Jesteś tutaj: Start / Ogłoszenia

Ogłoszenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

I NIEDZIELA ADWENTU

27 listopada 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa.
W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne o godz. 7.00., poprzedzone śpiewem godzinek o 6.30. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. Każdego dnia będziemy poznawać bohaterów Starego Testamentu, którzy w historii zbawienia czekali na Mesjasza. Dzieci uczestnicząc w roratach będą mogły skompletować obrazki ich wszystkich.

2. Dzisiaj o godz. 17.30 modlitwa różańcowa w intencji naszych zmarłych.

3. Rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., zapraszamy dzisiaj na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 16.00.

4. W poniedziałek o godz. 18:30 spotkanie Koła Biblijnego.

5. W środę, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu i patrona wielu Andrzejów, w tym ks. Andrzeja.

6. Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana. Możemy także wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego.

7. Poświęcone opłatki, przygotowane przez Siostry Karmelitanki, są do nabycia w kiosku parafialnym i kancelarii, będą także rozprowadzane po domach przez pana Organistę i osoby upoważnione. Ofiary za opłatki przeznaczone są w tym roku na remont kaplicy adoracji. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.

8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej podczas Mszy św.
Wspólna adoracja Męskiego Bractwa Różańcowego w czwartek o godz. 17.00.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
W piątek Msza św. o godz. 18.00 wzbogacona będzie chóralnymi łacińskimi śpiewami liturgicznymi w wykonaniu Scholi Gregoriańskiej Archidiecezji Łódzkiej.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 17.00.

9. Wszyscy, którzy przyjdą na zakupy do sklepu Carrefour w najbliższy piątek i sobotę będą mogli wesprzeć akcję Caritas Tak pomagam ofiarując artykuły spożywcze. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy. 

10. Tradycyjnie w ramach akcji Drzewko serc zostało ustawione drzewko, na którym zawieszono serduszka. Każde serduszko oznacza dziecko czekające na bożonarodzeniowy upominek, płeć,wiek i oczekiwany prezent dla dziecka wpisane są na odwrocie. Wszystkie pozyskane w ten sposób prezenty w tym roku zostaną przekazane na Ukrainę. Dzieci pochodzą z Mariupola, Charkowa, Nikołajewa i z innych terenów objętych działaniami wojennymi. Dzieci z rodzinami przebywają w Koresteniu jako uchodźcy. Będziemy szczególnie wdzięczni za przekazanie prezentów do niedzieli - 18 grudnia. Wszystkim ofiarodawcom z góry składamy serdeczne podziękowania.

11. Podziękowanie składamy wszystkim, którzy przygotowali dom parafialny i wspólny poczęstunek w dzień odpustu.

12. W kiosku rozprowadzane są ciastka z przeznaczeniem na działalność charytatywną.

13. Z naszej wspólnoty w ostatnim tygodniu odeszli: Czesława Okrojek, Stanisław Zasiński, Grażyna Traczyk, Wacława Biernacka, Józef Branderbura, Longina Barud.


NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

20 listopada 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość odpustową - Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży.
Młodzież o godz. 10.00 zgromadzi się w par. NSJ. W spotkaniu będzie uczestniczył ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś, który w uroczystej procesji poprowadzi młodzież na odpustową sumę do naszego kościoła o godz. 13.00. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Jezusa Chrystusa - Króla

2. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki, przygotowane przez Siostry Karmelitanki. Wypiekając opłatki Siostry modlą się za wszystkich, którzy będą się nimi dzielić podczas wigilii. Opłatki będą do nabycia w kiosku parafialnym i kancelarii a także będą rozprowadzane po domach przez osoby upoważnione, przez Pana organistę Tomasza i wolontariuszy z upoważnieniem. Ofiary przy tej okazji składane, przeznaczone są w tym roku na remont kaplicy adoracji. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy i jednocześnie prosimy o przekazanie informacji o takiej formie rozprowadzania opłatków w najbliższym otoczeniu, aby nie zostać oszukanym przez osoby, które już chodzą powołując się na naszą Parafię

3. Dzisiaj o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

5. Także w poniedziałek, o godz. 18.00, Msza św. za dusze cierpiące w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

6. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, scholii, chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

7. W środę, 23 listopada, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św. o godz. 18.00.

8. Zmarłych, których imiona wypisaliśmy na kartkach wypominkowych, polecamy Bogu w każdą środę po Mszy św. o godz. 18.00. Niech wstawiennicza modlitwa Kościoła wyjedna im przebaczenie grzechów i pomoże osiągnąć szczęście wieczne.
Msza św. w intencji zmarłych i pochowanych w październiku w najbliższy piątek o godz. 18.00.

9. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

10. Rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., zapraszamy w przyszłą niedzielę tj. 27 listopada, na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 16.00.

11. W imieniu ks. Rektora WSD, składamy podziękowania za dzisiejsze ofiary przeznaczone na potrzeby funkcjonowania naszego Seminarium. 

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.  

13. Pomódlmy się w intencji naszych zmarłych.


TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

13 listopada 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary.
Dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 w intencji ludzi prześladowanych za wiarę.

2. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą. Niech znakiem naszej solidarności będzie wsparcie najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej. Pomoc potrzebującym w naszej parafii przedstawia się następująco. (do odczytania sprawozdanie)

3. W poniedziałek o godz. 18.30 spotkanie Koła Biblijnego.

4. Próba chóru wyjątkowo w czwartek o godz. 18.00.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiarowaną parafinę z przeznaczeniem na okopowe piece. Ukraińscy żołnierze potrzebują ciepła do ogrzania posiłków i siebie. Prosimy nadal o świece, które nam zalegają, stearynę ze zniczy, wszystko co można przetopić na znicze do okopowych podgrzewaczy. Każdy, kto zechce odpowiedzieć na tę prośbę może przynieść parafinę do kancelarii i naszego kiosku.

6. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania spotyka się w grupach formacyjnych wg ustalonego harmonogramu. Dziękujemy za modlitwę w Ich intencji. W ramach naszej akcji Obudź Ducha czekają jeszcze osoby nie wybrane. Serdecznie prosimy o pobranie deklaracji i modlitwę.

7. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Celebracja odpustowa z okazji uroczystości patronalnej Chrystusa Króla Wszechświata, rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.00 i zostanie zakończona procesją eucharystyczną. Mszę św. w intencji naszej Parafii odprawi ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś.
Tego dnia została zaproszona młodzież na spotkanie w ramach przygotowań do Świtowych Dni Młodzieży. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00 w parafii NSJ przy ul. Retkińskiej 127 (dolny kościół). Ok. godz. 12.30 wyruszy uroczysta procesja do naszego kościoła na wspólną Eucharystie o godz. 13.00. Program wywieszony jest w gablocie i naszej stronie internetowej.

8. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za ofiary składane na tace i poprzez konto parafialne.
Dzisiejsza taca przeznaczona jest na działalność na rzecz ubogich.

9. W kiosku rozprowadzane są ciastka z przeznaczeniem na działalność charytatywną.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

11. W ostatnim tygodniu odeszli do niebieskiej ojczyzny: Aleksandra Kopeć i Wiktoria Osińska

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

6 listopada 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Stowarzyszenie Ruchu Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie”, serdecznie zaprasza na spotkanie z Panią Moniką Rogozińską -himalaistką, dziennikarką katolicką, autorką książki Polowanie na Matkę. Spotkanie dzisiaj o godz. 16.00 w budynku parafialnym.
W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30. Modlić się będziemy w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach.
Również dzisiaj zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00.

2. Ministranci i lektorzy spotykają się w najbliższy poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Panowie z Męskiego Bractwa Różańcowego zapraszają Panów na spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.5. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

6. Goście z Ukrainy, którzy mieszkali w naszej plebanii przesyłają serdeczne pozdrowienia i podziękowanie za życzliwość i wsparcie z Waszej strony. Większość powróciła do domów w Ukrainie. Dziękując, proszą o wsparcie w konkretnej postaci. Ukraińscy żołnierze potrzebują ciepła do ogrzania posiłków i siebie. Prosimy o świece, które nam zalegają, stearynę ze zniczy, wszystko co można przetopić na znicze do okopowych podgrzewaczy. Przyjmujemy stearynę jedynie bez opakowania. Każdy, kto zechce odpowiedzieć na tę prośbę może przynieść stearynę do kancelarii i naszego kiosku. Okopowe piece wyglądają tak:

 

https://youtube.com/shorts/pBgl8eMHevo

7. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę, parafialne konto i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.

