Jesteś tutaj: Start / Ogłoszenia

Ogłoszenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 stycznia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

2. Naszych drogich dziadków i nasze rodziny polecimy Matce Bożej Nieustającej Pomocy w środę podczas nowenny i wieczornej Eucharystii o godz. 18.00.

3. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.

4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: Kazimierę Banasiak i Jadwigę Jagiełło.

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

12 stycznia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także, gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Dzisiejsze wieczorne nabożeństwo Nieszpory odbędzie się o godz. 17.30. Nabożeństwa I, II, III i IV niedziel będą rozpoczynały się o godz. 17.30.

3. Dziś o godz. 16.00, zapraszamy na świąteczne spotkanie wszystkich zaangażowanych w działalność grup parafialnych naszej Parafii.

4. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

5. Wszystkich, których zamiłowaniem jest piękno ukryte w naturze, zapraszamy na warsztaty z podstaw florystyki i pielęgnacji ogrodu. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę, 15 stycznia o godz. 18.30, w domu parafialnym.

6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Chór Zaślubieni. Podczas Mszy św. o godz. 10.00, będzie prowadził śpiew kolęd a po Mszy koncert kolęd i pastorałek.

7. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Plan kolędy u góry strony w zakładce "Ogłoszenia".

 

DRUGA NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU

5 stycznia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Kadzidło i kreda są do nabycia w naszym kiosku parafialnym.

2. Jutro podczas Mszy św. o godz. 11.30 kolędować będzie Chłopięcy Chór Kameralny Chcemy śpiewać działający przy Szkole Podstawowej nr 41. Chór prowadzi Pani Katarzyna Sawiak. W ramach wdzięczności, okazanej chłopcom, będziemy mogli nabyć płytę z Ich utworami.

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecam tę składkę ofiarności Parafian.

4. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany w naszych miejskich i wiejskich parafiach Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci, wspólnot parafialnych. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat. Program obchodów łódzkiego Orszaku Trzech Króli wywieszony jest w gablocie.

5. Od następnej niedzieli, czyli od dnia 12 stycznia ulegają zmianie godziny niedzielnych nabożeństw popołudniowych. Nabożeństwa I, II, III i IV niedzieli będą rozpoczynały się o godz. 17.30

6. W niedzielę 12 stycznia przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Tego dnia o godz. 16.00, zapraszamy na świąteczne spotkanie wszystkich zaangażowanych w działalność grup parafialnych naszej Parafii.

7. Wszystkich, których zamiłowaniem jest piękno ukryte w naturze, zapraszamy na warsztaty z podstaw florystyki i pielęgnacji ogrodu. Pierwsze spotkanie odbędzie się 15 stycznia o godz. 18.30, w domu parafialnym

8. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem.

7.01. wt. – bloki: 74, 75, 76,77; 8.01. śr. – bloki: 78, 90, 91; 9.01. czw. – bloki: 92, 93, 94, ul. Lokajskiego 2 (nowy blok); ul. Wróblewskiego 61 i 63; 10.01. pt. – Wróblewskiego 59, 59A, 59 B, 59 C; 11.01. sob. (stare budownictwo): Grodzieńska + 10, 12, 13, Kowieńska 9, 10, 17, Wróblewskiego, Wioślarska i Trójskok. Program kolędy wywieszony jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy: Weronikę Sobieraj, Józefa Wiśniewskiego, Janinę Orman, Kazimierę Szumińską, Irenę Bednarek-Murawa, Edwarda Urbańskiego i Stanisławę Małecką.

 

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

29 grudnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali Mszą św. o godz. 18.00 podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” będzie można uzyskać odpust zupełny.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej podczas Mszy św. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.

3. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdy dzień świąteczno/niedzielny.

4. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy na ten tydzień jest następujący:
Poniedziałek 30.12.: - od godz. 16.00 - bl. 71a; bl. 73; bl. 79; bl. 80; bl. 82; bl. 81;
Czwartek 2.01.: - od godz. 16.00 - bl. 72; bl. 83; bl. 84; bl. 85
Piątek 3.01.: - od godz. 16.00 - bl. 86; bl. 87;
Sobota 4.01.: - od godz. 9.00 - stare budownictwo przy ul. Chodkiewicza, ul. Wyspiańskiego, ul. Kozietulskiego, ul. Retkińskiej-Piaski, ul. Kusocińskiego i blok (nowy) przy ul. Kusocińskiego 6;
Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej i na naszej stronie internetowej.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Stefana Budzyńskiego i Zbigniewa Kluska. 

