Jesteś tutaj: Start / Ogłoszenia

Ogłoszenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

17 września 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2.Dzisiaj o godz. 17.30 w modlitwie różańcowej prosić będziemy we wszystkich intencjach Synodów Parafialnych.

3. Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny.

4. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Prosimy, aby dla dzieci i młodzieży, dla ich rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Chętni do wsparcia w śpiewie scholii dziecięcej mogą się kontaktować z Panem Organistą Tomaszem. Kandydaci na ministrantów kontaktują się z ks. Karolem.
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej pracy!
Dzisiaj o godz. 11.30 poświęcenie tornistrów dzieci klas I.

5. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy. Święto to wpisuje się w obchody Tygodnia Wychowania i ukazuje nam postać młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym żył.

6. Wczoraj w archikatedrze łódzkiej odbyła się inauguracja „Synodów” Parafialnych. Każda delegacja otrzymała świecę̨, która podczas obrad synodalnych w parafiach będzie symbolizowała obecność́ Ducha Świętego oraz jedność́ całej diecezji.
Inauguracja „Synodu” Parafialnego w naszej parafii, z uroczystym zapaleniem świecy, odbędzie się̨ dzisiaj o godz. 10.00. Podczas tej Mszy św. zostanie powołana także Parafialna Rada Duszpasterska.

7. Rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., zapraszamy w przyszłą niedzielę tj. 24 września, na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 16.00.

8. Serdecznie zapraszamy młodzież klas VII wraz z rodzicami, na Mszę św. i spotkanie organizacyjne dotyczące dwuletniego przygotowania do bierzmowania w najbliższą niedzielę o godz. 18.00.

9. Dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii, zarówno finansowe, jak i prace wykonywane przy kościele. Dzisiejsza taca gospodarcza i kolejne, przeznaczone zostaną na wkład własny parafii do dofinansowania projektu na likwidację barier architektonicznych. W ramach projektu zostanie zamontowana winda przy wejściu do kościoła i poręcze przy podejściu do kaplicy adoracji. Koszt naszej inwestycji to 160 000 złotych, z tego nasz wkład wyniesie 20%. Dofinansowanie otrzymaliśmy z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu.

11. Pamiętając o naszych zmarłych prośmy dla nich o łaskę nieba.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

10 września 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj o godz. 17.30 w modlitwie różańcowej prosić będziemy we wszystkich intencjach dzieci, młodzieży i wychowawców.

2.Również dzisiaj na godz.18.00 - zapraszamy młodzież klas VIII wraz z rodzicami, na Mszę św. i spotkanie organizacyjne dotyczące przygotowań do bierzmowania.

3. W czwartek, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa.

4. W piątek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.

5. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym.
W poniedziałek zapraszamy na spotkanie Koła Biblijnego o godz. 18.30.
W najbliższą środę o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie chóru parafialnego.
Ministranci i kandydaci spotykają się w sobotę o godz. 10.00.

6. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klas I w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.

7. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii, zarówno finansowe, jak i prace wykonywane przy kościele.
Dzisiaj do puszek możemy złożyć ofiarę na obiady dla podopiecznych w ramach naszej akcji Podaruj Obiad.

8. Inauguracja „Synodów” Parafialnych, odbędzie się̨ 16 września br. w archikatedrze łódzkiej o godz. 12.00. Każda delegacja otrzyma świecę̨, która podczas obrad synodalnych w parafiach będzie symbolizowała obecność́ Ducha Świętego oraz jedność́ całej diecezji. Inauguracja „Synodu” Parafialnego w parafii, z uroczystym zapaleniem świecy, odbędzie się̨ w niedzielę 17 września.
Pozostałe komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej wywieszone są w gablocie.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu.

10. Pamiętając o naszych zmarłych prośmy dla nich o łaskę nieba.

 DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

3 września 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 17.30.

2. W poniedziałek, 4 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Mszą Św. od godz. 7.30.

3. W piątek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce.

4. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W najbliższą środę o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie chóru parafialnego – mile widziane nowe osoby.