9. Naszą modlitwą obejmijmy zmarłą + Marię Klat

W uroczystość Wszystkich Świętych - 1 listopada - zapraszamy na msze święte sprawowane według porządku niedzielnego.
W Dzień Zaduszny - 2 listopada - na msze o godzinie 7:00 i 18:00 - sprawowane wraz z nabożeństwem wypominkowym.

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

30 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W poniedziałek, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie. Jednocześnie zachęcamy do włączenia się we wspólnotę modlitwy Żywego Różańca. Zapisy w kiosku.

2. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w archikatedrze łódzkiej w poniedziałek 31 października o godz. 19.30.

3. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane wg porządku niedzielnego.

4. W środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. O godz. 7.00 i 18.00 będziemy się modlić za zmarłych w czasie procesji żałobnej w kościele.

5. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

6. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W kruchcie, kiosku i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. Przez cały rok w każdą środę modlimy się w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Wypominki, są kontynuacją starożytnych dyptyków i mają podobny sens. Podobnie jak one są wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi i tego, który przeszedł już granicę śmierci. Pisząc imiona zmarłych na kartkach wypominkowych, a następnie je odczytując wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej księdze życia. Znaczenie wypominek jest tym większe, że podobnie jak w starożytności, tak i dzisiaj, związane są one z Eucharystią. Za zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych odprawiana jest Msza św.
Możemy zamawiać wypominki jednorazowe wspominane w dzień zaduszny 2 listopada a także wypominki roczne.

7. Obudź Ducha, to modlitewna inicjatywa w celu wsparcia młodych ludzi przygotowujących się do bierzmowania. Każdy kto zechce codziennie - do 18 kwietnia, wspierać modlitwą konkretną osobę, prosimy o zgłoszenie się do kiosku i pobrania tekstu modlitwy z imieniem kandydata. To nasze bardzo ważne modlitewne wsparcie młodych ludzi. Tym którzy już się modlą dziękujemy i zachęcamy kolejne osoby – na modlitwę czeka jeszcze kilkadziesiąt osób.

8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej podczas Mszy św.
Wspólna adoracja Męskiego Bractwa Różańcowego w czwartek o godz. 17.00.
W piątek o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Wszystkich Świętych ubogacona będzie chóralnymi łacińskimi śpiewami liturgicznymi w wykonaniu Scholi Gregoriańskiej Archidiecezji Łódzkiej.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 17.00.

9. W niedzielę, 6 listopada o godz. 16.00, zapraszamy na spotkanie z Panią Moniką Rogozińską -himalaistką, dziennikarką katolicką, autorką książki Polowanie na Matkę. Szczegóły znajdują się na wywieszonym plakacie w gablocie.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.

11. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii, zarówno finansowe, jak i prace wykonywane przy kościele.

12. Na zakończenie módlmy się za zmarłych z naszych rodzin. Z naszej wspólnoty w minionym tygodniu odeszli: Janina Kwiecińska-Sciabbarra, Jadwiga Płomińska, Zofia Bartczak, Jarosława Jadkowska-Grzebielucha, Małgorzata Walczak, Andrzej Bobowski, Kazimierz Jołkiewicz

n

TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

23 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Dzisiaj o godz. 16.00 Msza św. i spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie Koła Biblijnego.

4. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.30. Serdecznie zachęcamy również do włączenia się w modlitwę różańcową w ramach Kół Żywego Różańca. Jedno koło tworzy 20 osób. W naszej parafii działa pięć kół, z których jedno jest kompletne. W sumie brakuje ponad 20 osób do kompletnych kół. Dla chętnych zapisy w kiosku parafialnym. Zapraszamy

5. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania spotyka się w grupach formacyjnych wg ustalonego harmonogramu.