 

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

22 grudnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. Przygotowuje do tego skupienie adwentowe połączone z nauką dzisiaj podczas wszystkich Mszy świętych. Jutro Msza św. z nauką o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Dziękujemy ks. Profesorowi Waldemarowi za skierowane do nas słowo.

2. W poniedziałek i we wtorek o godz. 7.00 ostatnie Roraty. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w tej Mszy św. wotywnej.

3. Sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Akcja nieprzerwanie trwa od 1986r. Harcerki z 46 Łódzkiej Drużyny Harcerek "Knieje" działającej przy Szkole Podstawowej nr 41 co roku w Wigilię świąt Bożego Narodzenia przynoszą Betlejemskie Światło Pokoju do naszego parafialnego kościoła, aby podczas rorat parafianie mogli otrzymać światło i aby zagościło ono na ich wigilijnych stołach. Betlejemskie Światło Pokoju podczas wigilijnych rorat we wtorek.

4. Z zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

5. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

6. Zapraszamy do udziału w Pasterce, która będzie celebrowana o godz. 24.00. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę.

7. W pierwszy dzień Świąt Pan Jezus zaprasza wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 11.30, na swoje urodziny, a po Mszy św. na urodzinowy tort.

8. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi św. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. W naszym kościele okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej podczas Mszy św. Jutro w poniedziałek spowiedź przed Mszą św. wieczorną od godz. 17.15.

9. Wyjątkowe słowa wdzięczności kierujemy do Państwa, którzy zaangażowali się w sprzątanie kościoła.

10. Zaraz po Świętach rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie – kolędę, która przebiegać będzie w następującym porządku:
Piątek: ul. Sprinterów 7 – bl. 66; ul. Sprinterów 9 – bl. 67; ul. Rajdowa 14 – bl. 69; ul. Rajdowa 20 – bl. 71;
Sobota: ul. Rajdowa 10 – bl. 68; ul. Rajdowa 16 – bl. 70;
Kolędę w piątek rozpoczynamy o godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 9.00.
Porządek kolędy wywieszony jest w gablocie i na naszej stronie internetowej.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: Mirosławę Lewandowską - Pragier, Danielę Michałowską i Bożennę Gajewską. Wieczny odpoczynek.

 

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

15 grudnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Spowiedź każdego dnia podczas Mszy świętych.

2. W poniedziałek, o godz. 18.00, Msza św. za dusze cierpiące w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

3. We wtorek, po Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie Żywego Różańca.

4. W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe. Tegoroczne skupienie adwentowe, które rozpocznie się w przyszłą sobotę Mszą św. o godz. 18.00 i zakończy się w poniedziałek Mszą św. o godz. 18.00, wygłosi w naszej wspólnocie ks. prof. Waldemar Gliński. Program skupienia wywieszony jest w gablocie i na naszej internetowej stronie parafialnej. Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu.

5. W poniedziałek – 23 grudnia, przedświąteczne odwiedzimy chorych, po wcześniejszym zgłoszeniu naszych chorych w kancelarii.

6. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła. Dzisiejsze ofiary do puszek przeznaczone są na działalność Centrum Służby Rodzinie w Łodzi. Serdecznie dziękujemy za nie.

7. Na spotkania Koła Biblijnego zapraszamy w czwartek – 19 grudnia, po Mszy św. o godz. 18.00.

8. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.

9. Prowadzona w naszej parafii adwentowa akcja charytatywna „Drzewko serc” okazała się wielkim sukcesem. Parafianie przekazali 220 upominków dla dzieci, to więcej niż ilość serduszek zabranych z naszego drzewka. Świąteczne prezenty trafiły już do przedszkola prowadzonego na Ukrainie przez Siostry od Aniołów. Za naszym pośrednictwem Siostry składają gorące podziękowania wszystkim ofiarodawcom, ciesząc się, że dzieci mają zapewnione piękne prezenty pod choinkę. Bóg zapłać za te dary serca i ofiarność – do puszek zebraliśmy blisko 6 000 zł.