5. Od początku września powraca stały porządek Mszy św. w niedzielę i w tygodniu. W niedzielę Msza św. o godz. 13.00, a w tygodniu Msza św. o godz. 17.30. Kancelaria czynna będzie od Poniedziałku do Piątku od godz. 10.00 do 12.00 i od godz. 15.30 do 17.00. W sobotę kancelaria będzie czynna po wcześniejszym umówieniu.

6. W niedzielę - 10 września o godz.18.00 - zapraszamy młodzież klas VIII wraz z rodzicami, na Mszę św. i spotkanie organizacyjne dotyczące przygotowań do bierzmowania.

7. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane za pośrednictwem konta parafialnego, tacy i puszek w kościele.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.

9. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie: Elżbietę Rokicką, Annę Sobocińską i Jarosława Pytlocha.

 DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

27 sierpnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.

2. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej przed i podczas Mszy św.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 17.00.

4. Serdecznie zapraszamy na Archidiecezjalną Pielgrzymkę̨ do Świnic Warckich – miejsca narodzin św. Faustyny Kowalskiej. Pielgrzymka odbędzie się̨ 2 września 2023 r., - to zaledwie 70 km. od naszej parafii. Wyjazd o godz. 8.00 – autokar ustawiony będzie przed naszym kościołem.
Zapisy w kiosku do dzisiaj. Szczegółowe informacje przebiegu uroczystości wywieszone są w gablocie.

5. Od poniedziałku powraca stały porządek Mszy św. w niedzielę i w tygodniu. W niedzielę Msza św. o godz. 13.00, a w tygodniu Msza św. o godz. 17.00.

6. Jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie niematerialne i materialne, za włączanie się w działania na rzecz naszej Parafii.

7. W ostatnim czasie odeszli: Czesława Pietrzak, Mirosława Puś, Wacława Briańska, Aleksander Draczko i Teresa Dębińska.

DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

20 sierpnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W środę o godz. 17,30 modlitwa wypominkowa za naszych zmarłych.
Również w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45, a o godz. 18.00 Msza św. w intencjach nowennowych.
Intencje możemy zgłaszać w kancelarii i poprzez złożenie do skarbon umieszczonych na ścianach pośrodku kościoła.

2. Także w środę przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011, i to w Warszawie. W naszym narodzie możemy się doliczyć całych zastępów rodaków prześladowanych przez systemy polityczne minionych dziesięcioleci. Wielu z nich złożyło najwyższą ofiarę swojego życia. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tak zwanej poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać!
Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.

3. W sobotę, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.

4. Zapraszamy na Archidiecezjalną Pielgrzymkę̨ do Świnic Warckich, która odbędzie się̨ 2 września 2023 r.
Zapisy w kiosku do 27 sierpnia. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.

5. Serdecznie dziękujemy Pani Halinie za tematyczną dekorację kościoła. Paniom dziękujemy za przygotowanie bukietów oraz ich rozprowadzanie. Dzięki Państwa ofiarności zebraliśmy ponad 2000 zł.
Ofiary posłużą na pielęgnację zieleni wokół kościoła.
Jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie niematerialne i materialne, za włączanie się w działania na rzecz naszej Parafii.
Za dzisiejsze ofiary w ramach tacy gospodarczej serdecznie dziękujemy.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.

7. W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Agnieszkę Bociek i Wacławę Bieńkowską.

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

13 sierpnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wszystkie nasze sprawy polecajmy opatrzności Bożej przez ręce naszej Niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.
Pozostających w domu prosimy o modlitewne wsparcie tych wszystkich, który z różnych stron Polski i Europy wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego sanktuarium.

2. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia wg wakacyjnego – niedzielnego porządku.

3. W polskiej tradycji uroczystość ta nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.
Panie z Klubu Ogrodniczek i Florystek przygotowały wiązanki. Zysk z rozprowadzanych wiązanek zostanie przekazany na prace pielęgnacyjne zieleni przy kościele i na kwiaty wewnątrz.