6. Obudź Ducha, to modlitewna inicjatywa w celu wsparcia młodych ludzi przygotowujących się do bierzmowania. Każdy kto zechce codziennie - do 18 kwietnia, wspierać modlitwą konkretną osobę, prosimy o zgłoszenie się do kiosku i pobrania tekstumodlitwy z imieniem kandydata. To nasza nowatorska inicjatywa i bardzo ważne modlitewne wsparcie młodych ludzi. Zachęcamy!

7. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W kruchcie, kiosku i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. Przez cały rok w każdą środę modlimy się w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Wypominki, są kontynuacją starożytnych dyptyków i mają podobny sens. Podobnie jak one są wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi itego, który przeszedł już granicę śmierci. Pisząc imiona zmarłych na kartkach wypominkowych, a następnie je odczytując wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej księdze życia. Znaczenie wypominek jest tym większe, że podobnie jak w starożytności, tak i dzisiaj, związane są one z Eucharystią. Za zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych odprawiana jest Msza św.

Możemy zamawiać wypominki jednorazowe wspominane w dzień zaduszny 2 listopada a także wypominki półroczne i roczne.

8. W niedzielę, 6 listopada o godz. 19.00, zapraszamy na spotkanie z Panią Moniką Rogozińską -himalaistką, dziennikarką katolicką, autorką książki Polowanie na Matkę. Szczegóły znajdują się na wywieszonym plakacie w gablocie.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.

10. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę, parafialne konto i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni.

11. W ostatnim tygodniu odeszli: Czesław Gawron, Jerzy Kujawa, Urszula Mielczarek, Genowefa Sowiak


DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

16 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.

2. Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.
Przed kościołem młodzież z Łódzkiej Wspólnoty Akademickiej Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” rozprowadza słodkości, a dzieci ze Szkolnego Koła Caritas kremówki.

3. W poniedziałek, o godz. 18.00, Msza św. za dusze cierpiące w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

4. We wtorek, 18 października, przypada święto Św. Łukasza Ewangelisty. W tym dniu będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia.
Tego dnia po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Żywego Różańca.

5. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30. Dzieci prowadzą różaniec we wtorki i czwartki.

6. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W kiosku i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. Przez cały rok w każdą środę modlimy się w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

7. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców w najbliższą niedzielę o godzinie 16:00. Podczas mszy poświęcimy różańce. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania spotyka się w grupach formacyjnych wg ustalonego harmonogramu.

8. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.

9. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Dziś taca gospodarcza. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.

11. W minionym tygodniu odeszli: Janina Golińska, Longin Kazimierski, Eugeniusz Grudziński, Aldona Plucińska

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

9 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Na spotkania Koła Biblijnego, zapraszamy w poniedziałek o godz. 19.00.

2. Panów z Męskiego Bractwa Różańcowego zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Ministrantów zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W czwartek, 13 października o godz. 17.30, nawiązując do objawień Matki Bożej w Fatimie, odprawimy nabożeństwo fatimskie. Jest ono odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Modlitwę różańcową podczas procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej odmówimy przy zapalonych świecach. Msza św. z godz. 18.00 zostanie odprawiona bezpośrednio po nabożeństwie.

5. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie Mszy Świętej o godz. 17.00 oraz nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

6. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.

7. W ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy naszego osiedla starają się o pozyskanie środków na sadzenie drzew przy ul. Kusocińskiego, pomiędzy ul. Rajdową a Bandurskiego. Możliwość poparcia poprzez deklarację papierową tylko w tę niedzielę. Podpisy przyjmowane są przed wyjściem. Zachęcamy do podpisów.

8. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30. Dzieci prowadzą różaniec we wtorki i czwartki.

9. W kancelarii parafialnej i kiosku przyjmowane są wypominki na kolejny rok.

10. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać „kremówki”.