10. Zbiórka produktów spożywczych i chemii gospodarczej prowadzona przez Parafialny Zespół Caritas w dniach 6 i 7 grudnia w markecie Carrefour przebiegła bardzo owocnie. Dzięki hojności ofiarodawców zebrano dużą ilość produktów (ok. 800 kg.), które posłużyły do przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących. Do dzieci, rodzin i osób samotnych trafi łącznie ponad 70 paczek. Wszystkim parafianom, którzy włączyli się w zbiórkę, przekazując zakupione produkty, składamy serdeczne podziękowania.

11. Dziękujemy również, za złożone dziś ofiary na tzw. tacę gospodarczą.

12. W ramach przygotowań do Świąt zapraszamy wszystkich chętnych, dysponujących wolnym czasem, do pomocy, w sprzątaniu kościoła. Sprzątanie rozpocznie się w najbliższą sobotę od godz. 8.00.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: + Jadwigę Dudkę i Stanisławę Barochę.

 

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU - UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

8 grudnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”, wyjątkowo w Adwencie – codziennie o godz. 6.30.

2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego.

3.  W naszym kiosku i w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki przygotowane przez Siostry Karmelitanki. Jest to jedyna forma rozprowadzania opłatków, nie roznosimy ich po domach. Za ofiary, przy tej okazji składane, wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.

4. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to wieloletnia akcja Caritas, której symbolem są rozprowadzane świece, dostępne w kiosku, kancelarii i kruchcie kościelnej.

5. Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Nie zmarnujmy tego daru i w trosce o zbawienie własnej duszy wsłuchajmy się w to, co podpowiada nam służebnica Pańska. Pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy św. roratnej o godz. 7.00 i o adwentowej spowiedzi św. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę – niech Pan narodzi się w pełni przede wszystkim w naszych czystych sercach. Niech to będzie czas naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji do odnowy więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.

6. Męskie Bractwo Różańcowe gromadzi się na spotkaniu formacyjnym 10 grudnia (wtorek), po Mszy św. o godz. 18.00, w Domu Parafialnym. Zaproszenie kierowane jest do Panów zainteresowanych pobożnością różańcową.

7. W czwartek – 12 grudnia zapraszamy młodzież z klas VII i VIII, przygotowującą się do bierzmowania, na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 18.00.

8 W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, będzie zbierana tzw. taca gospodarcza. Ofiary złożone podczas wszystkich Mszy św. będą przeznaczone na ogrzewanie.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Zofia Firaza Zonenberg, Zygmunt Murawa i Izabela Caban. Wieczny odpoczynek...

 

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1 grudnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

2. W naszym kiosku i w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki przygotowane przez Siostry Karmelitanki. Jest to jedyna forma rozprowadzania opłatków, nie roznosimy ich po domach. Siostry, wypiekając opłatki modlą się za wszystkich, którzy będą się nimi dzielić podczas wigilii. Ofiary przy tej okazji składane, przeznaczone są w tym roku na pokrycie kosztów związanych z remontem schodów. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.

3. Ofiary złożone na tacę w tzw. niedzielę gospodarczą wyniosły 5960 zł. W całości zostaną przeznaczone na koszty związane z wycinką, pielęgnacją i wywozem usuniętych drzew i krzewów. Koszt tych prac od wiosny wyniósł ok. 14 000 zł. Dziękujemy za wszelkie ofiary.

4. W okresie adwentu zapraszamy parafian do włączenia się w akcję charytatywną "Drzewko serc". Nawiązuje ona do świątecznego zwyczaju obdarowywania się prezentami. Przy bocznym ołtarzu Matki Bożej ustawione jest drzewko, na którym zawieszono serduszka. Każde serduszko oznacza dziecko czekające na bożonarodzeniowy upominek, płeć i wiek dziecka wpisane są na odwrocie. Wszystkich którzy mają serca wrażliwe i pełne dobroci zachęcamy, aby po Mszy św. podeszli, zerwali wybrane serduszko, wyobrazili sobie małą dziewczynkę lub chłopca i dla takiego dziecka kupili upominek - dar swojego serca. Wszystkie pozyskane w ten sposób prezenty za pośrednictwem Sióstr od Aniołów przekazane zostaną na Ukrainę do prowadzonego przez nie przedszkola. Zakupione upominki można przynosić do kiosku lub kancelarii parafialnej. Będziemy szczególnie wdzięczni za przekazanie ich do niedzieli - 8 grudnia. Jeśli ktoś nie zdąży, będzie mógł dostarczyć swój prezent także w kolejnym tygodniu. Wszystkim ofiarodawcom z góry składamy serdeczne podziękowania w imieniu dzieci, dla których Wasze dary staną się wspaniałą świąteczną niespodzianką.