4. Tego dnia przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

5. Szczegółowe informacje o 98 Łódzkiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej Archidiecezji.

6. Zapraszamy na Archidiecezjalną Pielgrzymkę̨ do Świnic Warckich, która odbędzie się̨ 2 września 2023 r. Zapisy od przyszłej niedzieli. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.

7. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Dziękujemy Paniom za przygotowanie i (już dziś) rozprowadzenie wiązanek zielnych.
Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na wsparcie budowy Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi.

8. Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Wtorek - 15 sierpnia, będzie Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. Złożone ofiary do puszek będą wyrazem naszego wsparcia.

9. Dziękując Panu Bogu za dar życia pomódlmy się w intencji zmarłych z naszych rodzin.

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO - NIEDZIELA

6 sierpnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

2. W sierpniu w szczególny sposób łączymy się z tak licznie pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Choć z różnych powodów nie udajemy się osobiście do naszego narodowego sanktuarium, dołączmy do wszystkich pielgrzymujących duchowo, wspierając ich pielgrzymi wysiłek i łącząc się z nimi modlitewnie. Przygotowujemy się także do naszej łódzkiej pielgrzymki na 26 sierpnia.

3. W środę modlitwa wypominkowa za naszych zmarłych o godz. 17.30.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. O godz. 18.00 Msza św. w intencjach nowennowych.
Intencje możemy zgłaszać w kancelarii i poprzez złożenie do skarbon umieszczonych na ścianach pośrodku kościoła.

4. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii, zarówno finansowe, jak i prace wykonywane przy kościele.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Jerzego Majchrzaka.

SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

30 lipca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W najbliższym tygodniu przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję! Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

2. We wtorek, 1 sierpnia, mija 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć. Rozpoczynają się też Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia.

3. W środę podczas Nowenny o godz. 17.45 zanosimy nasze prośby do Matki nieustannie nam pomagającej.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej przed i podczas Mszy św.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 17.00.

5. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

6. W dniu 5 sierpnia, odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Torunia. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa. Zapisy w kiosku, po Mszach św. Kontakt telefoniczny i szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.

7. W imieniu Misjonarzy dziękujemy tym, którzy włączyli się w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka trwa do 1 sierpnia, do godz. 18.00.
Przychody z akcji pozwolą̨ na wsparcie Polskich Misjonarzy.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.

9. Za wszelkie wsparcie finansowe w kościele i przekazywane na konto bankowe Parafii serdecznie dziękujemy. Dzisiaj składając do puszek ofiary, możemy wesprzeć dzieła Caritas. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.

10. W minionym tygodniu odeszli: Grażyna Królicka, Mieczysław Janusik, Józef Bocheński, Teodora Kicińska, Teresa Seferowicz, Halina Włodarczyk

SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

23 lipca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Kiedy Papież Franciszek w 2021 roku ustanawiał Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, miał na myśli nie tylko przypomnienie i docenienie ich niezastąpionej roli. Chodzi przecież nie tylko o docenienie ich obecności w kościele podczas liturgii i na prywatnej modlitwie. Papież Franciszek, wpisując ten dzień do kalendarza obchodów kościelnych, pragnął podkreślić ich obecność i rolę także w rodzinach oraz lokalnych społecznościach. „Często zapomina się o dziadkach. Nie zapominajmy o bogactwie stania na straży korzeni” – podkreśla Papież w swoim nauczaniu. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę dzisiejszą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.

2. Dzisiaj też – zgodnie z zapowiedzią – z racji przypadającego we wtorek liturgicznego wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Dlatego proszę kierowców, aby pozostali na parkingu lub podjechali bramą wjazdową przed kościół na obrzęd błogosławieństwa.

3. Pielgrzymom, którzy modlili się na Jasnej Górze dziękujemy za dar dla Parafii w postaci stuły i bielizny kielichowej.

4. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych Świętych Małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków, tych żyjących oraz powołanych już do wieczności. W naszym kościele uczynimy to wspólnie podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45 i podczas Mszy św. o godz. 18.00. Matce Najświętszej będziemy też polecali tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wakacyjnie wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza dzieci i młodzież. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.

