Jesteś tutaj: Start / Ogłoszenia

Ogłoszenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

6 października 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki na godz. 16.45.

2. Chcemy w parafii stworzyć Męskie Bractwo Różańcowe. Panów zainteresowanych pobożnością różańcową realizowaną w grupie modlitewnej zapraszamy na spotkanie organizacyjne 15 października (wtorek) w Domu Parafialnym po Mszy św. wieczorowej. Dokładniejsze informacje: Męskie Bractwo Różańcowe.

3. W niedzielę, 13 października po Mszy św. o godz. 18.00, nawiązując do objawień Matki Bożej w Fatimie odprawimy nabożeństwo fatimskie. Jest ono odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Modlitwę różańcową podczas procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej odmówimy przy zapalonych świecach.

4. Również w przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 
Z tej okazji wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas zapraszają na papieskie kremówki. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na działalność Szkolnego Koła Caritas i formację wolontariuszy Caritas.

5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

6. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w każdą niedzielę, o godz. 6.30 - serdecznie zapraszamy.

7. Modlitwy za zmarłych tzw. wypominki, są przyjmowane w tygodniu w kancelarii parafialnej.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Jakuba Szabelę, Mariannę Grabowską, Hannę Małecką-Primas i Mariannę Majchrzak. 

 

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

29 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przez cały październik nabożeństwa różańcowe będą odbywały się po Mszy św. o godz. 18.00. Dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.45.

2.  W czwartek 3 października zapraszamy młodzież klas VII i VIII na godz. 18.00, na Mszę św. i spotkanie przygotowujące do bierzmowania.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w te dni będzie zakończona:
- w czwartek - modlitwą w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;
- w piątek - nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Koronką do Miłosierdzia Bożego;
- w sobotę - po Mszy św. nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi połączonym z Różańcem. Będzie to pierwsze nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.

4. Spowiedź piątkowa i sobotnia podczas Mszy św. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.

5. Modlitwy za zmarłych tzw. wypominki, są przyjmowane w tygodniu w kancelarii parafialnej.

6. Od października w kancelarii parafialnej będą przyjmowane intencje mszalne na nowy rok.

 

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

22 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., zapraszamy w przyszłą niedzielę tj. 29.09. na Mszę św. o godz. 16.00. Po Mszy św. zapisy do I Komunii św.

2. Naszym gościem jest dzisiaj Pani Danuta Sażyn, która pracuje w naszej kancelarii parafialnej i przedstawi nam projekt, który wspólnie będziemy rozwijać w przyszłości. Pani Danuta będzie pełnić również funkcję koordynatora parafialnego wolontariatu i działalności charytatywnej. Dziś także po Mszy św. o godz.10.00 zostanie powołany Parafialny Zespół Caritas.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

4. W ubiegłą niedzielę swoje starania o pozyskanie Państwa głosów w ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego rozpoczęli Panowie Strażacy z OSP Łódź Retkinia. Panowie starają się o pozyskanie środków pieniężnych na zakup samochodu ratowniczego na potrzeby Jednostki. Projekt P043KR.

Dziś dołączyła Szkoła Podstawowa nr 41 i zbiera podpisy:
- aby powstały dwie nowoczesne pracownie - terminalowa i mobilna pracownia komputerowa,
- na remont korytarzy i klatek schodowych na miarę XXI wieku.

Szkoła Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Łodzi prosi o poparcie projektu budowy boiska wielofunkcyjnego z bieżnią tartanową oraz bajkowego placu zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym przy ul. Krzemienieckiej 24A. Projekt P182KR.
-Głosować na projekty może każdy mieszkaniec Łodzi (nie ma ograniczenia wiekowego).
-Głosować można na pięć projektów z dowolnie wybranych osiedli

 

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

15 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W poniedziałek o  godz. 18.00 Msza św. za dusze cierpiące w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie.

2. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Żywego Różańca.

3. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 18.00.

4. W środy po mszy świętej spotkanie ministrantów i kandydatów do służby przy ołtarzu.

5. Trwa także nabór chętnych by śpiewać w parafialnej scholi dziecięcej.

6. Zarząd oraz Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej zwrócili się z prośbą o wsparcie ich inicjatywy:

„Szanowni Państwo! Podobnie jak w latach ubiegłych, OSP Łódź Retkinia usilnie stara się o pozyskanie środków pieniężnych z funduszy w ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem, celem dofinansowania jest zakup samochodu ratowniczego na potrzeby Jednostki. W związku z tym, zachęcamy Państwa do odwiedzenia namiotu Retkińskich Strażaków lub oddawania swoich głosów na projekt P043KR. Ochotnicy będą obecni dziś, 22 oraz 29 września."
Zarząd oraz Druhowie serdecznie dziękują a my zachęcamy do oddania swojego głosu.

 

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

8 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Dzisiejsze wieczorne nabożeństwo połączone z Nieszporami odprawione będzie w intencji naszych bliskich przebywających na emigracji.

2. Na pierwsze powakacyjne spotkanie naszej parafialnej scholii dziecięcej zapraszamy w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Natomiast ministrantów zapraszamy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę przed Mszą św. o godz. 18.00.

5. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej o godz. 7.00 i 18.00.
W ramach ogólnopolskiego wydarzenia Polska pod krzyżem, którego główne obchody będą miały miejsce we Włocławku w dniu 14 września,  łączymy się z pielgrzymami przybywającymi w to miejsce poprzez nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszamy na nie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 w najbliższą sobotę.

6. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania. Zapraszamy dzieci na Msze św. w niedziele o godz. 11.30. W najbliższą błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych podczas Mszy św. właśnie o godz.11.30.

7. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.

8. Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. Informacje o zapisach i spotkaniach organizacyjnych zostaną podane w kolejną niedzielę oraz zamieszczone zostaną na stronie internetowej parafii.

9. W dniu 21 września odbędzie się pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa. Zapisy w kiosku Radia Maryja po niedzielnych Mszach św. Kontakt telefoniczny i szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.