5. W nadchodzącym tygodniu, w dniu 5 grudnia, przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji składamy serdeczne podziękowania i życzenia wszelkiej pomyślności wszystkim osobom, które w naszej parafii włączają się w różnorodne formy parafialnego wolontariatu. Bóg zapłać za Waszą posługę.

6. W dniach 6 i 7 grudnia w markecie Carrefour nasz Parafialny Zespół Caritas będzie prowadził zbiórkę produktów spożywczych i chemii gospodarczej. Zebrane artykuły przeznaczone zostaną do przygotowania paczek świątecznych dla potrzebujących z terenu naszej parafii. Zachęcamy do wsparcia tej akcji podczas weekendowych zakupów poprzez zakupienie dodatkowych produktów i włożenie ich do oznakowanego wózka, przy którym dyżurować będą wolontariusze. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.

7. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty. Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele zapraszamy codziennie o godz. 7.00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień. Pamiętajmy o potrzebujących - dzieciach z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych. Do nabycia są świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w te dni do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i pierwszosobotniej podczas Mszy św.. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.
Na progu Adwentu serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu w nabożeństwie wynagradzającym o godz. 16.45.

9. Rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., zapraszamy w przyszłą niedzielę tj. 8 grudnia, na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 16.00. Po Mszy św. poświęcimy medaliki.

10. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Krystynę Molis, Bronisławę Wójcik, Arkadiusza Grabowskiego, Elżbietę Kwapińską-Zwierzchowską, Ryszarda Gronerta, Zdzisława Machałę i Zbigniewa Janka. Wieczny odpoczynek…

 

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

24 listopada 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli dary dla potrzebujących w ramach akcji „Tytka charytatywna”, składamy serdeczne podziękowania. Dzięki hojności parafian zebrano ok. 100 toreb wypełnionych produktami. Zostaną one przekazane potrzebującym z terenu parafii. Na podkreślenie zasługuje obfitość darów, co jest pięknym świadectwem Państwa szczodrości, dobroci i wielkiej wrażliwości na potrzeby bliźnich. Bóg zapłać za wszystkie dary serca!

2. Dziś na zakończenie Mszy św. poświęcenie opłatków, przygotowanych przez Siostry Karmelitanki. Wypiekając opłatki Siostry modlą się za wszystkich, którzy będą się nimi dzielić podczas wigilii. Opłatki będą do nabycia w kiosku parafialnym i kancelarii. Ofiary przy tej okazji składane, przeznaczone są w tym roku na pokrycie kosztów związanych z remontem schodów, który zamknął się w kwocie 120 000 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy. 

3. W ostatnich dniach listopada zapraszamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. Nabożeństwa w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Wypominki przyjmowane są w kancelarii parafialnej. 

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

5. Młodzież szkół średnich, klas pierwszych i starszą, przygotowującą się do bierzmowania, zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne w czwartek - 28 listopada, o godz. 18.00. 

6. W sobotę, 30 listopada, o godz. 11:00 w salce domu parafialnego odbędą się warsztaty twórczo-plastyczne pod nazwą "Wyspa marzeń". Poprowadzi je nasza parafianka, pani Maria Barud. Do udziału zaproszone są dzieci w wieku od 6 do 12 lat wraz z opiekunami. Wstęp jest wolny, chętnych prosimy o pobranie bezpłatnych wejściówek, można je będzie otrzymać w kancelarii parafialnej od poniedziałku do piątku w godzinach pracy kancelarii. Liczba uczestników jest ograniczona. 

7. W imieniu ks. Rektora WSD, składamy podziękowania za dzisiejsze ofiary przeznaczone na potrzeby funkcjonowania naszego Seminarium. 

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. 