5. W dniu 5 sierpnia, odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Torunia. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa. Zapisy w kiosku, po Mszach św. Kontakt telefoniczny i szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.

6. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzętu RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce obok wejścia do kancelarii do 1 sierpnia, do godz. 18.00 (wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu).
Przychody z akcji pozwolą̨ na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie).

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.

8. Za wszelkie wsparcie finansowe w kościele i przekazywane na konto bankowe Parafii serdecznie dziękujemy. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.

9. W minionym tygodniu odeszli: Halina Kamińska , Racimierz Bartoszek, Bogumił Duniec i Teresa Madej

DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

25 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
Nabożeństwo czerwcowe do piątku włącznie będziemy celebrowali o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy!

2. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszosobotniej przed, podczas i po Mszy św.
W pierwszą sobotę, w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 17.00.

4. Od poniedziałku do końca sierpnia, będzie obowiązywał w naszej parafii wakacyjny porządek Mszy św. W tygodniu będą sprawowane Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W niedziele i święta nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, ale będzie dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.
Kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach: 15.30 – 17.30. W sobotę kancelaria nieczynna.

5. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi świętej codziennie przed, podczas i po Mszach św.

6. W dniu 9 lipca odbędzie się autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa. Zapisy w kiosku, po Mszach św. Kontakt telefoniczny i szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.

7. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Dziękujemy Paniom za prace pielęgnacje zieleni wokół kościoła.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzymy udanych wyjazdów i umocnienia sił fizycznych a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: Teresa Szumska, Teresa Szubert, Danuta Wielądek i Czesław Kowalski.

JEDENASTATA NIEDZIELA ZWYKŁA

18 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Ciągle trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Boga i bliźniego.

2. We wtorek, 20 czerwca, przypada ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca, to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są steki tysięcy. Ten dzień ma upamiętnić ich odwagę i siłę, ich tęsknotę za rodzinną ziemią i za bliskimi.

3. Jak w każdą środę w naszym kościele wieczorną Eucharystię poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

4. W piątek, 23 czerwca, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

5. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.

6. Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas naszego wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Msza św. dziękczynno - błagalna w piątek o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy.

7. Cieszmy się, że tak wielu Parafian wzięło udział w uroczystości Bożego Ciała, w tym, w procesji. Za świadectwo wiary dziękujemy również organizatorom i uczestnikom procesji w ramach oktawy Bożego Ciała. Adoracja Pana Jezusa w ramach doby eucharystycznej zgromadziła wielu czcicieli, którym dziękujemy i życzymy licznych owoców trwania przy Panu.

8. W dniu 9 lipca odbędzie się autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa. Zapisy w kiosku, po niedzielnych Mszach św. Kontakt telefoniczny i szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.

9. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Dziękujemy Paniom za przygotowanie i rozprowadzenie wianków. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na pielęgnację zieleni wokół kościoła. Dzisiejsza tzw. taca gospodarcza przeznaczona jest na prace remontowo gospodarcze w naszej parafii. W ramach naszej akcji Podaruj Obiad możemy do puszek złożyć ofiary na obiady.

10. W minionym tygodniu odeszły: Alicja Ignaczak, Bogusława Posmyk, Marianna Pietrzyk, Krystyna Górna.

DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

11 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Do następnego czwartku będziemy uczestniczyć w tzw. oktawie Bożego Ciała. Celebrowane w tych dniach czerwcowe nabożeństwa o godz. 17.30 połączone będą z procesją eucharystyczną. Wszystkich zapraszamy do licznego udziału.

2. Spotkanie koła biblijnego w poniedziałek, o godzinie 18:30.

3. W piątek, 16 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzony z inicjatywy Świętego Jana Pawła II w całym Kościele od 1995 roku Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W naszym kościele Msze Święte z uroczystości o godz. 7.00, 17.00 i 18.00.

4. A w sobotę, 17 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii o godz. 7.00 i 18.00.

5. Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w procesji Bożego Ciała. Podziękowania należą się zwłaszcza tym, którzy wzięli udział w budowie i dekorowaniu czterech stacyjnych ołtarzy, jak również tym, którzy pomogli w organizowaniu procesji, szczególnie: Panu organiście, chórowi, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, asyście, osobom niosącym chorągwie, feretrony i inne oznaki naszej wiary.

6. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii, zarówno finansowe, jak i prace wykonywane przy kościele.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Alicję Ignaczak.

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

4 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Boże Ciało:

2. Święto Eucharystii:

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

28 maja 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy.

2. Jutro, w poniedziałek, 29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.

3. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. W środę nasze prośby składamy u stóp Tej, którą nazywamy Matką naszą najlepszą i Pośredniczką u Boga. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

4. W tym tygodniu wchodzimy w czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 będziemy celebrowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

5. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W Kościele w Polsce jest ono obchodzone od 2013 roku. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

6. 1 czerwca to także Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej podczas Mszy św.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 17.00.

8. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień dziękczynienia.

9. Przed nami również doroczne obchody Święta Eucharystii - 9 i 10 czerwca, ustanowionego na pamiątkę wizyty św. Jana Pała II w Łodzi - 13 czerwca 1987 r. Obchody rozpoczną się 9 czerwca o godz. 21.00 wspólną modlitwą i wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Adoracja Pana Jezusa prowadzona będzie przez całą noc i dzień 10 czerwca do godz. 18.00. Już dzisiaj prosimy zapisywać się na listę chętnych do adoracji na poszczególne godziny. Możemy zgłaszać się indywidualnie, rodzinami lub wspólnotami. Minimalny czas adoracji, to 1 godz. Zapisy już od dzisiaj w naszym kiosku. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy.

10. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za składane ofiary, zarówno te składane w kościele i jak i te składane przelewami na konto Parafii. Dzisiejsza puszka jest przeznaczona na kolonie letnie organizowane przez Caritas.

11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Albertyna Ołtuszak, Mirosława Jagielska, Krystyna Mrozińska, Henryka Wiśniewska.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

14 maja 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj o godz. 11.30 dzieci klasy III będą przeżywać uroczystość I Komunii św. Dziękujemy Rodzicom i Pani Katechetce Elżbiecie za przygotowanie dzieci i kościoła na uroczystość.

2. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

3. W poniedziałek, o godz. 18.00, Msza św. za dusze cierpiące w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

4. Przypominamy, że przez cały maj w naszym kościele codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30.

5. We wtorek, 16 maja, przypada święto jednego z patronów Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej ojczyźnie.

6. Koło Gospodyń Miejskich serdecznie zaprasza Panie do udziału w warsztatach robienia kwietników ze sznurka. Warsztaty odbędą się w środę – 17 maja o godz. 19.00.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której przez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

8. W ramach współpracy dwóch pasiek i naszej Fundacji Dziedzictwo od ubiegłego roku organizowane są na terenie naszej Parafii warsztaty pszczelarskie w ramach Pasieki Edukacyjnej. Do tego czasu w spotkaniach wzięło udział około osiemset młodych osób - dzieci i młodzieży. Po rocznym doświadczeniu chcemy pilotażowo zaprosić dzieci z rodzicami na parafialne warsztaty w najbliższą niedzielę o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy. Kontakt i zapisy pod numerem tel. 507 454 257. Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegóły jeszcze dzisiaj znajdą się na nasze parafialnej stronie i w gablocie.

9. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za składane ofiary, zarówno te składane w kościele i jak i te składane przelewami na konto Parafii.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.

11. W ostatnim tygodniu odeszli: Rajmund Bielawski, Teresa Makowska, Janina Wrona, Irena Cyndler i Kazimierz Otrębski.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

7 maja 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Koło Gospodyń Miejskich zaprasza Panie na warsztaty makramy - nauka robienia kwietników ze sznurka! Warsztaty będą okazją, aby spotkać się z innymi kreatywnymi kobietami, poznać nowe techniki i stworzyć samodzielnie coś pięknego.
Tworzenie kwietników ze sznurka, to nie tylko sposób na stworzenie oryginalnej dekoracji, ale także na relaks i odpoczynek. Można zabrać mamę, babcię, siostrę, przyjaciółkę i spędzić razem miło czas.
Ilość miejsc ograniczona.

