Jesteś tutaj: Start / Ogłoszenia / Plan kolędy

Plan kolędy

Plan odwiedzin duszpasterskich - Kolęda 2019/2020
Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy o godzinie 16:00, w soboty od godziny 9:00.

Poniedziałek - 20 stycznia

ul. Bratysławska 10, 12;
ul. Narciarska 24;

Wtorek - 21 stycznia

ul. Bratysławska 14;
ul. Wileńska 46, 48;

Środa - 22 stycznia

ul. Wróblewskiego 69, 71, 71A, 132, 134;

Czwartek - 23 stycznia

ul. Bratysławska 3, 13, 15, 17, 19;

Piątek - 24 stycznia

ul.Bratysławska 3A;
ul. Wileńska 36, 41. 41A, 44A, 44B.

Jak się przygotować do wizyty duszpasterskiej?
(kilka uwag praktycznych)

Do wizyty duszpasterskiej należy przygotować:

- Stół nakryty białym obrusem, krucyfiks i dwie zapalone świece.
- Wodę święconą i kropidło (w przypadku braku wody święconej należy wlać zwykłą wodę i na początku kolędy poprosić księdza o jej poświęcenie).
- Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii.
- Na drzwiach domu kredą piszemy K+M+B 2020 - jest to widoczny znak dla księdza, że w tym domu/mieszkaniu mieszkają katolicy i pragną go przyjąć po kolędzie.
- Brak możliwości złożenia ofiary na potrzeby Kościoła nie może być w żadnym wypadku powodem nie przyjęcia księdza po kolędzie.
- Rodzina, która notorycznie nie przyjmuje po kolędzie może być potraktowana jako niepraktykująca lub nawet niewierząca.

Przebieg kolędy:

- Wypada wyjść po księdza lub poprosić sąsiada o przyprowadzenie go do naszego domu.
- Wyłączamy telewizor i radio (nawet jeśli to jest Radio Maryja).
- Na chrześcijańskie pozdrowienie "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus" odpowiadamy "Na wieki wieków. Amen".
- Przedmioty religijne, które chcemy poświęcić kładziemy na stole/ławie.
- Wszyscy bierzemy udział we wspólnej modlitwie. Gdy ksiądz kropi nas wodą święconą czynimy znak krzyża.
- Głównym powodem wizyty duszpasterskiej jest chęć poznania parafian, ich problemów oraz ich opinii na temat funkcjonowania parafii. Dlatego bardzo ważną rzeczą w trakcie kolędy jest szczerość w rozmowie z kapłanem.
- Jeśli chcemy zaproponować herbatę lub kawę czynimy to na początku kolędy, a nie w momencie wyjścia księdza.
- Po zakończeniu kolędy odprowadzamy księdza do sąsiada.