ofiary, zarówno te składane w kościele i jak i te składane przelewami na konto Parafii. Dzisiaj taca gospodarcza, ofiary przeznaczone będą na remont naszego kiosku parafialnego.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Andrzeja Gajewskiego, Władysława Ciołka, Zofię Jaskulską, Henrykę Nebelską i Wiesławę Rogalską.

 

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

9 sierpnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.

2. Pozostających w domu prosimy o modlitewne wsparcie tych, którzy z różnych stron Polski i Europy wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego sanktuarium. W samotną i pokutną pielgrzymkę wyruszy o. Tymoteusz. W trudzie pielgrzymim poniesie nasze intencje. Każdy, kto chce Jego pośrednictwa, niech złoży do przygotowanego koszyka swe prośby i intencje do Matki Bożej. Koszyk jest wystawiony przed ołtarzem do dnia 23 sierpnia.
Szczegółowe informacje o 95 Łódzkiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej Archidiecezji.

3. W środę zapraszamy na wspólną modlitwę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

4. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Liturgiczny obchód rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą wigilijną, sprawowaną w piątek, 14 sierpnia, o godz. 18.00. W samą uroczystość Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego.

5. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stw