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Lucjana Lenarta i Genowefę Stępień.  Wieczny odpoczynek…

 

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 listopada 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W przypadający dziś III Światowy Dzień Ubogich pamiętamy o wszystkich, którym pomagamy i o tych, którzy tej pomocy potrzebują. Tym, którzy włączyli się w akcję „Tytka charytatywna” serdecznie dziękujemy. Wypełnione torby można samodzielnie ofiarować osobom potrzebującym w swoim otoczeniu lub przynieść je do parafii. W ciągu tygodnia będą one przyjmowane w kancelarii parafialnej, a w niedzielę będzie można zostawić je w kiosku. Dopełnieniem akcji jest dzisiejsza zbiórka do puszek na rzecz ubogich. Za ofiary serdecznie dziękujemy.

2. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. za dusze cierpiące w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci i Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

3. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Żywego Różańca.

4. Pamiętając o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, modlimy się o życie wieczne dla nich podczas nabożeństw wypominkowych w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Wypominki przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

5. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc. Celebracja odpustowa z okazji uroczystości patronalnej Chrystusa Króla Wszechświata, rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.00 i zostanie zakończona procesją eucharystyczną pod przewodnictwem Ks. Prałata Edwarda Dudzińskiego.

6. W związku z przygotowaniem do tej uroczystości w sobotę 23 listopada, będzie trwało w kościele całodzienne wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W ramach przygotowań do odpustu zapraszamy wszystkich chętnych, dysponujących wolnym czasem, do pomocy, w gruntownym sprzątaniu kościoła. Sprzątanie w najbliższy czwartek od godz. 8.00.

8. Na spotkania Koła Biblijnego, którego opiekunem będzie o. Tymoteusz, zapraszamy w czwartek - 21 listopada po Mszy św. o godz. 18.00.

9. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę tzw. gospodarczą będą przeznaczone na konieczne prace remontowe w budynkach parafialnych. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

10. Na Mszę św. dla osób przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy w najbliższą niedzielę o godz. 18.00.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Martę Paszotta, Henryka Florkowskiego, Romana Sassa.  Wieczny odpoczynek…

 

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 listopada 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 8.30. Msze św. w dniu jutrzejszym o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00.

2. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w każdą niedzielę o godz. 6.30 - serdecznie zapraszamy.

3. Panów, którzy stworzyli Męskie Bractwo Różańcowe i zainteresowanych pobożnością różańcową realizowaną w grupie modlitewnej zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Nabożeństwo wypominkowe w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Wypominki przyjmowane są jeszcze w kancelarii parafialnej.

5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

6. W czwartek - 14 listopada zapraszamy młodzież z klas VII i VIII, przygotowującą się do bierzmowania, na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 18.00.

7. Rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., zapraszamy w przyszłą niedzielę, tj. 17 listopada, na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 16.00. Po Mszy św. poświecimy modlitewniki.

8. Za tydzień, w niedzielę 17 listopada przypada III Światowy Dzień Ubogich. Szczegółowe informacje dotyczące jego obchodów w archidiecezji łódzkiej znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie. Jedną z form uczczenia tego Dnia będzie ofiarowanie darów potrzebującym. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do włączenia się w akcję „Tytka charytatywna”. Przy wyjściu z kościoła można pobrać papierowe torby, które należy wypełnić artykułami pierwszej potrzeby - spożywczymi i chemii gospodarczej. Wypełnione torby można samodzielnie ofiarować osobom potrzebującym w swoim otoczeniu lub przynieść je do parafii. W ciągu tygodnia będą one przyjmowane w kancelarii parafialnej, a w niedzielę będzie można zostawić je w kiosku. Za wszelkie przekazane dary z góry składamy serdeczne podziękowania. Zaangażowanie się w tę akcję będzie spełnieniem prośby papieża Franciszka i widocznym znakiem braterstwa i solidarności z potrzebującymi.

9. Z uwagi na konieczność przeprowadzenia licznych napraw budynków parafialnych, w każdą trzecią niedzielę miesiąca, będzie zbierana tzw. taca gospodarcza. Ofiary złożone podczas wszystkich Mszy św. będą przeznaczone na cele inwestycyjne parafii. O wysokości ofiar i przebiegu prac będziemy informowali na bieżąco. Już w przyszłą niedzielę pierwsza taca na cele gospodarcze.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Zbigniewa Majewskiego, Halinę Lewkowską, Józefę Błoch, Krystynę Napieracz.  Wieczny odpoczynek…..

 

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

27 października 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

2. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych po Mszy św. o godz.18.00.