11. W minionym tygodniu rozpoczęły się spotkania młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Prosimy o modlitwę intencji prowadzących i młodzieży. Spotkanie uzupełniające dla młodzieży w najbliższą sobotę o godz.10.00.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

13. W ostatnim tygodniu przeszli do wiecznej ojczyzny: Monika Lange-Zdziebło, Ryszard Binder, Zygmunt Wilkowski.

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

2 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

2. Dzisiaj zapraszamy młodzież z klas VII i VIII, przygotowującą się do bierzmowania, na Mszę św. i organizacyjne spotkanie o godz. 18.00.
Na kolejne spotkanie zapraszamy również młodzież, która przystąpiła do bierzmowania w czerwcu. Spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Gościmy dziś kleryka z naszego WSD w Łodzi, który zbiera ofiary na potrzeby tej uczelni. W imieniu kleryków i przełożonych serdecznie dziękujemy za każdy datek.

4. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zachęcamy do odmawiania różańca w domu. 

5. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zapraszamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej podczas Mszy św.
Wspólna adoracja Męskiego Bractwa Różańcowego w czwartek o godz. 16.30.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.

7. W każdą środę pamiętamy o naszych zmarłych, modlimy się o życie wieczne dla nich podczas nabożeństw wypominkowych. W kancelarii parafialnej i kiosku będą przyjmowane wypominki na kolejny rok.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.
Dobrej, rodzinnej niedzieli!

9. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Kazimierz Torzewski, Gabriela Płoszajska, Alina Kuba, Zygmunt Wierzbicki

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

25 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św.

3. Dzisiaj także o godz. 19.00, zapraszamy na koncert Pana Jana Pietrzaka.

4. W kancelarii parafialnej przyjmowane są intencje mszalne na cały przyszły rok.

5. W poniedziałek, o godz. 18.00, Msza św. za dusze cierpiące w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

6. Spotkanie Koła Biblijnego w poniedziałek o godz. 19.00.

7. 28 września, w środę, o godzinie 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, już po raz 15 spotykamy się by z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. Zapraszamy wszystkich chętnych przed pomnik bł. Stefana Wyszyńskiego – środa godz. 15.00. - Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata 2022

8. W najbliższą środę o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie chóru parafialnego.

9. W czwartek, po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy ministrantów i kandydatów na spotkanie formacyjne.

10. W piątek o godz. 19.00 próba scholii dziecięcej, zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci, które już śpiewają jak również te, które chciałyby zacząć śpiewać w naszej scholii.

11. W piątek o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych i pochowanych w sierpniu.

12. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.

13. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.00. – Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od. godz. 7.00 do godz. 15.00.

14. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.

15. W niedzielę - 2 października zapraszamy młodzież z klas VII i VIII, przygotowującą się do bierzmowania, na Mszę św. i organizacyjne spotkanie o godz. 18.00.

16. Msze św. od października w dni powszednie, oprócz sobót, sprawowane będą o godz. 7.00. 17.00 i 18.00.

17. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.

18. Dzisiaj gościmy przedstawicieli Zakonu Rycerzy Kolumba, Panowie opowiedzą o tej wspólnocie i jej Patronce.

19. W ostatnim tygodniu odeszli od nas: Czesław Poppe, Waldemar Kurczewski i Stanisław Lewandowski.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

11 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś początek kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła. Dzisiaj o godz. 17.30 w modlitwie różańcowej prosić będziemy we wszystkich intencjach dzieci, młodzieży i wychowawców.

2. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. Ten dzień będzie Dniem Modlitw za Ukrainę. Celem tego Dnia jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym.

3. W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.

4. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

5. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W najbliższą środę o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie chóru parafialnego.

6. Do końca września trwają zapisy na kolejne warsztaty pisania ikon. Dane kontaktowe wywieszone są w gablocie i na naszej stronie internetowej.

7. W najbliższą niedzielę, 18 września, na godz. 18.00 serdecznie zapraszamy młodzież, która w czerwcu przyjęła sakrament bierzmowania.