Termin: środa, 17 maja godzina 19.00. Zapisy obowiązkowe przyjmowane są do 15 maja. Koszt – 20 zł (zwrot materiałów). SMS – 790 721 675

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

30 kwietnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym seminarium.

2. W najbliższy poniedziałek wchodzimy w maryjny maj. Codziennie będziemy gromadzili się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 7.00, 17.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe pomiędzy mszami o godz.17.30.
We wtorek kancelaria czynna jest tylko od 10.00 do 12.00. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny z ks. Dyżurnym.

3. 2 maja, przypada też Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy też rodaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

4. W kalendarzu liturgicznym pod datą 3 maja celebrujemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane wg porządku niedzielnego.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej podczas Mszy św.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 17.00, połączonym z nabożeństwem majowym.

6. Komunie św. w naszej parafii odbędą się: 7, 14 i 21 maja o godz. 11.30. W związku z tym, prosimy Parafian, którzy nie są zaproszeni na uroczystości komunijne o wybranie innej godz. Mszy św. niedzielnej.

7. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za składane ofiary, zarówno te składane w kościele i jak i te składane przelewami na konto Parafii.
W kaplicy adoracji trwa przerwa techniczna i potrwa jeszcze dwa tygodnie, a po niej przystąpimy do ułożenia podłogi.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

9. W ostatnim czasie odeszli do Pana: Marianna Jagodzińska, Zofia Bilińska, Stanisława Sobieszuk, Bogumiła Mazur, Ewa Kwiatkowska, Adam Zatorski.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA

23 kwietnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny.

2. Dzisiaj o godz. 16.00, Msza św. i ostatnie spotkanie przed uroczystościami I Komunii św.
Komunie św. w naszej parafii odbędą się: 7, 14 i 21 maja.
3. Dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 w intencji naszego umiłowania Pisma Świętego.

4. W jutrzejszy poniedziałek nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się relikwie Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi.
5. Na spotkanie Koła Biblijnego, zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.30.

6. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy przeżywali święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw o Urodzaje. Świąteczną Eucharystię połączymy z nabożeństwem błagalnym. Wszyscy wierni, także mieszkańcy miast, proszą tego dnia o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba
7. W środę modlitwa wypominkowa za naszych zmarłych o godz. 17.30.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. O godz. 18.00 Msza św. w intencjach nowennowych. Intencje możemy zgłaszać w kancelarii i poprzez złożenie do skarbon nowennowych umieszczonych na ścianach pośrodku kościoła.

8. Koło Gospodyń Miejskich serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach wytwarzania świec sojowych. Warsztaty odbędą się w najbliższą środę – 26 kwietnia o godz. 19.00. Szczegóły znajdują na plakacie umieszczonym w gablocie.

9. W sobotę, z inicjatywy Episkopatu Polski, naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 8.30 Msza św. w intencjach Żywego Różańca i wymiana tajemnic.

11. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary na rzecz naszych wspólnych działań duszpasterskich. W sposób szczególny dziękujemy za ofiary w ramach Jałmużny Wielkopostnej.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.

13. Mało jest tygodni w roku, kiedy nie żegnamy naszych zmarłych parafian. Dziś prośmy o miłosierdzie dla zmarłych z naszych rodzin.

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA

16 kwietnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj o godz. 17.30 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.

2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenie im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas.
W dniu, kiedy szczególnie czcimy Miłosierdzie Boże, Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim darczyńcom, wspierającym jego działalność poprzez ofiary składane w postaci datków finansowych lub darów rzeczowych. Bez pomocy parafian nie byłoby możliwe organizowanie działalności i udzielanie pomocy osobom potrzebującym. W ich imieniu składamy serdecznie podziękowanie za wszelką okazywaną pomoc, która jest piękną realizacją ewangelicznego wezwania „Bądźcie miłosierni, bo Ojciec wasz jest miłosierny”.