3. Modlitwy za zmarłych tzw. wypominki przyjmowane są jeszcze w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej.

4. Nabożeństwo w intencji zmarłych połączone z wypominkami zostanie odprawione w sobotę we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień zaduszny, po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę - dzień zaduszny - będzie zakończona o godz. 16.45 nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi połączonym z Różańcem.
Spowiedź piątkowa i sobotnia podczas Mszy św. Odwiedziny chorych przeniesione zostaną na II piątek miesiąca - 8 listopada.

5. W Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. odprawiane będą wg porządku niedzielnego. Zaplanujmy ten dzień tak, aby uczestniczyć we Mszy św. Jednocześnie zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

6.Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej potrzebujące wsparcia przy zakupie leków mogą skorzystać z dofinansowania w postaci kart aptecznych w ramach programu współfinansowanego przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej osobiście lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00.

7. Parafialny Zespół Caritas powołany przy naszej parafii zawiadamia o rozpoczęciu systematycznych dyżurów. Od miesiąca listopada będą się one odbywały w każdy kolejny poniedziałek w godz. 16:00 - 17:00 w siedzibie Zespołu, która mieści się w domu parafialnym. Pierwszy dyżur będzie miał miejsce 4. listopada. Do kontaktu zapraszamy zarówno osoby potrzebujące pomocy, jak i wolontariuszy chętnych do jej udzielania.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Henrykę Szczęsną, Józefa Jóźwiaka, Mariannę Trepka i Dariusza Marcinkowskiego. Wieczny odpoczynek…

 

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

20 października 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypominamy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

2. W poniedziałek o  godz. 18.00 Msza św. za dusze cierpiące w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.

2. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę przed Mszą św. o godz. 18.00.

4. W czwartek, 24 października, zapraszamy młodzież ze szkół średnich przygotowującą się do bierzmowania na Mszę św. i spotkanie o godz. 18.00. Opiekunem młodzieży będzie ks. Tymoteusz.

5. W przyszłą niedzielę,  w naszej parafii będziemy gościć ks. dra Waldemara Kulbata. Ks. Kulbat jest byłym wykładowcą katolickiej nauki społecznej oraz b. redaktorem łódzkiej edycji „Niedzieli”, autorem licznych artykułów. Ks. Waldemar będzie mówił o  problemach  Kościoła i wiary w kontekście współczesnych wyzwań i zagrożeń. Przy okazji zaprezentuje swoje książki na ten temat.

6. Modlitwy za zmarłych tzw. wypominki są przyjmowane w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:  Irenę Kołacką, Irenę Dąbrowską oraz Henryka Markiewicza. Wieczny odpoczynek…

 

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

6 października 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki na godz. 16.45.

2. Chcemy w parafii stworzyć Męskie Bractwo Różańcowe. Panów zainteresowanych pobożnością różańcową realizowaną w grupie modlitewnej zapraszamy na spotkanie organizacyjne 15 października (wtorek) w Domu Parafialnym po Mszy św. wieczorowej. Dokładniejsze informacje: Męskie Bractwo Różańcowe.

3. W niedzielę, 13 października po Mszy św. o godz. 18.00, nawiązując do objawień Matki Bożej w Fatimie odprawimy nabożeństwo fatimskie. Jest ono odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Modlitwę różańcową podczas procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej odmówimy przy zapalonych świecach.

4. Również w przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 
Z tej okazji wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas zapraszają na papieskie kremówki. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na działalność Szkolnego Koła Caritas i formację wolontariuszy Caritas.

5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

6. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w każdą niedzielę, o godz. 6.30 - serdecznie zapraszamy.

7. Modlitwy za zmarłych tzw. wypominki, są przyjmowane w tygodniu w kancelarii parafialnej.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Jakuba Szabelę, Mariannę Grabowską, Hannę Małecką-Primas i Mariannę Majchrzak. 

 

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

29 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przez cały październik nabożeństwa różańcowe będą odbywały się po Mszy św. o godz. 18.00. Dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.45.

2.  W czwartek 3 października zapraszamy młodzież klas VII i VIII na godz. 18.00, na Mszę św. i spotkanie przygotowujące do bierzmowania.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w te dni będzie zakończona:
- w czwartek - modlitwą w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;
- w piątek - nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Koronką do Miłosierdzia Bożego;
- w sobotę - po Mszy św. nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi połączonym z Różańcem. Będzie to pierwsze nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.