8. W niedzielę, 25 września, o godz. 19.00, planowany jest koncert Pana Jana Pietrzaka. Będzie to jubileuszowe, wspomnieniowe i patriotyczne wydarzenie. Częściowe koszty organizacyjne będą po naszej stronie. Dlatego już dzisiaj chętni mogą złożyć ofiarę na ten cel.

9. W dzień Matki Bożej Zielnej z przygotowanych i rozprowadzonych zielnych wiązanek zebraliśmy 1940 zł. – z przeznaczeniem na kwiaty i prace pielęgnacyjne zieleni przy kościele.
Zebrane ofiary na naszą akcję Podaruj Obiad to 2020 zł. w ramach tej kwoty zakupimy 101 obiadów dla naszych podopiecznych.
Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii, zarówno finansowe, jak i prace wykonywane przy kościele.

10. Parafia Najświętszej Eucharystii w Łodzi przy ul. Ks. J. Popiełuszki 9 zaprasza na Kurs Nowe Życie w dniach 23 - 25 września. Zapisy w kancelarii tej parafii. (Tel. 42 698 89 23)

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Rafała Skalskiego

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

28 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Od jutra wracamy do zwykłego planu liturgii i pracy kancelarii.
Msze święte sprawowane będą codziennie o 7:00, 17:30 i 18:00 (z krótką homilią).
W niedzielę: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 (dla dzieci), 13:00 i 18:00.
Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 10:00 – 12:00 i 15:30 – 17:00. W soboty wyłącznie po wcześniejszym umówieniu.

2. Rozpoczyna się rok szkolny – serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli na mszę świętą w czwartek, 1 września o godzinie 8:00. Zaś w przyszłą niedzielę na mszy o godzinie 11:30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej podczas Mszy świętej.
Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 17.00.

4. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii, zarówno finansowe, jak i prace wykonywane przy kościele. Dzisiaj możemy złożyć ofiary do puszek w ramach naszej akcji PODARUJ OBIAD.
Dziękujemy także za udział w akcji "Tornister pełen uśmiechów" i przygotowanie wyprawek szkolnych dla dzieci z Ukrainy. Gdyby ktoś do akcji chciał jeszcze dołączyć, może to zrobić do końca tego tygodnia.

5. Zmarli: Janina Piątkowska, Ryszard Feliński, Stanisław Kulisz, Zofia Kuzaniak-Wilmańska, Barbara Brzoskowska.

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

21 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś z Łodzi wyruszyła Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tych co zostali, zachęcamy do duchowego towarzyszenia pielgrzymom przez obecność na mszy świętej, różaniec, modlitwę w godzinie Apelu.
Pątnicy dotrą do sanktuarium w środę.

2. W najbliższym tygodniu: w środę – święto świętego Bartłomieja, Apostoła. W piątek: uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia msze święte o 7:00, 10:00 i 18:00. Msza wieczorna w intencji zmarłych parafian pożegnanych w lipcu.

3. Trwa akcja „Tornister pełen uśmiechów”, w ramach której można ofiarować wyprawkę szkolną dla dzieci z Ukrainy. Zakupione rzeczy można pozostawić w tygodniu w kancelarii parafialnej bądź w niedzielę po mszy w kiosku lub zakrystii.

4. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: Helenę Porembińską. 

DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

14 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, aby moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacniała nas na drogach codziennych obowiązków.

2. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia wg wakacyjnego – niedzielnego porządku.

3. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.
Panie z Koła Florystycznego przygotują ziołowe wiązanki. Zysk z rozprowadzanych wiązanek zostanie przekazany na prace pielęgnacyjne zieleni przy kościele.

4. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

5. Szczegółowe informacje o 97 Łódzkiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, wywieszone są w gablocie i na stronie internetowej Archidiecezji.

6. Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na wsparcie budowy Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi.

7. W naszej parafii realizowana jest akcja „Tornister pełen uśmiechów”, która ma na celu pozyskanie wyprawek szkolnych dla potrzebujących dzieci. W tym roku planujemy wsparcie dzieci na Ukrainie. Będzie to miejscowość, w której dzieci będą mogły chodzić do szkoły w trybie stacjonarnym. Zakupione przez Państwa wyprawki będą przyjmowane codzie