3. We wtorek o godz. 18.00 młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Sakramentu udzieli ks. Bp. Marek Marczak.
Wczoraj młodzież uczestniczyła w dniu skupienia, trwający kilka godzin. Było to spotkanie dla młodych ludzi, którzy wcześniej uczestniczyli w cyklu spotkań formacyjnych. Owoce są w ręku Pana Boga i o nie prosimy.
Próba przed bierzmowaniem, jutro w poniedziałek o godz. 18.30.
Za trud przygotowania młodzieży składamy wyrazy wdzięczności: Animatorom, Katechetom, Rodzicom, Księżom i wszystkim zaangażowanym osobom.
Dziękujemy też wszystkim, którzy wspierali młodzież modlitwą w ramach naszej modlitewnej inicjatywy - Obudź Ducha.

4. W Środę Popielcową rozprowadzane były skarbonki w ramach akcji Caritas Jałmużna Wielkopostna, do których w ciągu kolejnych dni Wielkiego Postu wrzucaliśmy oszczędności pozostałe po wyrzeczeniu się określonej przyjemności. W Tygodniu Miłosierdzia przynosimy skarbonki, aby je złożyć do przygotowanego tzw. Kosza Miłosierdzia. W ten sposób zebrana wspólnie kwota posłuży na dofinansowanie leków osób starszych z naszej parafii.

5. W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. i ostatnie spotkanie przed uroczystościami I Komunii św.

6. Koło Gospodyń Miejskich serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach wytwarzania świec sojowych. Warsztaty odbędą się w środę – 19 kwietnia o godz. 19.00. Szczegóły znajdują na plakacie umieszczonym w gablocie.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.

8. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby WSD w Łodzi. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.

9. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: Mirosława Matuszak, Stanisław Bartosik i Kazimiera Lobka.

NIEDZIELA WIELKANOCNA

9 kwietnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

2. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Księżom za przewodniczenie uroczystości i wszystkim kapłanom za posługę w tych dniach, szczególnie w konfesjonale. Panu organiście Tomaszowi, Naszej zawsze niezawodnej Asyście, Chórowi, Panu Adamowi a przede wszystkim liturgicznej służbie ołtarza z jej opiekunem ks. Karolem. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.

3. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie.
Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

4. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W najbliższą sobotę odbędzie się całodzienne skupienie młodzieży przed sakramentem bierzmowania, który zostanie udzielony we wtorek - 18 kwietnia. Otoczmy Ich szczerą modlitwą.

6. W Środę Popielcową rozprowadzane były skarbonki w ramach akcji Caritas Jałmużna Wielkopostna, do których w ciągu kolejnych dni Wielkiego Postu wrzucaliśmy oszczędności pozostałe po wyrzeczeniu się określonej przyjemności. W Niedzielę Miłosierdzia przynosimy skarbonki, aby je złożyć do przygotowanego tzw. Kosza Miłosierdzia. W ten sposób zebrana wspólnie kwota posłuży na dofinansowanie leków osób starszych z naszej parafii.

7. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: Edward Lipiński i Wiesława Gerańczyk.

 NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ - PALMOWA

2 kwietnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy Świętej o godz. 11.30. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia.`

2. W dzisiejszą niedzielę przypada 18. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. On przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć wobec innych o własnej wierze. Starajmy się go w tym naśladować!

3. Dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na ostatnie gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

4. Serdecznie dziękujemy Paniom za przygotowanie palm. Składając za nie ofiarę wspieramy nasz fundusz na kwiaty i dekorację grobu Pańskiego.

5. W I piątek odwiedzimy chorych po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii. Zatroszczmy się o to, aby nasi chorzy mogli skorzystać z sakramentu pokuty.

6. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.

7. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 21.00.

8. Kancelaria w Wielki Czwartek czynna tylko od godz. 10.00 – 12.00. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę kancelaria nieczynna.

9. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela upraszając łaskę pokoju. O godz. 7.00 zapraszamy na wspólne celebrowanie jutrzni. O godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 23.00. O godz. 22.00 zapraszamy wszystkich, którzy śpiewem chcą uwielbić Jezusa Chrystusa przynoszącego pokój.
Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

10. W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

11. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. O godz. 7.00 zapraszamy na wspólne celebrowanie liturgii godzin – jutrznię. O godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego.
Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny przed kościołem od godz. 8.00 do 17.00.

12. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. To najbardziej uroczysta Msza Św. w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Msza Wigilii Paschalnej zakończona zostanie procesją rezurekcyjną!!! Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji. Msze Święte w Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny będą sprawowane wg. stałego porządku.

13. Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w przedświąteczną zbiórkę, przekazując produkty spożywcze, artykuły chemiczne lub środki finansowe. Z Waszych darów przygotowanych zostało prawie 50? paczek, które zostały przekazane osobom potrzebującym z terenu naszej parafii. Serdeczne podziękowania składamy Paniom za przygotowanie palm. Zebrane z tego tytułu ofiary przeznaczymy na kwiaty i dekorację grobu Pańskiego. Słowa wdzięczności kierujemy również do Pań, które włączyły się rozprowadzanie palm, chlebków i paschalików wielkanocnych. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
Dzisiejsze ofiary do puszek przeznaczone są na kwiaty i dekorację grobu Pańskiego.

14. Spotkanie służby liturgicznej (ministrantów, lektorów) i wszystkich, którzy chcą aktywnie włączyć się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego w środę o godz. 18.30.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: Józef Łucki, Izabela Perlińska, Urszula Kałużna, Helena Stawicka, Wiesława Łacwik, Barbara Pospieszyńska, Henryk Stańczyk i Gertruda Tomaszewska.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 marca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kierujmy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

2. Dzisiaj o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie formacyjne dla Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

3. Wczoraj rozpoczęliśmy ćwiczenia rekolekcyjne, które prowadzi ks. prof. dr hab. Wojciech Bęben - antropolog, etnograf i etnolog. Wieloletni misjonarz w Australii i Oceanii. Dzisiaj nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy św. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy!

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza Św. o godz. 18.00.

5. Na Retkińską drogę krzyżową zapraszamy w piątek 31 marca. Rozpoczęcie o godz. 19.30 w parafii Najświętszej Eucharystii - ul. Ks. J. Popiełuszki 9. Zakończenie ok. godz. 21.00 w parafii Najświętszego Serca Jezusowego.

6. Zachęcamy do włączenia się w akcję Wielkanocne Dzieło Caritas, w ramach której rozprowadzamy wielkanocne świece w kształcie pisanek, paschalików, woskowych świec i czekoladowych baranków.

7. Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje za dary przekazane w ramach zbiórki żywności. Przygotowane z nich paczki będą przekazane potrzebującym z naszej parafii.

8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy w szczególny sposób czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz. 17.00, poprzedzonego całodzienną adoracją.

9. Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Zakładając, że wielu parafian przed świętami wielkanocnymi już oczyściło swoje serca, pozostałych – tych, którzy nie zdążyli, czy nie mieli okazji jeszcze tego uczynić – zachęcamy do pojednania się z Bogiem i braćmi. Sakrament pokuty - każdego dnia przed i w trakcie Mszy św.

10. Przyszła niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta, Chrystusa – Mesjasza.

11. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane za pośrednictwem konta parafialnego, tacy i puszek w kościele. Dzisiaj do puszek możemy złożyć ofiarę na fundusz obrony życia.

12. W minionym tygodniu odeszli: +Józef Kosiński, Irena Łyjak, Stanisław Góralczyk i Maria Chalczyńska.

Zapraszamy na rekolekcje! Pierwsza nauka rekolekcyjna - już w sobotę, 25 marca, na mszy wieczornej.

Modlitwa do Chrystusa ukrzyżowanego

Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed Twoim obliczem
i z największą gorliwością ducha proszę Cię i błagam,
abyś wszczepił w moje serce najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości
oraz prawdziwą skruchę za moje grzechy i silną wolę poprawy.
Oto z sercem przepełnionym wielkim uczuciem i z boleścią
oglądam w duchu Twoje pięć ran i myślą się w nich zatapiam,
pamiętając o tym, dobry Jezu, co już prorok Dawid włożył w Twoje