4. Spowiedź piątkowa i sobotnia podczas Mszy św. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii.

5. Modlitwy za zmarłych tzw. wypominki, są przyjmowane w tygodniu w kancelarii parafialnej.

6. Od października w kancelarii parafialnej będą przyjmowane intencje mszalne na nowy rok.

 

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

22 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św., zapraszamy w przyszłą niedzielę tj. 29.09. na Mszę św. o godz. 16.00. Po Mszy św. zapisy do I Komunii św.

2. Naszym gościem jest dzisiaj Pani Danuta Sażyn, która pracuje w naszej kancelarii parafialnej i przedstawi nam projekt, który wspólnie będziemy rozwijać w przyszłości. Pani Danuta będzie pełnić również funkcję koordynatora parafialnego wolontariatu i działalności charytatywnej. Dziś także po Mszy św. o godz.10.00 zostanie powołany Parafialny Zespół Caritas.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

4. W ubiegłą niedzielę swoje starania o pozyskanie Państwa głosów w ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego rozpoczęli Panowie Strażacy z OSP Łódź Retkinia. Panowie starają się o pozyskanie środków pieniężnych na zakup samochodu ratowniczego na potrzeby Jednostki. Projekt P043KR.

Dziś dołączyła Szkoła Podstawowa nr 41 i zbiera podpisy:
- aby powstały dwie nowoczesne pracownie - terminalowa i mobilna pracownia komputerowa,
- na remont korytarzy i klatek schodowych na miarę XXI wieku.

Szkoła Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Łodzi prosi o poparcie projektu budowy boiska wielofunkcyjnego z bieżnią tartanową oraz bajkowego placu zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym przy ul. Krzemienieckiej 24A. Projekt P182KR.
-Głosować na projekty może każdy mieszkaniec Łodzi (nie ma ograniczenia wiekowego).
-Głosować można na pięć projektów z dowolnie wybranych osiedli

 

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

15 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W poniedziałek o  godz. 18.00 Msza św. za dusze cierpiące w czyśćcu, po Mszy św. spotkanie.

2. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Żywego Różańca.

3. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 18.00.

4. W środy po mszy świętej spotkanie ministrantów i kandydatów do służby przy ołtarzu.

5. Trwa także nabór chętnych by śpiewać w parafialnej scholi dziecięcej.

6. Zarząd oraz Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej zwrócili się z prośbą o wsparcie ich inicjatywy:

„Szanowni Państwo! Podobnie jak w latach ubiegłych, OSP Łódź Retkinia usilnie stara się o pozyskanie środków pieniężnych z funduszy w ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem, celem dofinansowania jest zakup samochodu ratowniczego na potrzeby Jednostki. W związku z tym, zachęcamy Państwa do odwiedzenia namiotu Retkińskich Strażaków lub oddawania swoich głosów na projekt P043KR. Ochotnicy będą obecni dziś, 22 oraz 29 września."
Zarząd oraz Druhowie serdecznie dziękują a my zachęcamy do oddania swojego głosu.

 

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

8 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Dzisiejsze wieczorne nabożeństwo połączone z Nieszporami odprawione będzie w intencji naszych bliskich przebywających na emigracji.

2. Na pierwsze powakacyjne spotkanie naszej parafialnej scholi dziecięcej zapraszamy w najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Natomiast ministrantów zapraszamy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę przed Mszą św. o godz. 18.00.

5. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej o godz. 7.00 i 18.00.
W ramach ogólnopolskiego wydarzenia Polska pod krzyżem, którego główne obchody będą miały miejsce we Włocławku w dniu 14 września,  łączymy się z pielgrzymami przybywającymi w to miejsce poprzez nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszamy na nie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00 w najbliższą sobotę.

6. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania. Zapraszamy dzieci na Msze św. w niedziele o godz. 11.30. W najbliższą błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych podczas Mszy św. właśnie o godz.11.30.

7. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.

8. Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. Informacje o zapisach i spotkaniach organizacyjnych zostaną podane w kolejną niedzielę oraz zamieszczone zostaną na stronie internetowej parafii.

9. W dniu 21 września odbędzie się pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Chętnych zapraszamy do uczestnictwa. Zapisy w kiosku Radia Maryja po niedzielnych Mszach św. Kontakt telefoniczny i szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.